www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci
, , aktualita
K Měsíci už se pěknou řádku let nikdo nepodíval, ale to se může brzy změnit. Společnost SpaceX už vybrala svého astronauta, který jej obletí startujíc na palubě rakety BFR. Jeho jméno však teprve prozradí.
reklama
Oznámeno bylo zatím pouze to, že jde o "soukromého pasažéra", takže o nikoho z firmy nebo z řad astronautů NASA nepůjde. Pokud tedy máte zájem, můžete si v pondělí naladit stream vložený dole v tomto článku, v němž bude Elon Musk o misi blíže mluvit a prozradí také jméno onoho pasažéra. 
 
 
Na Twitteru se také už někdo optal přímo Elona Muska, zda to náhodou nebude on sám, kdo poletí na BFR kolem Měsíce. Ten odpověděl pouze emotikonem s japonskou vlajkou, a tak doufejme, že nepůjde o sebevražednou misi v duchu nových samurajů. Mluví se už také konkrétně o "BFR Lunar Mission". 
 
Společnost SpaceX také dodala, že na Měsíci bylo v celé historii lidstva jen 24 lidí a poslední lunární misí byla Apollo 17, které se zúčastnil Gene Cernan, Harrison Schmitt a Ron Evans v prosinci roku 1972. Cernan a Schmitt přistáli na Měsíci, zatímco Evans zůstal na jeho orbitě. 
 
Nyní nepůjde o přistání na Měsíci a pouze o jeho oblet, takže o nějaký historický úspěch nepůjde, i když jak se to vezme. Dříve byly mise Apollo vyvrcholením snahy finančně velkoryse podporované vládní NASA a důsledek závodu se Sověty, ale nyní jde o snahy jen jedné firmy. 
 
 
Dříve také společnost SpaceX plánovala, že vyšle na týden trvající cestu kolem měsíce dva lidi na palubě lodi Dragon vynesené raketou Falcon Heavy, a to už ke konci tohoto roku. Už řadu měsíců ale víme, že tento záměr se posunul do příštího roku a nepůjde už o Falcon Heavy, ale Big Falcon Rocket. V pondělí bychom se pak mohli dozvědět, na kdy je tento let plánován, ale je jasné, že jemu bude muset předcházet test samotné rakety BFR, kterou jsme ještě ani neviděli.
 
Zvláště zvědaví jsme pak na schopnost této rakety přistávat, protože dosud jsme viděli jen přistávání podstatně subtilnějších Falcon 9, ať už jde jen o ně, nebo o více jejich stupňů tvořících Falcon Heavy. Stačí nám základní srovnání výšky a průměru: Falcon 9 FT má 70 a 3,7 metru, zatímco BFR má mít 106 a 9 metrů, takže jde o poněkud jiný kalibr. 
 
Zdroj: Space


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD prý připravuje Polaris 30 na 12nm procesu AMD prý připravuje Polaris 30 na 12nm procesu
Na fórech Chiphell se opět začaly řešit údajné nově připravované čipy Polaris od AMD. Mělo by jít o Polaris 30 založené na 12nm procesu, kterých bychom se dočkali už brzy a dokonce ještě před 7nm Vegou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel s sebou táhne dolů také Micron Intel s sebou táhne dolů také Micron
Společnosti Intel a Micron jsou ostatně spřízněny, takže není divu, že si můžeme číst takové titulky. Micron tak jako partner Intelu také strádá a jeho akcie si za letošní rok odepsaly téměř třetinu své hodnoty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Razer Ifrit bojuje proti "headsetovým vlasům" Razer Ifrit bojuje proti "headsetovým vlasům"
Razer si pro propagaci svého nejnovějšího herního headsetu vzal na pomoc fenomén headsetových vlasů. Vytvořil produkt Ifrit, který nám má zajistit, abychom tímto "postižením" už netrpěli a naše kštice byla vždy dokonalá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Linuxová komunita je nemocná, aneb bojovníci za sociální spravedlnost řádí Linuxová komunita je nemocná, aneb bojovníci za sociální spravedlnost řádí
Podívejme se nyní do podivného světa vývoje linuxových kernelů, kde funguje celá komunita programátorů, která však byla nyní nakažena přijetím Code of Conduct (CoC) prosazovaným tzv. bojovníky za sociální spravedlnost. Nová doba.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Update Windows 10 řešící Spectre znemožnil přetaktování Broadwell-E Update Windows 10 řešící Spectre znemožnil přetaktování Broadwell-E
Majitelé procesorů Broadwell-E vyjadřují svou nespokojenost s novou aktualizací systému Windows 10, které se zaměřuje na Spectre Variant 2. Ta totiž znemožní přetaktování těchto procesorů Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek