www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink
, , aktualita
Společnost SpaceX nedávno dopravila na oběžnou dráhu satelity, které budou součástí rozsáhlé sítě Starlink plánované Elonem Muskem. V pátek náklad 60 jednotek úspěšně vynesla raketa Falcon 9. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk už dlouhou dobu mluví o vybudování sítě Starlink. A nyní se SpaceX podařilo vynést šedesátku družic pro satelitní systém k zajištění širokopásmového internetového připojení po celém světě. Raketa Falcon 9 s nákladem nakonec úspěšně odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě v pátek ráno SELČ, protože start plánovaný na dřívější datum byl odložen. 
 
První stupeň Falconu 9 se po vykonání svého úkolu bezpečně vrátil zpět a dosedl na plovoucí plošinu Of Course I Still Love You, přičemž se jednalo dokonce už o třetí let tohoto konkrétního kusu. Asi hodinu od startu bylo 60 satelitů Starlink úspěšně dopraveno a zamířilo do operační výšky 550 km nad zemským povrchem. Vypuštěné družice váží 227 kg a pohyb zajišťuje iontový motor, dále mají jedno pole solárních baterií místo původně plánovaných dvou. 
 
 
Podle plánů SpaceX a Elona Muska by mělo okolo roku 2025 být na oběžné dráze přibližně 12 000 satelitů Starlink, které budou společně tvořit síť pro poskytování levného a rychlého internetu po celé zeměkouli. Aby se tak velké množství družic stihlo do vesmíru dopravit v daném časovém horizontu, má Elon Musk v plánu tento rok uskutečnit šest startů raket pro misi Starlink. Příští rok by měla být kadence letů ještě vyšší, aby se povedlo dostat na oběžnou dráhu přibližně 720 satelitů. To by mělo umožnit pokrytí většiny obydlených oblastí na Zemi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4 Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4
Na začátku tohoto roku jsme se na základě rozhovorů se zástupci nadace Raspberry dozvěděli, že čtvrté verze Raspberry Pi se letos určitě nedočkáme. Ovšem realita je jiná, máme tu Raspberry Pi 4 Model B, co nabízí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars 2020 už dostal zavěšení a kola Mars 2020 už dostal zavěšení a kola
Už příští rok bude startovat rover Mars 2020, který přistane v oblasti Jezero Crater a na planetě pak budou opět jezdit dva rovery poté, co byla letos za ukončenou prohlášena mise roveru Opportunity. Mars 2020 je aktuálně sestavován, takže jak to s ním vypadá?
Dnes, aktualita, Jan Vítek