Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem

Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem
, , aktualita
Společnost Sphero můžeme znát jako výrobce hraček, ovšem ty se staly postupně více a více vzdělávací. Nejvíce to tak platí pro nový Sphero Bolt, což je malý kulatý robůtek schopný orientace v prostoru.
reklama
Jako hračka vypadá Sphero Bolt velice zajímavě i z toho hlediska, že má v dětech podnítit kreativitu a zájem o techniku ne jen z pohledu běžných konzumentů. A ostatně jde i o pohyb, i když se to s odpolednem stráveným na hřišti samozřejmě srovnat nedá, ale na druhou stranu ani nejde o disciplínu leh a výdrž s tabletem v ruce. 
 
 
Sphero Bolt je vylepšenou verzí modelu Spark a jde prostě o robota v průhledné kuličce, který komunikuje pomocí svého malého grafického displeje s 8 x 8 LED a díky vnitřnímu mechanismu s kolečky přenášejícími na kouli rotační pohyb motorů je tento robot pozoruhodně hbitý při svém pohybu. 
 
Displej tak slouží ke zpětné vazbě. Například zobrazí žlutého smajlíka po dokončení žádané akce, blesk ihned po svém nabootování, šipku indikující pohyb, atd. Především displej bude možné si programovat dle libosti, ale nejde pouze o něj. Výrobce je zatím trošku vágní v tom, co Sphero dokáže, ale měli bychom být schopni programovat jeho pohyb a také využít nové senzory. Mezi ty patří kompas pro lepší orientaci samotného robota a pak tu je senzor okolního světla a čtyři infračervené senzory. Ty mají umožnit vzájemnou komunikaci více robotů mezi sebou, takže až pět z nich se může spojit v oblasti s průměrem pěti metrů a pracovat jako jednotka. 
 
Pro ovládání robota poslouží rozhraní Bluetooth a příslušné zařízení pro využití nabízených aplikací. Ty jsou dvě, a sice Sphero Play pro zábavu a Sphero Edu pro tvorbu programů. V rámci Sphero Play budeme moci robůtka přímo ovládat a využívat jisté zabudované hry a Sphero Edu nabídne tři úrovně programování dle obtížnosti. 
 
 
V první je možné prostě kreslit a využívat integrovaný displej a v té třetí už jde o plné textové programování (JavaScript). K dispozici také budou plná a surová senzorová data a pro učitele jsou zase připraveny nástroje pro zadávání programovacích úkolů, které podporují systém Google Classroom. Společnost Sphero tak očividně očekává zájem škol o koupi celých sad robotů Bolt a rovněž doufá, že i jedinci nezůstanou jen u jednoho. 
 
Nicméně překážkou může být cena, kterou samotný výrobce stanovil na 150 USD. Robůtky Sphero najdeme běžně i na našem trhu, takže pokud model BB-8 u nás stojí cca 2300 Kč a u výrobce 99 dolarů, můžeme se připravit na to, že Sphero Bolt přijde na cca 3500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek