www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita
, , aktualita
Sony končí své působení v segmentu mobilních herních konzolí. Z trhu definitivně mizí model PS Vita, jehož výroba byla zastavena. Za pár týdnů skončí fyzické kopie her, zůstanou pouze virtuální z PlayStation Store.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 vstoupila na japonský trh mobilní herní konzole PlayStation Vita, v následujícím roce se dostala na světové trhy. To byla doba rozvoje smartphonů, takže začínalo být jasné, že handheldy to nebudou mít na trhu vůbec jednoduché. V roce 2015 si to uvědomilo také Sony, které se začalo z tohoto segmentu pomalu, ale jistě stahovat. Šúhei Jošida oznámil, že nástupce modelu Vita není v plánu a ještě ve stejném roce přestalo Sony pro tuto konzoli vydávat hry z vlastní produkce. Bylo jasné, že vše směřuje ke konci PS Vita na trhu. V Japonsku, kde zažila konzole znatelně větší úspěch než na světových trzích, ovšem výroba běžela ještě donedávna. Až před pár dny se na stránkách Sony objevila informace, že poslední kusy zbývajících variant PCH-2000 ZA11 a PCH-2000 ZA23 byly vyprodány.
 
 
Z českého trhu zmizel PS Vita už před časem, ale v některých světových obchodech ještě mohou být k dispozici poslední kusy. Nadále potom zůstává možnost koupit si konzoli z druhé ruky. S koncem fiskálního roku 2018, tedy 31: března 2019, navíc Sony přestane podporovat fyzické kopie her na kartách. Stávající tituly by měly nadále fungovat, ale bude se už pouze čekat, až zmizí z trhu. V provozu nadále zůstane virtuální obchod PlayStation Store, pro využívání virtuálních kopií her je ovšem vyžadována proprietární paměťová karta, která nestojí zrovna málo. Vzhledem k absence podpory univerzálnějšího formátu jako SD ovšem uživatelům nic jiného nezbývalo, pokud chtěli hrát elektronicky stažené hry.
Celosvětově se prodalo 15 až 16 milionů kusů, což vzhledem k dlouhému výrobnímu cyklu není mnoho. Předchozího modelu PlayStation Portable, který vyšel ještě ve zlatých časech kapesních konzolí, se přitom prodalo na 80 milionů kusů. Mnohem více zákazníků si koupilo také konkurenční handheldy od Nintenda. PS Vita přinesl třeba dotykový OLED displej a zajímavý ovládací prvek v podobě touchpadu na zadní straně zařízení. Po vzoru smartphonů byly k dispozici také dvě kamery a verze s podporou 3G sítí. Zpětná kompatibilita s PS Portable nebyla zajištěna kvůli rozdílnému formátu karet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek