www.svethardware.cz
>
>
>

Space Engineers vystoupili z předběžného přístupu a jsou k dispozici se slevou

Space Engineers vystoupili z předběžného přístupu a jsou k dispozici se slevou
, , aktualita
Populární titul Space Engineers od českého studia Keen Software House je už konečně mimo předběžný přístup na Steamu, což znamená, že jej můžeme považovat už za plnohodnotnou hru. A to se patří oslavit.
K oblíbeným
reklama
Včera tak Space Engineers vystoupili z předběžného přístupu (Early Access) a pro další tři dny jsou k vyzkoušení zcela zdarma. Nově byla stanovena cena 20 dolarů, ovšem po dobu několika dní bude zlevněna o 20 procent, takže nyní je ten pravý čas si tuto hru přes víkend vyzkoušet a případně si ji poté koupit. 
 
 
Space Engineers nás uvede do role vesmírných konstruktérů, kteří využívají různé stavební bloky pro konstrukci všemožných lodí, letadel, vozidel, těžebních plošin, základen, prostě čehokoliv. Zákony fyziky jsou zde poněkud pokroucené, ale bez toho by si tuto hru šlo jen těžko užít a vyzkoušet si třeba to, zda dokážeme sami ve vesmíru přežít s využitím své sbíječky pro těžbu a svařovacího hořáku. 
 
 
V poslední době byla notně vylepšena grafika, což poznáme především na postavách a na povrchu planet. Značně byl přepracován také režim survival, který nás v některém ze scénářů vrhne do neznámého prostředí vesmíru či planety s jen omezenými zásobami a pomoz si sám. 
 
 
K dispozici jsou také nové stavební bloky, jako je třeba větrná elektrárna, která poskytne alternativu k solárním panelům, i když nejlepší asi bude jako vždy se poohlédnout po uranu a štěpit a štěpit. 
 
 
Pokud jste také hru v poslední době neviděli, můžete se těšit i na podstatně větší světy, nový HUD a celkově uživatelské rozhraní, animace postav, vylepšenou fyziku, grafiku i audio, celkově přes 200 stavebních bloků ve výchozí verzi, vylepšenou práci s kyslíkem (vzduchotěsné stavby) a celkově optimalizace hry. Zvláště tristní přitom býval multiplayer, v němž jsme se prostě museli smířit s lagováním až na hranici nehratelnosti a neustálé nutné restarty serverů, takže lze doufat, že se tvůrci zaměřili i na to. 
 
Marek Rosa z Keen Software House také slibuje, že práce na hře rozhodně nekončí a přijdou nové funkce, bloky i scénáře. Plánováno je také rozšíření o ekonomiku, což už zahrnují některé modifikace nebo nové zbraně, i když MMO z toho zatím nebude. 
 
Zdroj: Marek Rosa - blog


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala