Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto

Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto
, , aktualita
V posledních letech jsou úniky hesel z databází nejrůznějších serverů téměř na denním pořádku. Správce hesel od Googlu proto přichází s kontrolou, zda vámi uložené heslo nebylo součástí některého úniku.
K oblíbeným
reklama
Získávat hesla uživatelů, to je velmi oblíbená činnost nejednoho hackera nebo hackerské skupiny. Uniklé informace se dají dále zneužívat k vlastnímu prospěchu, a tak není divu, že jsme tu podobných útoků měli už tisíce. Aby byli uživatelé lépe informováni o tom, že nepoužívají zrovna bezpečné heslo, přichází Google s vylepšeným správcem hesel, který bude dostupný např. v prohlížeči Chrome a systému Android. Ověřovač bude také součástí webové verze na passwords.google.com. Uložená hesla prověří a zjistí, zda se nevyskytují v některých známých uniklých databázích a Google aktivně monitoruje i dark web.
 
Hacker
 
 
Manažer hesel ale neupozorní jen na prozrazená hesla, ale také na ta, která uživatel používá na více stránkách a může pak nabádat ke změně. Varovat bude také před slabými hesly, která se dají snadno prolomit hrubou silou (tzv. brute force attack). Aby byla zajištěna bezpečnost také na straně Googlu a on sám nebyl zdrojem úniku, hesla jsou před zasíláním na jeho servery pro porovnání s databází úniků hashována, takže ani Google sám nemůže vidět původní podobu hesla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů