www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy

SpaceX otestovalo první stupně rakety Falcon Heavy
, , aktualita
Společnost Elona Muska už dlouho připravuje očekávanou raketu Falcon Heavy, která SpaceX otevře nové možnosti v kosmickém průmyslu. Nyní bylo v Texasu dokončeno testování všech tří prvních stupňů Falcon Heavy.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX, za kterou stojí cílevědomý americký podnikatel a vizionář Elon Musk, má za sebou v kosmickém odvětví už několik úspěchů. Velkou událostí bylo, když se raketě Falcon 9 povedlo vzlétnout s již jednou použitým prvním stupněm, který následně podruhé úspěšně přistál. Raketa Falcon 9 má ale svá omezení, a proto SpaceX dává dohromady větší raketu s názvem Falcon Heavy, kterou Elon Musk odhalil už v roce 2011. Její první start už se několikrát posunul, protože firma musela řešit komplikace. Jestli se Falcon Heavy dočkáme už letos na podzim v listopadu, zůstává stále otázkou. 
 
 
SpaceX však nelení a právě dokončila testování tří prvních stupňů rakety, které budou společně vynášet náklad do vesmíru. Testování probíhalo v zařízení v McGregor v Texasu. I když testy nejsou tak zajímavé jako samotný start, na který mnoho lidí čeká, je to důležitý krok v přípravě celé rakety.

Falcon Heavy bude mít v podstatě místo jednoho prvního stupně, jako má Falcon 9, rovnou tři. Falcon Heavy tak bude schopná vynést na LEO 64 000 kg. Velká raketa by měla být i dostatečně silná na to, aby byla použita pro začátek misí na Měsíc a především na Mars, kam Elon Musk směřuje. Falcon Heavy je tedy pro SpaceX klíčovou raketou, která společnosti otevře nové možnosti.

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář