www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink

SpaceX vyneslo do vesmíru 60 satelitů pro síť Starlink
, , aktualita
Společnost SpaceX nedávno dopravila na oběžnou dráhu satelity, které budou součástí rozsáhlé sítě Starlink plánované Elonem Muskem. V pátek náklad 60 jednotek úspěšně vynesla raketa Falcon 9. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk už dlouhou dobu mluví o vybudování sítě Starlink. A nyní se SpaceX podařilo vynést šedesátku družic pro satelitní systém k zajištění širokopásmového internetového připojení po celém světě. Raketa Falcon 9 s nákladem nakonec úspěšně odstartovala z Mysu Canaveral na Floridě v pátek ráno SELČ, protože start plánovaný na dřívější datum byl odložen. 
 
První stupeň Falconu 9 se po vykonání svého úkolu bezpečně vrátil zpět a dosedl na plovoucí plošinu Of Course I Still Love You, přičemž se jednalo dokonce už o třetí let tohoto konkrétního kusu. Asi hodinu od startu bylo 60 satelitů Starlink úspěšně dopraveno a zamířilo do operační výšky 550 km nad zemským povrchem. Vypuštěné družice váží 227 kg a pohyb zajišťuje iontový motor, dále mají jedno pole solárních baterií místo původně plánovaných dvou. 
 
 
Podle plánů SpaceX a Elona Muska by mělo okolo roku 2025 být na oběžné dráze přibližně 12 000 satelitů Starlink, které budou společně tvořit síť pro poskytování levného a rychlého internetu po celé zeměkouli. Aby se tak velké množství družic stihlo do vesmíru dopravit v daném časovém horizontu, má Elon Musk v plánu tento rok uskutečnit šest startů raket pro misi Starlink. Příští rok by měla být kadence letů ještě vyšší, aby se povedlo dostat na oběžnou dráhu přibližně 720 satelitů. To by mělo umožnit pokrytí většiny obydlených oblastí na Zemi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři
Sociální síť stále prohlašuje, že se snaží bojovat proti fake news. Systémy umělé inteligence ale na odhalení zavádějících zpráv nestačí, a tak se rozhodla najmout skutečné novináře, kteří budou ověřovat pravost zpráv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA rozšířila seznam G-Sync Compatible monitorů, vede Acer a Asus NVIDIA rozšířila seznam G-Sync Compatible monitorů, vede Acer a Asus
Monitory nesoucí označení G-Sync Compatible jsou ve skutečnosti modely s Adaptive-Sync, čili s technologií, již primárně využívá AMD pro svůj FreeSync. Některé z nich tak NVIDIA také podporuje a nyní už máme celkem slušný výběr.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář