Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem

Sphero Bolt: kutálející se programovatelný robot s LED panelem
, , aktualita
Společnost Sphero můžeme znát jako výrobce hraček, ovšem ty se staly postupně více a více vzdělávací. Nejvíce to tak platí pro nový Sphero Bolt, což je malý kulatý robůtek schopný orientace v prostoru.
reklama
Jako hračka vypadá Sphero Bolt velice zajímavě i z toho hlediska, že má v dětech podnítit kreativitu a zájem o techniku ne jen z pohledu běžných konzumentů. A ostatně jde i o pohyb, i když se to s odpolednem stráveným na hřišti samozřejmě srovnat nedá, ale na druhou stranu ani nejde o disciplínu leh a výdrž s tabletem v ruce. 
 
 
Sphero Bolt je vylepšenou verzí modelu Spark a jde prostě o robota v průhledné kuličce, který komunikuje pomocí svého malého grafického displeje s 8 x 8 LED a díky vnitřnímu mechanismu s kolečky přenášejícími na kouli rotační pohyb motorů je tento robot pozoruhodně hbitý při svém pohybu. 
 
Displej tak slouží ke zpětné vazbě. Například zobrazí žlutého smajlíka po dokončení žádané akce, blesk ihned po svém nabootování, šipku indikující pohyb, atd. Především displej bude možné si programovat dle libosti, ale nejde pouze o něj. Výrobce je zatím trošku vágní v tom, co Sphero dokáže, ale měli bychom být schopni programovat jeho pohyb a také využít nové senzory. Mezi ty patří kompas pro lepší orientaci samotného robota a pak tu je senzor okolního světla a čtyři infračervené senzory. Ty mají umožnit vzájemnou komunikaci více robotů mezi sebou, takže až pět z nich se může spojit v oblasti s průměrem pěti metrů a pracovat jako jednotka. 
 
Pro ovládání robota poslouží rozhraní Bluetooth a příslušné zařízení pro využití nabízených aplikací. Ty jsou dvě, a sice Sphero Play pro zábavu a Sphero Edu pro tvorbu programů. V rámci Sphero Play budeme moci robůtka přímo ovládat a využívat jisté zabudované hry a Sphero Edu nabídne tři úrovně programování dle obtížnosti. 
 
 
V první je možné prostě kreslit a využívat integrovaný displej a v té třetí už jde o plné textové programování (JavaScript). K dispozici také budou plná a surová senzorová data a pro učitele jsou zase připraveny nástroje pro zadávání programovacích úkolů, které podporují systém Google Classroom. Společnost Sphero tak očividně očekává zájem škol o koupi celých sad robotů Bolt a rovněž doufá, že i jedinci nezůstanou jen u jednoho. 
 
Nicméně překážkou může být cena, kterou samotný výrobce stanovil na 150 USD. Robůtky Sphero najdeme běžně i na našem trhu, takže pokud model BB-8 u nás stojí cca 2300 Kč a u výrobce 99 dolarů, můžeme se připravit na to, že Sphero Bolt přijde na cca 3500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář