www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX vynesl na orbitu GPS satelit nové generace

SpaceX vynesl na orbitu GPS satelit nové generace
, , aktualita
SpaceX dostalo zakázku i na vládní lety pro Pentagon. Ten první z nich proběhl v neděli ráno a úspěšná mise vynesla na střední orbitu satelit GPS III SV01. Jde o první GPS satelit nové generace.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX Elona Muska má vedle komerčních letů i vládní zakázky pro Pentagon. Ta první z nich měla na střední orbitu vynést satelit GPS III SV01. Ten je prvním ze 32 GPS satelitů nové generace, které byly vytvořeny společností Lockheed Martin pro program Air Force GPS III. Další bude následovat v polovině roku 2019.
 
 
Let společnosti SpaceX se několikrát odložil, zejména kvůli špatnému počasí. Původně se mělo letět už v úterý, to však byly problémy s teplotou pohonných hmot prvního stupně. Dále se mělo letět ve čtvrtek, jenže plán zhatily silné bouřky. Nevyšlo to dokonce ani v sobotu, to zas vše překazily silné větry v horních částech atmosféry. Čtvrtý pokus byl naplánován na neděli 23. prosince 2018 a to už šlo konečně vše jako po másle. Počasí bylo v pořádku a v 8:51 EST odstartovala raketa Falcon 9 z Cape Canaveral i s cenným nákladem, který byl o něco později úspěšně umístěn na střední orbitu Země ve výšce asi 20 tisíc km. Cena jednoho satelitu byla 529 milionů USD. Pro SpaceX to byl letos už 21. start a první vládní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek