www.svethardware.cz
>
>

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen

Standard standalone 5G připojení byl konečně dokončen
, , aktualita
Skupina 3GPP dokončila specifikace 5G mobilního připojení ve standalone verzi. Ten by se v průběhu následujících let měl stát mobilním standardem podobně jako je tomu dnes u rychlého LTE připojení.
reklama
V prosinci 2017 byla zveřejněna finální specifikace 5G non-standalone standardu skupinou 3GPP. Ta je postavena na základě LTE sítí. Nyní, po půl roce, byla dokončena i specifikace standalone verze 5G NR (New Radio) připojení. Skupina zahrnuje zhruba 600 nejrůznějších společností od operátorů až po výrobce síťových prvků.
 
5G logo
 
Hlavními výhodami nového 5G standardu bude pochopitelně vyšší rychlost, neocenitelnou předností má být ale především možnost dosahovat rychlých přenosů i při velkém počtu připojených zařízení. Nové sítě budou potřeba také kvůli velkému počtu zařízení díky vznikajícímu Internetu věcí (IoT). Standard se rodil zhruba poslední tři roky, kdy se ale skutečně objeví první zařízení jej podporující, to ještě nevíme.
 
Někteří výrobci už zkoušeli produkovat první takové kusy hardware, zmínit můžeme např. 5G modemy společnosti Intel. Ten také hovořil o tom, že by jeho modemy mohly reálně spatřit světlo světa v roce 2019 a rozjezd 5G sítí se předpokládá až na rok 2020. Pokud jde o rychlosti, hovoří se o hodnotách okolo 1,5-1,6 Gbps (zhruba 200 MB/s).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek