Staré NVIDIA Fermi dostaly podporu DirectX 12

Staré NVIDIA Fermi dostaly podporu DirectX 12
, , aktualita
NVIDIA, aniž by se o tom nějak rozkřikovala, aktivovala podporu API DirectX 12 i na starých kartách GeForce sérií 400 a 500, což jsou modely založené na čipech generace Fermi. Vyplatí se něco takového?
K oblíbeným
reklama
Podpora DirectX 12 na grafických kartách NVIDIA GeForce 400 a 500 platí pro nejnovější ovladače verze 384.76, přičemž server WCCFTech má ještě k dispozici starou kartu Zotac GeForce GTX 580, a tak se jeho redaktor rozhodl, že tohoto staříka vyzkouší. 
 
Výsledek obrázku pro nvidia fermi
 
GeForce GTX 580 je to nejlepší ze své generace, pokud počítáme herní karty s jedním čipem. Nicméně dnes by tato karta oproti novinkám už neobstála, však má pouze 512 shaderů ještě v čipu s dvojitým taktem, který tak sám pracuje na 772 MHz a shadery pak na 1544. Paměti GDDR5 sice mají slušnou šírku sběrnice 384 bitů, ale taktovány jsou na 4 GHz. Ve výsledku se výkon takové karty vejde někam mezi GeForce GTX 1050 a GT 1030, ale také jde o téměř sedm let starou kartu. 
 
WCCFTech testovali tuto kartu na adekvátním stroji vybaveném procesorem Core i7 2600K generace Sandy Bridge (ovšem přetaktovaném na 4,2 GHz) a s 8 GB paměti DDR3. Využily se především testy 3DMarku, a to TimeSpy (DX12) a FireStrike (DX11), kde bude problém především jen 1,5 GB paměti na kartě. V TimeSpy karta získala jen 786 bodů a ve FireStrike pak 4806 bodů, což je v prvním případě asi osmina výkonu aktuální GTX 1070 a v druhém pak cca čtvrtina. 
 
 
Pak tu máme zajímavější testy, které už ukazují rozdíl mezi DX11 a DX12 ve hrách a také prostý výkon v moderních AAA titulech, takže tu máme takovou malou retrorecenzi. Na příkladu Battlefield 1 se ukazuje, že o zapnutí DX12 na kartách Fermi se snad ani nemá cenu pokoušet, neboť v tomto případě se ukázal propad z minimálních 35 FPS na 25 FPS, což byl jediný zaznamenatelný efekt zapnutého DX12. 
 
 
Redaktor pak ještě zkusil, jak dobře jsou na vysokou či střední kvalitu hratelné tituly jako Mass Effect: Andromeda a Mirrors Edge: Catalyst, které prezentují dnešní AAA hry. Ukázalo se, že to je minimálně stejné jako v případě Battlefield na DX11, takže i sedm let stará karta nám stačí na to, abychom si dnes ve slušné kvalitě na Full HD zahráli. Samozřejmě to není 60 FPS, ale i těch 35 stačí. 

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře