www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci

SpaceX už ví, koho vyšle na BFR k Měsíci
, , aktualita
K Měsíci už se pěknou řádku let nikdo nepodíval, ale to se může brzy změnit. Společnost SpaceX už vybrala svého astronauta, který jej obletí startujíc na palubě rakety BFR. Jeho jméno však teprve prozradí.
reklama
Oznámeno bylo zatím pouze to, že jde o "soukromého pasažéra", takže o nikoho z firmy nebo z řad astronautů NASA nepůjde. Pokud tedy máte zájem, můžete si v pondělí naladit stream vložený dole v tomto článku, v němž bude Elon Musk o misi blíže mluvit a prozradí také jméno onoho pasažéra. 
 
 
Na Twitteru se také už někdo optal přímo Elona Muska, zda to náhodou nebude on sám, kdo poletí na BFR kolem Měsíce. Ten odpověděl pouze emotikonem s japonskou vlajkou, a tak doufejme, že nepůjde o sebevražednou misi v duchu nových samurajů. Mluví se už také konkrétně o "BFR Lunar Mission". 
 
Společnost SpaceX také dodala, že na Měsíci bylo v celé historii lidstva jen 24 lidí a poslední lunární misí byla Apollo 17, které se zúčastnil Gene Cernan, Harrison Schmitt a Ron Evans v prosinci roku 1972. Cernan a Schmitt přistáli na Měsíci, zatímco Evans zůstal na jeho orbitě. 
 
Nyní nepůjde o přistání na Měsíci a pouze o jeho oblet, takže o nějaký historický úspěch nepůjde, i když jak se to vezme. Dříve byly mise Apollo vyvrcholením snahy finančně velkoryse podporované vládní NASA a důsledek závodu se Sověty, ale nyní jde o snahy jen jedné firmy. 
 
 
Dříve také společnost SpaceX plánovala, že vyšle na týden trvající cestu kolem měsíce dva lidi na palubě lodi Dragon vynesené raketou Falcon Heavy, a to už ke konci tohoto roku. Už řadu měsíců ale víme, že tento záměr se posunul do příštího roku a nepůjde už o Falcon Heavy, ale Big Falcon Rocket. V pondělí bychom se pak mohli dozvědět, na kdy je tento let plánován, ale je jasné, že jemu bude muset předcházet test samotné rakety BFR, kterou jsme ještě ani neviděli.
 
Zvláště zvědaví jsme pak na schopnost této rakety přistávat, protože dosud jsme viděli jen přistávání podstatně subtilnějších Falcon 9, ať už jde jen o ně, nebo o více jejich stupňů tvořících Falcon Heavy. Stačí nám základní srovnání výšky a průměru: Falcon 9 FT má 70 a 3,7 metru, zatímco BFR má mít 106 a 9 metrů, takže jde o poněkud jiný kalibr. 
 
Zdroj: Space


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek