www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy
, , aktualita
Společnost Elona Muska už dlouho připravuje očekávanou raketu Falcon Heavy, která SpaceX otevře nové možnosti v kosmickém průmyslu. Nyní bylo v Texasu dokončeno testování všech tří prvních stupňů Falcon Heavy.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX, za kterou stojí cílevědomý americký podnikatel a vizionář Elon Musk, má za sebou v kosmickém odvětví už několik úspěchů. Velkou událostí bylo, když se raketě Falcon 9 povedlo vzlétnout s již jednou použitým prvním stupněm, který následně podruhé úspěšně přistál. Raketa Falcon 9 má ale svá omezení, a proto SpaceX dává dohromady větší raketu s názvem Falcon Heavy, kterou Elon Musk odhalil už v roce 2011. Její první start už se několikrát posunul, protože firma musela řešit komplikace. Jestli se Falcon Heavy dočkáme už letos na podzim v listopadu, zůstává stále otázkou. 
 
 
SpaceX však nelení a právě dokončila testování tří prvních stupňů rakety, které budou společně vynášet náklad do vesmíru. Testování probíhalo v zařízení v McGregor v Texasu. I když testy nejsou tak zajímavé jako samotný start, na který mnoho lidí čeká, je to důležitý krok v přípravě celé rakety.

Falcon Heavy bude mít v podstatě místo jednoho prvního stupně, jako má Falcon 9, rovnou tři. Falcon Heavy tak bude schopná vynést na LEO 64 000 kg. Velká raketa by měla být i dostatečně silná na to, aby byla použita pro začátek misí na Měsíc a především na Mars, kam Elon Musk směřuje. Falcon Heavy je tedy pro SpaceX klíčovou raketou, která společnosti otevře nové možnosti.

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery
Intel přinesl přehled o svých finančních výsledcích za druhý letošní kvartál, v němž dokázal utržit téměř stejnou sumu jako před rokem, ovšem pod touto pokličkou se dějí mnohem větší změny, než by se mohlo zdát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře