www.svethardware.cz
>
>

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen
, , aktualita
Skupina 3GPP dokončila specifikace 5G mobilního připojení ve standalone verzi. Ten by se v průběhu následujících let měl stát mobilním standardem podobně jako je tomu dnes u rychlého LTE připojení.
K oblíbeným
reklama
V prosinci 2017 byla zveřejněna finální specifikace 5G non-standalone standardu skupinou 3GPP. Ta je postavena na základě LTE sítí. Nyní, po půl roce, byla dokončena i specifikace standalone verze 5G NR (New Radio) připojení. Skupina zahrnuje zhruba 600 nejrůznějších společností od operátorů až po výrobce síťových prvků.
 
5G logo
 
Hlavními výhodami nového 5G standardu bude pochopitelně vyšší rychlost, neocenitelnou předností má být ale především možnost dosahovat rychlých přenosů i při velkém počtu připojených zařízení. Nové sítě budou potřeba také kvůli velkému počtu zařízení díky vznikajícímu Internetu věcí (IoT). Standard se rodil zhruba poslední tři roky, kdy se ale skutečně objeví první zařízení jej podporující, to ještě nevíme.
 
Někteří výrobci už zkoušeli produkovat první takové kusy hardware, zmínit můžeme např. 5G modemy společnosti Intel. Ten také hovořil o tom, že by jeho modemy mohly reálně spatřit světlo světa v roce 2019 a rozjezd 5G sítí se předpokládá až na rok 2020. Pokud jde o rychlosti, hovoří se o hodnotách okolo 1,5-1,6 Gbps (zhruba 200 MB/s).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář