www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy
, , aktualita
Společnost Elona Muska už dlouho připravuje očekávanou raketu Falcon Heavy, která SpaceX otevře nové možnosti v kosmickém průmyslu. Nyní bylo v Texasu dokončeno testování všech tří prvních stupňů Falcon Heavy.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX, za kterou stojí cílevědomý americký podnikatel a vizionář Elon Musk, má za sebou v kosmickém odvětví už několik úspěchů. Velkou událostí bylo, když se raketě Falcon 9 povedlo vzlétnout s již jednou použitým prvním stupněm, který následně podruhé úspěšně přistál. Raketa Falcon 9 má ale svá omezení, a proto SpaceX dává dohromady větší raketu s názvem Falcon Heavy, kterou Elon Musk odhalil už v roce 2011. Její první start už se několikrát posunul, protože firma musela řešit komplikace. Jestli se Falcon Heavy dočkáme už letos na podzim v listopadu, zůstává stále otázkou. 
 
 
SpaceX však nelení a právě dokončila testování tří prvních stupňů rakety, které budou společně vynášet náklad do vesmíru. Testování probíhalo v zařízení v McGregor v Texasu. I když testy nejsou tak zajímavé jako samotný start, na který mnoho lidí čeká, je to důležitý krok v přípravě celé rakety.

Falcon Heavy bude mít v podstatě místo jednoho prvního stupně, jako má Falcon 9, rovnou tři. Falcon Heavy tak bude schopná vynést na LEO 64 000 kg. Velká raketa by měla být i dostatečně silná na to, aby byla použita pro začátek misí na Měsíc a především na Mars, kam Elon Musk směřuje. Falcon Heavy je tedy pro SpaceX klíčovou raketou, která společnosti otevře nové možnosti.

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková