reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Soutěž digitální krásy aneb Miss AI vyzývá umělé účastnice do boje

18.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
Soutěž digitální krásy aneb Miss AI vyzývá umělé účastnice do boje
Generativní AI se dnes používá k vytváření obsahu různých typů, nezřídka jsou to také umělé osobnosti. Některé AI postavy mají i své vlastní instagramové účty a právě pro takové je uspořádána nová soutěž krásy. Máte AI modelku, kterou chcete přihlásit?
Aitana Lopez nebo Emily Pellegrini, to jsou asi dvě z nejslavnějších AI modelek na dnešních sociálních sítích. Obě mají okolo 300 tisíc sledujících a jde o ženy, které jsou vygenerovány pomocí systémů generativní umělé inteligence. Nejsou zdaleka jedinými takovými výtvory a došlo to dokonce tak daleko, že World AI Creator Awards (WAIC) uspořádalo soutěž krásy Miss AI. Nejlepší digitální AI modelka, resp. její tvůrce, si odnese ceny v hodnotě 13 tisíc USD. Ta se skládá z 5 tisíc USD od společnosti Fanvue, dále Imagine Education's Mentorship Programme v hodnotě 3 tisíc USD a PR podpora za dalších 5 tisíc USD. Druhá pozice si odnese ceny v hodnotě 5 tisíc USD a třetí místo pak 2 tisíce USD.
 
Miss AI (DALL-E 3)
vytvořeno pomocí DALL-E 3
 
Zajímavá je porota soutěže. Je zde podnikatel Andrew Bloch, porotkyně soutěží krásy Sally-Ann Fawcett a dále výše zmíněné dvě AI modelky Aitana Lopez a Emily Pellegrini, resp. jejich autoři. Obě dvě na platformě Fanvue na předplatných vydělávají okolo 100 tisíc USD.
 
 
Hodnotit se bude krása, tedy i pózy na obrázcích, nicméně součástí budou i odpovědi na typické dotazy jako "kdybyste mohla mít jeden sen, jak udělat svět lepším místem, jaký by to byl?" Autoři AI modelky totiž budou muset dokázat udělat modelku hezkou nejen vizuálně, ale pomocí AI nástrojů jí vytvořit i osobnost a schopnost odpovídat. Hodnotit se bude i kvalita provedení (detaily rukou, očí) a v neposlední řadě také způsob jejich prezentace na sociálních sítích, jak komunikují s fanoušky a podobně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama