www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX chystá další test prototypu Starship, vydá se do výšky 18 km

SpaceX chystá další test prototypu Starship, vydá se do výšky 18 km
, , aktualita
Prototypy vyvíjené vesmírné lodi Starship už nebudou jen tak hopkat několik desítek metrů nad zemí. Jak se dalo očekávat, SpaceX se s nimi postupně odváží výš a výš a tentokrát to bude let do výšky 60 tisíc stop. 
K oblíbeným
reklama
Chystá se tak zkouška prototypu Starship SN8, která proběhne nejdříve za týden a my se přímo od Elona Muska dozvídáme, že tentokrát už bude jeho test zahrnovat výlet do výšky 60.000 stop, čili více než 18 kilometrů. Tam na něj firma SpaceX pochopitelně nezapomene a nenechá jej spadnout do moře. SN8 se pokusí zase přistát, stejně jako naposledy prototyp SN6. Ten ale měl za úkol vylétnout pouze do výšky 150 metrů jako i předchozí verze. 
 
 
Dle tweetu Elona Muska z neděle bude do týdne dokončen čumák rakety s křidélky a poté bude následovat statický zážeh, kontrola, ještě jeden statický zážeh a pak výstup do výšky 18 kilometrů. A to už je jiná písnička než nesmělé vykukování z oblaku kouře ve výšce 150 metrů. 
 
Společnost SpaceX tak evidentně zjistila, že jí zvolená ocel, z níž staví nové rakety, bude schopna přežít start i přistání. Právě to bylo cílem předchozích testů, kdy šlo v podstatě jen o velkou trubku s raketovým motorem Raptor. Nový prototyp SN8 už vypadá mnohem lépe a má svým tvarem už blíže k finální podobě Starship, i když i to je relativní, jak ukazuje následující renderovaný snímek. 
 
 
Vývoj lodí Starship má aktuálně ve firmě SpaceX nejvyšší prioritu a až bude dokončena, půjde o zcela bezprecedentní zařízení, které má být schopné do vesmíru dopravit až 100 lidí, nebo více než 100 tun materiálu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek