www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Společnosti ASRock se dařilo, loni zažila "Ryzen effect"

Společnosti ASRock se dařilo, loni zažila "Ryzen effect"
, , aktualita
O tzv. efektu Ryzen či ryzenovém efektu se obvykle mluví ve spojení se samotnou společností AMD, ale úspěch jejích procesorů zvláště mezi koncovými DIY zákazníky má svůj vliv i na její partnery, jako je ASRock. 
K oblíbeným
reklama
Společnost ASRock známe jako jedno z těch menších výrobců značkových desek pro x86, přičemž z jejího portfolia je zřejmé, že ta vsadila především na produkty firmy AMD. Zmínit můžeme také její vcelku nedávný vstup na trh s grafickými kartami, kam přinesla zatím pouze Radeony. Rozhodla se tak přitom v době, kdy bylo AMD ještě v útlumu s oprášenou generací Polaris a výpočetně silnými, ovšem ve hrách slabými kartami Vega. 
 
 
Ovšem ASRock se mohl v minulém roce radovat především kvůli úspěchu procesorů Ryzen, neboť právě ty a na ně navazující produkty měly zařídit zvýšení tržeb o 31,6 % na rekordních 13,4 mld. NT$, čili cca 443 mil. USD. Růst má navíc pokračovat i v tomto roce, a to především díky zájmu o základní desky s čipovými sadami AMD.  
 
V první polovině přitom ASRock zaznamenal slabé prodeje desek i grafických karet, ovšem zároveň se začaly lépe a se stabilním odbytem prodávat především dražší desky a později se přidaly serverové produkty. Situaci ale obecně zlepšil nástup třetí generace procesorů Ryzen, takže druhá polovina roku už byla mnohem lepší, což se tak projevilo ve třetím kvartálu, kdy se tržby zvýšily mezikvartálně o 35 procent. Zpráva si všímá také toho, že ASRock se stává oblíbenější firmou zvláště na trzích v USA a Evropě. 
 
V minulém roce se rovněž byznys s grafickými kartami už stal pro ASRock výdělečným. A pokud tato firma už zůstane u Radeonů, může se v letošním roce těšit na oživení nabídky stávajících Navi a také na nové hi-end karty, jaké AMD slíbilo. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář