www.svethardware.cz
>
>

Společnosti sledující vozidla unikla data 540 tisíc lidí včetně hesel

Společnosti sledující vozidla unikla data 540 tisíc lidí včetně hesel
, , aktualita
Únikům informací se v poslední době daří. Společnosti SVR Tracking, která nabízí službu sledování vozidel, což se hodí v případě jejich krádeže, unikla data 540 tisíc uživatelů včetně umístění sledovacího zařízení, loginů i hesel.
K oblíbeným
reklama
Ochránit citlivá data není zrovna jednoduché, někdy se ale naopak únikům napomůže trestuhodnou nedbalostí, jak se to stalo společnosti SVR Tracking. Ta nabízí služby sledování vozidel, čehož uživatelé využívají v případě krádeže vozidla. Problémem však je, že data těchto zákazníků byla kvůli špatné konfiguraci cloudového úložiště Amazon AWS S3 ponechána veřejně přístupná, na což přišli v Kromtech Security Center. To se týkalo dat 540 tisíc uživatelů.
 
Silnice v USA
 
Autor: User Minesweeper [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], přes Wikimedia Commons
 
Tato data obsahovala např. login, hesla zašifrovaná pomocí SHA-1, což je dnes už relativně snadno prolomitelná šifra, e-maily, VIN kódy vozidel a pomocí těchto údajů se dá dostat i k adresám a dokonce i informaci o umístění tajného sledovacího zařízení ve vozidle. Počet vozidel bude ale patrně mnohem vyšší, neboť některé společnosti (půjčovny a podobně) měly na jeden login zaregistrovaných mnoho různých vozidel. Problém se tak může týkat mnoha milionů vozidel.
 
Pokud se k těmto datům dostali nějací útočníci, mohou přistupovat k záznamům jízd za posledních 120 dní a vědět přesně, kde se automobil v této době pohyboval. Tato data jsou přístupná přes aplikaci v počítači nebo na mobilním telefonu či tabletu. Společnost už úložiště zabezpečila, důvěra zákazníků byla bohužel zásadně poškozena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů