www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink
, , aktualita
Společnost SpaceX nedávno dopravila na oběžnou dráhu satelity, které budou součástí rozsáhlé sítě Starlink plánované Elonem Muskem. V pátek náklad 60 jednotek úspěšně vynesla raketa Falcon 9. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk už dlouhou dobu mluví o vybudování sítě Starlink. A nyní se SpaceX podařilo vynést šedesátku družic pro satelitní systém k zajištění širokopásmového internetového připojení po celém světě. Raketa Falcon 9 s nákladem nakonec úspěšně odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě v pátek ráno SELČ, protože start plánovaný na dřívější datum byl odložen. 
 
První stupeň Falconu 9 se po vykonání svého úkolu bezpečně vrátil zpět a dosedl na plovoucí plošinu Of Course I Still Love You, přičemž se jednalo dokonce už o třetí let tohoto konkrétního kusu. Asi hodinu od startu bylo 60 satelitů Starlink úspěšně dopraveno a zamířilo do operační výšky 550 km nad zemským povrchem. Vypuštěné družice váží 227 kg a pohyb zajišťuje iontový motor, dále mají jedno pole solárních baterií místo původně plánovaných dvou. 
 
 
Podle plánů SpaceX a Elona Muska by mělo okolo roku 2025 být na oběžné dráze přibližně 12 000 satelitů Starlink, které budou společně tvořit síť pro poskytování levného a rychlého internetu po celé zeměkouli. Aby se tak velké množství družic stihlo do vesmíru dopravit v daném časovém horizontu, má Elon Musk v plánu tento rok uskutečnit šest startů raket pro misi Starlink. Příští rok by měla být kadence letů ještě vyšší, aby se povedlo dostat na oběžnou dráhu přibližně 720 satelitů. To by mělo umožnit pokrytí většiny obydlených oblastí na Zemi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů