www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy
, , aktualita
Společnost Elona Muska už dlouho připravuje očekávanou raketu Falcon Heavy, která SpaceX otevře nové možnosti v kosmickém průmyslu. Nyní bylo v Texasu dokončeno testování všech tří prvních stupňů Falcon Heavy.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX, za kterou stojí cílevědomý americký podnikatel a vizionář Elon Musk, má za sebou v kosmickém odvětví už několik úspěchů. Velkou událostí bylo, když se raketě Falcon 9 povedlo vzlétnout s již jednou použitým prvním stupněm, který následně podruhé úspěšně přistál. Raketa Falcon 9 má ale svá omezení, a proto SpaceX dává dohromady větší raketu s názvem Falcon Heavy, kterou Elon Musk odhalil už v roce 2011. Její první start už se několikrát posunul, protože firma musela řešit komplikace. Jestli se Falcon Heavy dočkáme už letos na podzim v listopadu, zůstává stále otázkou. 
 
 
SpaceX však nelení a právě dokončila testování tří prvních stupňů rakety, které budou společně vynášet náklad do vesmíru. Testování probíhalo v zařízení v McGregor v Texasu. I když testy nejsou tak zajímavé jako samotný start, na který mnoho lidí čeká, je to důležitý krok v přípravě celé rakety.

Falcon Heavy bude mít v podstatě místo jednoho prvního stupně, jako má Falcon 9, rovnou tři. Falcon Heavy tak bude schopná vynést na LEO 64 000 kg. Velká raketa by měla být i dostatečně silná na to, aby byla použita pro začátek misí na Měsíc a především na Mars, kam Elon Musk směřuje. Falcon Heavy je tedy pro SpaceX klíčovou raketou, která společnosti otevře nové možnosti.

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala