www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita

Sony ukončuje výrobu i prodej PlayStationu Vita
, , aktualita
Sony končí své působení v segmentu mobilních herních konzolí. Z trhu definitivně mizí model PS Vita, jehož výroba byla zastavena. Za pár týdnů skončí fyzické kopie her, zůstanou pouze virtuální z PlayStation Store.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 vstoupila na japonský trh mobilní herní konzole PlayStation Vita, v následujícím roce se dostala na světové trhy. To byla doba rozvoje smartphonů, takže začínalo být jasné, že handheldy to nebudou mít na trhu vůbec jednoduché. V roce 2015 si to uvědomilo také Sony, které se začalo z tohoto segmentu pomalu, ale jistě stahovat. Šúhei Jošida oznámil, že nástupce modelu Vita není v plánu a ještě ve stejném roce přestalo Sony pro tuto konzoli vydávat hry z vlastní produkce. Bylo jasné, že vše směřuje ke konci PS Vita na trhu. V Japonsku, kde zažila konzole znatelně větší úspěch než na světových trzích, ovšem výroba běžela ještě donedávna. Až před pár dny se na stránkách Sony objevila informace, že poslední kusy zbývajících variant PCH-2000 ZA11 a PCH-2000 ZA23 byly vyprodány.
 
 
Z českého trhu zmizel PS Vita už před časem, ale v některých světových obchodech ještě mohou být k dispozici poslední kusy. Nadále potom zůstává možnost koupit si konzoli z druhé ruky. S koncem fiskálního roku 2018, tedy 31: března 2019, navíc Sony přestane podporovat fyzické kopie her na kartách. Stávající tituly by měly nadále fungovat, ale bude se už pouze čekat, až zmizí z trhu. V provozu nadále zůstane virtuální obchod PlayStation Store, pro využívání virtuálních kopií her je ovšem vyžadována proprietární paměťová karta, která nestojí zrovna málo. Vzhledem k absence podpory univerzálnějšího formátu jako SD ovšem uživatelům nic jiného nezbývalo, pokud chtěli hrát elektronicky stažené hry.
Celosvětově se prodalo 15 až 16 milionů kusů, což vzhledem k dlouhému výrobnímu cyklu není mnoho. Předchozího modelu PlayStation Portable, který vyšel ještě ve zlatých časech kapesních konzolí, se přitom prodalo na 80 milionů kusů. Mnohem více zákazníků si koupilo také konkurenční handheldy od Nintenda. PS Vita přinesl třeba dotykový OLED displej a zajímavý ovládací prvek v podobě touchpadu na zadní straně zařízení. Po vzoru smartphonů byly k dispozici také dvě kamery a verze s podporou 3G sítí. Zpětná kompatibilita s PS Portable nebyla zajištěna kvůli rozdílnému formátu karet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek