Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem

Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem
, , aktualita
Společnost Sphero můžeme znát jako výrobce hraček, ovšem ty se staly postupně více a více vzdělávací. Nejvíce to tak platí pro nový Sphero Bolt, což je malý kulatý robůtek schopný orientace v prostoru.
K oblíbeným
reklama
Jako hračka vypadá Sphero Bolt velice zajímavě i z toho hlediska, že má v dětech podnítit kreativitu a zájem o techniku ne jen z pohledu běžných konzumentů. A ostatně jde i o pohyb, i když se to s odpolednem stráveným na hřišti samozřejmě srovnat nedá, ale na druhou stranu ani nejde o disciplínu leh a výdrž s tabletem v ruce. 
 
 
Sphero Bolt je vylepšenou verzí modelu Spark a jde prostě o robota v průhledné kuličce, který komunikuje pomocí svého malého grafického displeje s 8 x 8 LED a díky vnitřnímu mechanismu s kolečky přenášejícími na kouli rotační pohyb motorů je tento robot pozoruhodně hbitý při svém pohybu. 
 
Displej tak slouží ke zpětné vazbě. Například zobrazí žlutého smajlíka po dokončení žádané akce, blesk ihned po svém nabootování, šipku indikující pohyb, atd. Především displej bude možné si programovat dle libosti, ale nejde pouze o něj. Výrobce je zatím trošku vágní v tom, co Sphero dokáže, ale měli bychom být schopni programovat jeho pohyb a také využít nové senzory. Mezi ty patří kompas pro lepší orientaci samotného robota a pak tu je senzor okolního světla a čtyři infračervené senzory. Ty mají umožnit vzájemnou komunikaci více robotů mezi sebou, takže až pět z nich se může spojit v oblasti s průměrem pěti metrů a pracovat jako jednotka. 
 
Pro ovládání robota poslouží rozhraní Bluetooth a příslušné zařízení pro využití nabízených aplikací. Ty jsou dvě, a sice Sphero Play pro zábavu a Sphero Edu pro tvorbu programů. V rámci Sphero Play budeme moci robůtka přímo ovládat a využívat jisté zabudované hry a Sphero Edu nabídne tři úrovně programování dle obtížnosti. 
 
 
V první je možné prostě kreslit a využívat integrovaný displej a v té třetí už jde o plné textové programování (JavaScript). K dispozici také budou plná a surová senzorová data a pro učitele jsou zase připraveny nástroje pro zadávání programovacích úkolů, které podporují systém Google Classroom. Společnost Sphero tak očividně očekává zájem škol o koupi celých sad robotů Bolt a rovněž doufá, že i jedinci nezůstanou jen u jednoho. 
 
Nicméně překážkou může být cena, kterou samotný výrobce stanovil na 150 USD. Robůtky Sphero najdeme běžně i na našem trhu, takže pokud model BB-8 u nás stojí cca 2300 Kč a u výrobce 99 dolarů, můžeme se připravit na to, že Sphero Bolt přijde na cca 3500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek