Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino

Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
, , aktualita
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
K oblíbeným
reklama
Dálkově ovládané autíčko od firmy Sphero je v kombinaci s Raspberry Pi, Arduinem nebo BBC micro:bit jistě pro mnohé neodolatelná kombinace, ale nás může spíše zajímat to, co se pod tím vůbec skrývá. Dle tvůrců Sphero RVR je výsledkem programovatelný jezdící robot, který "může jet kamkoliv a dělat cokoliv". Nový malý rover je sám vybaven různými senzory, díky nimž se bude moci orientovat v prostoru a také je kompatibilní se stávající aplikací Sphero Edu. To by měl RVR zvládnout sám o sobě a díky dalšímu mikropočítači na palubě může získat další funkce. 
 
 
 
Raspberry Pi, Arduino, nebo BBC micro:bit budeme moci připojit pomocí rozhraní Universal Expansion Port a pak je tu také příslušný Sphero SDK a potřebná API. Tyto minipočítače budou moci využívat infračervené senzory roveru a další výbavu, kterou Sphero charakterizovalo neurčitým výrazem "a professional-level control system at an entry-level price", čili jistým ovladacím systémem se širokou funkčností, ale za nízkou cenu. 
 
Sphero RVR lze rozebrat na jednotlivé komponenty
 
Možností, co dělat se Sphero RVR, tak bude mnoho a vyřádit se tak prý budou moci jak začátečníci, tak profesionální inženýři, takže nejde o prostou hračku s rozesmátým "obličejem". Jde také o to, že přímo na Sphero budeme moci díky nainstalovaným minipočítačům montovat další rozmanité příslušenství, třeba anemometr, teploměr, tlakoměr, a tím si z vozítka uděláme pojízdnou meteorologickou stanici, která dokáže být díky gumovým pásům mobilní i v terénu. Možnosti jsou zkrátka nepřeberné. 
 
 
Sphero RVR bude na trhu prodáván za doporučenou cenu 250 dolarů a prvních 5000 zájemců na Kickstarteru mohlo ušetřit 50 dolarů. Financovací kampaň má také tři dodatečné cíle. Aktuálně se vybraná částka blíží ke čtvrt milionu dolarů a pokud překročí půl milionu, rover získá i modré pásy, po vybrání 750.000 dolarů to bude bonusová platforma pro montáž příslušenství a když se vybere milion, získá modrou ochrannou plastovou klec pro případ převrácení. Na trh se má tento produkt dostat někdy na podzim s tím, že na konci července začne výroba ve velkém.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala