www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita
, , aktualita
Sony končí své působení v segmentu mobilních herních konzolí. Z trhu definitivně mizí model PS Vita, jehož výroba byla zastavena. Za pár týdnů skončí fyzické kopie her, zůstanou pouze virtuální z PlayStation Store.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 vstoupila na japonský trh mobilní herní konzole PlayStation Vita, v následujícím roce se dostala na světové trhy. To byla doba rozvoje smartphonů, takže začínalo být jasné, že handheldy to nebudou mít na trhu vůbec jednoduché. V roce 2015 si to uvědomilo také Sony, které se začalo z tohoto segmentu pomalu, ale jistě stahovat. Šúhei Jošida oznámil, že nástupce modelu Vita není v plánu a ještě ve stejném roce přestalo Sony pro tuto konzoli vydávat hry z vlastní produkce. Bylo jasné, že vše směřuje ke konci PS Vita na trhu. V Japonsku, kde zažila konzole znatelně větší úspěch než na světových trzích, ovšem výroba běžela ještě donedávna. Až před pár dny se na stránkách Sony objevila informace, že poslední kusy zbývajících variant PCH-2000 ZA11 a PCH-2000 ZA23 byly vyprodány.
 
 
Z českého trhu zmizel PS Vita už před časem, ale v některých světových obchodech ještě mohou být k dispozici poslední kusy. Nadále potom zůstává možnost koupit si konzoli z druhé ruky. S koncem fiskálního roku 2018, tedy 31: března 2019, navíc Sony přestane podporovat fyzické kopie her na kartách. Stávající tituly by měly nadále fungovat, ale bude se už pouze čekat, až zmizí z trhu. V provozu nadále zůstane virtuální obchod PlayStation Store, pro využívání virtuálních kopií her je ovšem vyžadována proprietární paměťová karta, která nestojí zrovna málo. Vzhledem k absence podpory univerzálnějšího formátu jako SD ovšem uživatelům nic jiného nezbývalo, pokud chtěli hrát elektronicky stažené hry.
Celosvětově se prodalo 15 až 16 milionů kusů, což vzhledem k dlouhému výrobnímu cyklu není mnoho. Předchozího modelu PlayStation Portable, který vyšel ještě ve zlatých časech kapesních konzolí, se přitom prodalo na 80 milionů kusů. Mnohem více zákazníků si koupilo také konkurenční handheldy od Nintenda. PS Vita přinesl třeba dotykový OLED displej a zajímavý ovládací prvek v podobě touchpadu na zadní straně zařízení. Po vzoru smartphonů byly k dispozici také dvě kamery a verze s podporou 3G sítí. Zpětná kompatibilita s PS Portable nebyla zajištěna kvůli rozdílnému formátu karet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková