www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX vynesl na orbitu GPS satelit nové generace

SpaceX vynesl na orbitu GPS satelit nové generace
, , aktualita
SpaceX dostalo zakázku i na vládní lety pro Pentagon. Ten první z nich proběhl v neděli ráno a úspěšná mise vynesla na střední orbitu satelit GPS III SV01. Jde o první GPS satelit nové generace.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX Elona Muska má vedle komerčních letů i vládní zakázky pro Pentagon. Ta první z nich měla na střední orbitu vynést satelit GPS III SV01. Ten je prvním ze 32 GPS satelitů nové generace, které byly vytvořeny společností Lockheed Martin pro program Air Force GPS III. Další bude následovat v polovině roku 2019.
 
 
Let společnosti SpaceX se několikrát odložil, zejména kvůli špatnému počasí. Původně se mělo letět už v úterý, to však byly problémy s teplotou pohonných hmot prvního stupně. Dále se mělo letět ve čtvrtek, jenže plán zhatily silné bouřky. Nevyšlo to dokonce ani v sobotu, to zas vše překazily silné větry v horních částech atmosféry. Čtvrtý pokus byl naplánován na neděli 23. prosince 2018 a to už šlo konečně vše jako po másle. Počasí bylo v pořádku a v 8:51 EST odstartovala raketa Falcon 9 z Cape Canaveral i s cenným nákladem, který byl o něco později úspěšně umístěn na střední orbitu Země ve výšce asi 20 tisíc km. Cena jednoho satelitu byla 529 milionů USD. Pro SpaceX to byl letos už 21. start a první vládní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková