www.svethardware.cz
>
>
>
>

SSD disky Adata XPG Gammix S11 slibují až 3200 MB/s

SSD disky Adata XPG Gammix S11 slibují až 3200 MB/s
, , aktualita
Nová generace SSD disků Adata XPG Gammix S11 přináší za velmi dobrou cenu výrazně vyšší výkon než u předchůdců. Ten je v některých ukazatelích i více než dvojnásobný. Je libo např. přenosová rychlost 3200 MB/s?
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata představila nové SSD disky XPG Gammix S11, které nahrazují předchozí řadu S10. Rozhodně nepřináší jen nějaké mírné evoluční zrychlení, neboť většina ukazatelů výkonu vzrostla zhruba na dvojnásobek, a to je opravdu hodně. Disky mají velikost M.2 2280, využívají rozhraní PCIe x4 a protokol NVMe 1.3 (modely S10 podporovaly NVMe 1.2). Využívají 64vrstvých NAND flash čipů s vylepšenou spolehlivostí. Nechybí SLC cache a DRAM buffer.
 
Adata XPG Gammix S11
 
Výrobce slibuje zvýšení přenosové rychlosti u čtení z 1800 MB/s na opravdu hodně vysokých 3200 MB/s. U zápisu tato hodnota povyskočila z 850 MB/s na nynějších 1700 MB/s. Znatelně se zlepšilo i náhodné 4K čtení ze 130 na 310 tisíc IOPS, v případě zápisu pak ze 140 na 280 tisíc IOPS. Chladič SSD disku pak stejně jako u předchůdce snižuje teplotu disku o zhruba 10 °C.
 
Adata XPG Gammix S11 v počítači
 
K dispozici budou disky s kapacitou 240 GB, 480 GB a 960 GB. Pro český trh byly zatím stanoveny ceny pro 240GB verzi (2799 Kč) a 480GB variantu (4699 Kč). To jsou vzhledem k výkonům skutečně zajímavé částky. Vyšší spolehlivost datových přenosů zajišťuje systém kontroly chyb LDPC, který by měl dle výrobce vykazovat lepší výsledky než BCH ECC. Adata hovoří o střední době mezi poruchami v délce 2 milionů hodin. Potěší i poskytovaná 5letá záruka.
 
Zdroj: Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková