www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony se odklání od drobné elektroniky, co to znamená pro PlayStation?

Sony se odklání od drobné elektroniky, co to znamená pro PlayStation?
, , aktualita
Společnost Sony má od letošního dubna nového šéfa, jímž se stal Kenichiro Yoshida. Ten chce odstartovat celkovou transformaci firmy, která bude představovat odklon od drobnější a spotřební elektroniky. 
K oblíbeným
reklama
Sony si přitom své jméno vybudovalo právě na spotřební elektronice. Nejdříve to byla rádia, pak televizory, walkmany a další produkty určené především pro zábavu. Patří mezi ně také dnes nejpopulárnější klasické herní konzole, a sice PlayStation 4. Kenichiro Yoshida však chce svou firmu změnit, a to od základu. Nezaměřovala by se již především na výrobu hardwaru, ale na poskytování obsahu a předplacených služeb, jak uvádí Bloomberg. Z výroby fyzických zařízení by se tak přeorientovala na zcela jinou produkci a je otázka, co to bude znamenat. 
 
 
Firmě Sony se přitom podařilo v posledním období dosáhnout rekordního provozního zisku, ačkoliv prodala méně zařízení napříč všemi trhy a dokonce dodávky konzolí PS4 klesly asi o pětinu. Firma vydělává i díky svým 34,2 milionům zákazníků využívajících PlayStation Plus, kteří každoročně platí 60 dolarů za možnost hrát na síti Sony. To jsou tak více než dvě miliardy dolarů jistých příjmů ročně a z tohoto hlediska rozhodně dává smysl se na poskytování obsahu a služeb zaměřit. Jenomže ty by logicky neexistovaly, pokud by nebyly ani konzole PS4. Na druhou stranu to však nemusí platit pro budoucnost, neboť tu je možnost online streamování her. 
 
Nemusí to ale vůbec znamenat, že by Sony zcela přestalo vyrábět hardware a navíc tento odklon, pokud nastane, bude jen pozvolný. On už v podstatě v případě konzolí PlayStation začal, neboť poslední její verze jsou založeny na hardwaru od AMD a ne vlastní platformě firmy Sony. 
 
Firma tak má v plánu zajistit si jistější příjmy poskytováním služeb oproti jednorázovým příjmům, které generuje prodej hardwaru. Je otázka, co to bude znamenat pro chystanou konzoli PlayStation 5, jejíž dobu příprav poznamenaly i úvahy o tom, zda hráči o konzole vůbec ještě stojí a zda se neprosadí služby jako streamování her, v jejichž případě je hardware na straně zákazníka spíše podružná věc. Tyto hlasy ale utichají a dnes začíná být zřejmé, že o konzole zájem stále je. 
 
 
Televizorům, kamerám a telefonům Sony však zvoní hrana, i když je možné, že i PlayStation 5 bude ve své řadě poslední.

Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek