Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto

Správce hesel od Googlu ověří, zda bylo heslo hacknuto
, , aktualita
V posledních letech jsou úniky hesel z databází nejrůznějších serverů téměř na denním pořádku. Správce hesel od Googlu proto přichází s kontrolou, zda vámi uložené heslo nebylo součástí některého úniku.
K oblíbeným
reklama
Získávat hesla uživatelů, to je velmi oblíbená činnost nejednoho hackera nebo hackerské skupiny. Uniklé informace se dají dále zneužívat k vlastnímu prospěchu, a tak není divu, že jsme tu podobných útoků měli už tisíce. Aby byli uživatelé lépe informováni o tom, že nepoužívají zrovna bezpečné heslo, přichází Google s vylepšeným správcem hesel, který bude dostupný např. v prohlížeči Chrome a systému Android. Ověřovač bude také součástí webové verze na passwords.google.com. Uložená hesla prověří a zjistí, zda se nevyskytují v některých známých uniklých databázích a Google aktivně monitoruje i dark web.
 
Hacker
 
 
Manažer hesel ale neupozorní jen na prozrazená hesla, ale také na ta, která uživatel používá na více stránkách a může pak nabádat ke změně. Varovat bude také před slabými hesly, která se dají snadno prolomit hrubou silou (tzv. brute force attack). Aby byla zajištěna bezpečnost také na straně Googlu a on sám nebyl zdrojem úniku, hesla jsou před zasíláním na jeho servery pro porovnání s databází úniků hashována, takže ani Google sám nemůže vidět původní podobu hesla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala