Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem

Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem
, , aktualita
Společnost Sphero můžeme znát jako výrobce hraček, ovšem ty se staly postupně více a více vzdělávací. Nejvíce to tak platí pro nový Sphero Bolt, což je malý kulatý robůtek schopný orientace v prostoru.
reklama
Jako hračka vypadá Sphero Bolt velice zajímavě i z toho hlediska, že má v dětech podnítit kreativitu a zájem o techniku ne jen z pohledu běžných konzumentů. A ostatně jde i o pohyb, i když se to s odpolednem stráveným na hřišti samozřejmě srovnat nedá, ale na druhou stranu ani nejde o disciplínu leh a výdrž s tabletem v ruce. 
 
 
Sphero Bolt je vylepšenou verzí modelu Spark a jde prostě o robota v průhledné kuličce, který komunikuje pomocí svého malého grafického displeje s 8 x 8 LED a díky vnitřnímu mechanismu s kolečky přenášejícími na kouli rotační pohyb motorů je tento robot pozoruhodně hbitý při svém pohybu. 
 
Displej tak slouží ke zpětné vazbě. Například zobrazí žlutého smajlíka po dokončení žádané akce, blesk ihned po svém nabootování, šipku indikující pohyb, atd. Především displej bude možné si programovat dle libosti, ale nejde pouze o něj. Výrobce je zatím trošku vágní v tom, co Sphero dokáže, ale měli bychom být schopni programovat jeho pohyb a také využít nové senzory. Mezi ty patří kompas pro lepší orientaci samotného robota a pak tu je senzor okolního světla a čtyři infračervené senzory. Ty mají umožnit vzájemnou komunikaci více robotů mezi sebou, takže až pět z nich se může spojit v oblasti s průměrem pěti metrů a pracovat jako jednotka. 
 
Pro ovládání robota poslouží rozhraní Bluetooth a příslušné zařízení pro využití nabízených aplikací. Ty jsou dvě, a sice Sphero Play pro zábavu a Sphero Edu pro tvorbu programů. V rámci Sphero Play budeme moci robůtka přímo ovládat a využívat jisté zabudované hry a Sphero Edu nabídne tři úrovně programování dle obtížnosti. 
 
 
V první je možné prostě kreslit a využívat integrovaný displej a v té třetí už jde o plné textové programování (JavaScript). K dispozici také budou plná a surová senzorová data a pro učitele jsou zase připraveny nástroje pro zadávání programovacích úkolů, které podporují systém Google Classroom. Společnost Sphero tak očividně očekává zájem škol o koupi celých sad robotů Bolt a rovněž doufá, že i jedinci nezůstanou jen u jednoho. 
 
Nicméně překážkou může být cena, kterou samotný výrobce stanovil na 150 USD. Robůtky Sphero najdeme běžně i na našem trhu, takže pokud model BB-8 u nás stojí cca 2300 Kč a u výrobce 99 dolarů, můžeme se připravit na to, že Sphero Bolt přijde na cca 3500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek