www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX chystá další test prototypu Starship, vydá se do výšky 18 km

SpaceX chystá další test prototypu Starship, vydá se do výšky 18 km
, , aktualita
Prototypy vyvíjené vesmírné lodi Starship už nebudou jen tak hopkat několik desítek metrů nad zemí. Jak se dalo očekávat, SpaceX se s nimi postupně odváží výš a výš a tentokrát to bude let do výšky 60 tisíc stop. 
K oblíbeným
reklama
Chystá se tak zkouška prototypu Starship SN8, která proběhne nejdříve za týden a my se přímo od Elona Muska dozvídáme, že tentokrát už bude jeho test zahrnovat výlet do výšky 60.000 stop, čili více než 18 kilometrů. Tam na něj firma SpaceX pochopitelně nezapomene a nenechá jej spadnout do moře. SN8 se pokusí zase přistát, stejně jako naposledy prototyp SN6. Ten ale měl za úkol vylétnout pouze do výšky 150 metrů jako i předchozí verze. 
 
 
Dle tweetu Elona Muska z neděle bude do týdne dokončen čumák rakety s křidélky a poté bude následovat statický zážeh, kontrola, ještě jeden statický zážeh a pak výstup do výšky 18 kilometrů. A to už je jiná písnička než nesmělé vykukování z oblaku kouře ve výšce 150 metrů. 
 
Společnost SpaceX tak evidentně zjistila, že jí zvolená ocel, z níž staví nové rakety, bude schopna přežít start i přistání. Právě to bylo cílem předchozích testů, kdy šlo v podstatě jen o velkou trubku s raketovým motorem Raptor. Nový prototyp SN8 už vypadá mnohem lépe a má svým tvarem už blíže k finální podobě Starship, i když i to je relativní, jak ukazuje následující renderovaný snímek. 
 
 
Vývoj lodí Starship má aktuálně ve firmě SpaceX nejvyšší prioritu a až bude dokončena, půjde o zcela bezprecedentní zařízení, které má být schopné do vesmíru dopravit až 100 lidí, nebo více než 100 tun materiálu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Včera, aktualita, Jan Vítek