Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto

Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto
, , aktualita
V posledních letech jsou úniky hesel z databází nejrůznějších serverů téměř na denním pořádku. Správce hesel od Googlu proto přichází s kontrolou, zda vámi uložené heslo nebylo součástí některého úniku.
K oblíbeným
reklama
Získávat hesla uživatelů, to je velmi oblíbená činnost nejednoho hackera nebo hackerské skupiny. Uniklé informace se dají dále zneužívat k vlastnímu prospěchu, a tak není divu, že jsme tu podobných útoků měli už tisíce. Aby byli uživatelé lépe informováni o tom, že nepoužívají zrovna bezpečné heslo, přichází Google s vylepšeným správcem hesel, který bude dostupný např. v prohlížeči Chrome a systému Android. Ověřovač bude také součástí webové verze na passwords.google.com. Uložená hesla prověří a zjistí, zda se nevyskytují v některých známých uniklých databázích a Google aktivně monitoruje i dark web.
 
Hacker
 
 
Manažer hesel ale neupozorní jen na prozrazená hesla, ale také na ta, která uživatel používá na více stránkách a může pak nabádat ke změně. Varovat bude také před slabými hesly, která se dají snadno prolomit hrubou silou (tzv. brute force attack). Aby byla zajištěna bezpečnost také na straně Googlu a on sám nebyl zdrojem úniku, hesla jsou před zasíláním na jeho servery pro porovnání s databází úniků hashována, takže ani Google sám nemůže vidět původní podobu hesla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů