www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony se odklání od drobné elektroniky, co to znamená pro PlayStation?

Sony se odklání od drobné elektroniky, co to znamená pro PlayStation?
, , aktualita
Společnost Sony má od letošního dubna nového šéfa, jímž se stal Kenichiro Yoshida. Ten chce odstartovat celkovou transformaci firmy, která bude představovat odklon od drobnější a spotřební elektroniky. 
K oblíbeným
reklama
Sony si přitom své jméno vybudovalo právě na spotřební elektronice. Nejdříve to byla rádia, pak televizory, walkmany a další produkty určené především pro zábavu. Patří mezi ně také dnes nejpopulárnější klasické herní konzole, a sice PlayStation 4. Kenichiro Yoshida však chce svou firmu změnit, a to od základu. Nezaměřovala by se již především na výrobu hardwaru, ale na poskytování obsahu a předplacených služeb, jak uvádí Bloomberg. Z výroby fyzických zařízení by se tak přeorientovala na zcela jinou produkci a je otázka, co to bude znamenat. 
 
 
Firmě Sony se přitom podařilo v posledním období dosáhnout rekordního provozního zisku, ačkoliv prodala méně zařízení napříč všemi trhy a dokonce dodávky konzolí PS4 klesly asi o pětinu. Firma vydělává i díky svým 34,2 milionům zákazníků využívajících PlayStation Plus, kteří každoročně platí 60 dolarů za možnost hrát na síti Sony. To jsou tak více než dvě miliardy dolarů jistých příjmů ročně a z tohoto hlediska rozhodně dává smysl se na poskytování obsahu a služeb zaměřit. Jenomže ty by logicky neexistovaly, pokud by nebyly ani konzole PS4. Na druhou stranu to však nemusí platit pro budoucnost, neboť tu je možnost online streamování her. 
 
Nemusí to ale vůbec znamenat, že by Sony zcela přestalo vyrábět hardware a navíc tento odklon, pokud nastane, bude jen pozvolný. On už v podstatě v případě konzolí PlayStation začal, neboť poslední její verze jsou založeny na hardwaru od AMD a ne vlastní platformě firmy Sony. 
 
Firma tak má v plánu zajistit si jistější příjmy poskytováním služeb oproti jednorázovým příjmům, které generuje prodej hardwaru. Je otázka, co to bude znamenat pro chystanou konzoli PlayStation 5, jejíž dobu příprav poznamenaly i úvahy o tom, zda hráči o konzole vůbec ještě stojí a zda se neprosadí služby jako streamování her, v jejichž případě je hardware na straně zákazníka spíše podružná věc. Tyto hlasy ale utichají a dnes začíná být zřejmé, že o konzole zájem stále je. 
 
 
Televizorům, kamerám a telefonům Sony však zvoní hrana, i když je možné, že i PlayStation 5 bude ve své řadě poslední.

Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek