www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci
, , aktualita
K Měsíci už se pěknou řádku let nikdo nepodíval, ale to se může brzy změnit. Společnost SpaceX už vybrala svého astronauta, který jej obletí startujíc na palubě rakety BFR. Jeho jméno však teprve prozradí.
reklama
Oznámeno bylo zatím pouze to, že jde o "soukromého pasažéra", takže o nikoho z firmy nebo z řad astronautů NASA nepůjde. Pokud tedy máte zájem, můžete si v pondělí naladit stream vložený dole v tomto článku, v němž bude Elon Musk o misi blíže mluvit a prozradí také jméno onoho pasažéra. 
 
 
Na Twitteru se také už někdo optal přímo Elona Muska, zda to náhodou nebude on sám, kdo poletí na BFR kolem Měsíce. Ten odpověděl pouze emotikonem s japonskou vlajkou, a tak doufejme, že nepůjde o sebevražednou misi v duchu nových samurajů. Mluví se už také konkrétně o "BFR Lunar Mission". 
 
Společnost SpaceX také dodala, že na Měsíci bylo v celé historii lidstva jen 24 lidí a poslední lunární misí byla Apollo 17, které se zúčastnil Gene Cernan, Harrison Schmitt a Ron Evans v prosinci roku 1972. Cernan a Schmitt přistáli na Měsíci, zatímco Evans zůstal na jeho orbitě. 
 
Nyní nepůjde o přistání na Měsíci a pouze o jeho oblet, takže o nějaký historický úspěch nepůjde, i když jak se to vezme. Dříve byly mise Apollo vyvrcholením snahy finančně velkoryse podporované vládní NASA a důsledek závodu se Sověty, ale nyní jde o snahy jen jedné firmy. 
 
 
Dříve také společnost SpaceX plánovala, že vyšle na týden trvající cestu kolem měsíce dva lidi na palubě lodi Dragon vynesené raketou Falcon Heavy, a to už ke konci tohoto roku. Už řadu měsíců ale víme, že tento záměr se posunul do příštího roku a nepůjde už o Falcon Heavy, ale Big Falcon Rocket. V pondělí bychom se pak mohli dozvědět, na kdy je tento let plánován, ale je jasné, že jemu bude muset předcházet test samotné rakety BFR, kterou jsme ještě ani neviděli.
 
Zvláště zvědaví jsme pak na schopnost této rakety přistávat, protože dosud jsme viděli jen přistávání podstatně subtilnějších Falcon 9, ať už jde jen o ně, nebo o více jejich stupňů tvořících Falcon Heavy. Stačí nám základní srovnání výšky a průměru: Falcon 9 FT má 70 a 3,7 metru, zatímco BFR má mít 106 a 9 metrů, takže jde o poněkud jiný kalibr. 
 
Zdroj: Space


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář