www.svethardware.cz
>
>

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen
, , aktualita
Skupina 3GPP dokončila specifikace 5G mobilního připojení ve standalone verzi. Ten by se v průběhu následujících let měl stát mobilním standardem podobně jako je tomu dnes u rychlého LTE připojení.
K oblíbeným
reklama
V prosinci 2017 byla zveřejněna finální specifikace 5G non-standalone standardu skupinou 3GPP. Ta je postavena na základě LTE sítí. Nyní, po půl roce, byla dokončena i specifikace standalone verze 5G NR (New Radio) připojení. Skupina zahrnuje zhruba 600 nejrůznějších společností od operátorů až po výrobce síťových prvků.
 
5G logo
 
Hlavními výhodami nového 5G standardu bude pochopitelně vyšší rychlost, neocenitelnou předností má být ale především možnost dosahovat rychlých přenosů i při velkém počtu připojených zařízení. Nové sítě budou potřeba také kvůli velkému počtu zařízení díky vznikajícímu Internetu věcí (IoT). Standard se rodil zhruba poslední tři roky, kdy se ale skutečně objeví první zařízení jej podporující, to ještě nevíme.
 
Někteří výrobci už zkoušeli produkovat první takové kusy hardware, zmínit můžeme např. 5G modemy společnosti Intel. Ten také hovořil o tom, že by jeho modemy mohly reálně spatřit světlo světa v roce 2019 a rozjezd 5G sítí se předpokládá až na rok 2020. Pokud jde o rychlosti, hovoří se o hodnotách okolo 1,5-1,6 Gbps (zhruba 200 MB/s).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková