Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino

Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
, , aktualita
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
K oblíbeným
reklama
Dálkově ovládané autíčko od firmy Sphero je v kombinaci s Raspberry Pi, Arduinem nebo BBC micro:bit jistě pro mnohé neodolatelná kombinace, ale nás může spíše zajímat to, co se pod tím vůbec skrývá. Dle tvůrců Sphero RVR je výsledkem programovatelný jezdící robot, který "může jet kamkoliv a dělat cokoliv". Nový malý rover je sám vybaven různými senzory, díky nimž se bude moci orientovat v prostoru a také je kompatibilní se stávající aplikací Sphero Edu. To by měl RVR zvládnout sám o sobě a díky dalšímu mikropočítači na palubě může získat další funkce. 
 
 
 
Raspberry Pi, Arduino, nebo BBC micro:bit budeme moci připojit pomocí rozhraní Universal Expansion Port a pak je tu také příslušný Sphero SDK a potřebná API. Tyto minipočítače budou moci využívat infračervené senzory roveru a další výbavu, kterou Sphero charakterizovalo neurčitým výrazem "a professional-level control system at an entry-level price", čili jistým ovladacím systémem se širokou funkčností, ale za nízkou cenu. 
 
Sphero RVR lze rozebrat na jednotlivé komponenty
 
Možností, co dělat se Sphero RVR, tak bude mnoho a vyřádit se tak prý budou moci jak začátečníci, tak profesionální inženýři, takže nejde o prostou hračku s rozesmátým "obličejem". Jde také o to, že přímo na Sphero budeme moci díky nainstalovaným minipočítačům montovat další rozmanité příslušenství, třeba anemometr, teploměr, tlakoměr, a tím si z vozítka uděláme pojízdnou meteorologickou stanici, která dokáže být díky gumovým pásům mobilní i v terénu. Možnosti jsou zkrátka nepřeberné. 
 
 
Sphero RVR bude na trhu prodáván za doporučenou cenu 250 dolarů a prvních 5000 zájemců na Kickstarteru mohlo ušetřit 50 dolarů. Financovací kampaň má také tři dodatečné cíle. Aktuálně se vybraná částka blíží ke čtvrt milionu dolarů a pokud překročí půl milionu, rover získá i modré pásy, po vybrání 750.000 dolarů to bude bonusová platforma pro montáž příslušenství a když se vybere milion, získá modrou ochrannou plastovou klec pro případ převrácení. Na trh se má tento produkt dostat někdy na podzim s tím, že na konci července začne výroba ve velkém.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková