www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?

Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
, , aktualita
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
K oblíbeným
reklama
V případě NVIDIE jsme specifikace mohli víceméně tušit a bylo zřejmé, že označení Super možná bude trošku přehnané. NVIDIA ale ještě může začarovat s cenami, ale na to si musíme ještě počkat. 
 
 
Mezitím se můžeme podívat na kartu GeForce GTX 1660 Super od firmy Maxsun, která se objevila v čínském obchodě jd.com. Ona samotná pro nás zajímavá není, neboť značku Maxsun na našem trhu nenajdeme, ale jde o její specifikace. A je třeba zmínit, že jako nereferenční verze nové GTX 1660 Super nemusí mít výchozí takty, i když zde to evidentně neplatí: 
 
 
Dozvíme se, že tato karta nabídne GPU se 1408 CUDA jádry, a tak bychom očekávali 88 TMU a 48 ROP. Dle uvedených informací by to ale mělo být jen 80 texturovacích jednotek, což uvádí aktuálně i Wikipedia, nicméně důvěryhodnější VideoCardz mluví stále o 88 TMU. Takže to budeme spíše považovat za chybu, ostatně není důvod, proč by NVIDIA měla dané GPU osekat o osm TMU. 
 
Čili GPU bude prostě a jednoduše stejné a ve stejné konfiguraci jako na původní GTX 1660. Jak to ale vypadá, vedle stejného GPU tu jsou i stejné takty, a sice 1530 až 1785 MHz, což odpovídá referenčním taktům GTX 1660. 
 
Takže nová GTX 1660 Super bude nejspíše pouze a jen o lepších pamětech, a to GDDR6 s efektivním taktem 14.000 MHz. To se 192bitovou sběrnicí poskytne 336 GB/s a kupodivu jde o lepší paměťový subsystém i v porovnání s GTX 1660 Ti, která využívá 12.000MHz paměti. 
 
Otázka je, co tato výhoda výrazně vyšší propustnosti (336 oproti 192 GB/s) nové Super verzi přinese. Dá se také říci, že tímto NVIDIA pouze dorovná nabídku firmy AMD, samozřejmě pouze s ohledem na paměti, takže asi můžeme očekávat, že GTX 1660 Super jen na trhu nahradí starou GTX 1660 a přijde se stejnou cenou. Ale počkejme si ještě na oficiální informace. 
 
Prozatím tu máme informaci od serveru VideoCardz, který tvrdí, že veškeré výše uvedené specifikace jsou pravdivé, čili nová GeForce GTX 1660 Super se bude lišit pouze rychlejšími paměťmi. Dorazit má přitom 29. října, a to za 229 USD, což je o 10 dolarů více než GTX 1660 a o 50 méně než GTX 1660 Ti. Uvidíme, zda z trhu kvůli tomu začnou mizet staré modely GTX 1660, však cenový rozdíl je už příliš malý. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů