www.svethardware.cz
>
>
>

Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet

Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
, , aktualita
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
K oblíbeným
reklama
Star Wars Jedi: Fallen Order je hráči i recenzenty vřele přijatý titul, který se odehrává v době po událostech Episode III: Revenge of the Sith, kdy rozkaz 66 přinesl konec řádu Jedi. My si zahrajeme v roli padawana Cala Kestise, který se dostal do hledáčku impéria a samotného Dartha Vadera, který proti němu sám poslal vycvičenou inkvizitorku. 
 
 
Ve hře se podíváme na řadu velice dobře známých i nových planet, přičemž na ně se budeme dívat okem třetí osoby ve stylu Dark Souls, Witcher 3 a podobně. EA přitom učinili v rámci této hry a jejího vývoje některá důležitá rozhodnutí. Kupodivu se vyvarovali použití enginu Frostbite, který se stal přímo neštěstím pro vývoj Anthem a ten ani nebyl svěřen obvyklým DICE. Namísto toho nastoupili Respawn Entertainment a prověřený Unreal Engine 4, který zde využívá pouze a jen DirectX 11.  
 
 
Dalo se tak tušit, že tato hra bude mít veskrze průměrné nároky na hardware, což potvrzuje už jen test se zabranou kapacitou paměti při nejvyšší kvalitě. Karta se 4 GB RAM bude bohatě stačit i pro 2560 x 1440 a kdo chce pomýšlet na Ultra HD, ten se o nějaké nároky na paměť nemusí vůbec ohlížet, protože když už bude něčím omezen, tak spíše výkonem karty než kapacitou její VRAM. 
 
 
Co se týče průměrné snímkovací frekvence, pak nám bude pohodlně stačit i karta formátu Radeon RX 570 se 4 GB RAM, což je dnes otázka cca 3500 Kč s DPH. Od GeForce GTX 1060 6GB zase můžeme očekávat klasických 60 FPS a cokoliv lepšího už ocení leda majitelé herních monitorů s vysokou obnovovací frekvencí. 
 
 
Výsledky v Ultra HD pak ukazují, proč je zde kapacita pamětí u testovaných karet irelevantní. Potřebných 30 FPS totiž stejně dosáhneme až na modelech, které už nabízejí alespoň 8 GB RAM, přičemž kapacitou by samozřejmě stačila i GTX 1660 Ti nebo GTX 1060 6GB. Grafická karta RTX 2080 Ti pak poskytne kýžených 60 FPS, i když osobně bych dle výsledků rozlišení Full HD očekával i více. Tak či tak, Star Wars Jedi: Fallen Order má na tuto dobu veskrze průměrné nároky. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář