www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink
, , aktualita
Společnost SpaceX nedávno dopravila na oběžnou dráhu satelity, které budou součástí rozsáhlé sítě Starlink plánované Elonem Muskem. V pátek náklad 60 jednotek úspěšně vynesla raketa Falcon 9. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk už dlouhou dobu mluví o vybudování sítě Starlink. A nyní se SpaceX podařilo vynést šedesátku družic pro satelitní systém k zajištění širokopásmového internetového připojení po celém světě. Raketa Falcon 9 s nákladem nakonec úspěšně odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě v pátek ráno SELČ, protože start plánovaný na dřívější datum byl odložen. 
 
První stupeň Falconu 9 se po vykonání svého úkolu bezpečně vrátil zpět a dosedl na plovoucí plošinu Of Course I Still Love You, přičemž se jednalo dokonce už o třetí let tohoto konkrétního kusu. Asi hodinu od startu bylo 60 satelitů Starlink úspěšně dopraveno a zamířilo do operační výšky 550 km nad zemským povrchem. Vypuštěné družice váží 227 kg a pohyb zajišťuje iontový motor, dále mají jedno pole solárních baterií místo původně plánovaných dvou. 
 
 
Podle plánů SpaceX a Elona Muska by mělo okolo roku 2025 být na oběžné dráze přibližně 12 000 satelitů Starlink, které budou společně tvořit síť pro poskytování levného a rychlého internetu po celé zeměkouli. Aby se tak velké množství družic stihlo do vesmíru dopravit v daném časovém horizontu, má Elon Musk v plánu tento rok uskutečnit šest startů raket pro misi Starlink. Příští rok by měla být kadence letů ještě vyšší, aby se povedlo dostat na oběžnou dráhu přibližně 720 satelitů. To by mělo umožnit pokrytí většiny obydlených oblastí na Zemi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře