Staré NVIDIA Fermi dostaly podporu DirectX 12

Staré NVIDIA Fermi dostaly podporu DirectX 12
, , aktualita
NVIDIA, aniž by se o tom nějak rozkřikovala, aktivovala podporu API DirectX 12 i na starých kartách GeForce sérií 400 a 500, což jsou modely založené na čipech generace Fermi. Vyplatí se něco takového?
K oblíbeným
reklama
Podpora DirectX 12 na grafických kartách NVIDIA GeForce 400 a 500 platí pro nejnovější ovladače verze 384.76, přičemž server WCCFTech má ještě k dispozici starou kartu Zotac GeForce GTX 580, a tak se jeho redaktor rozhodl, že tohoto staříka vyzkouší. 
 
Výsledek obrázku pro nvidia fermi
 
GeForce GTX 580 je to nejlepší ze své generace, pokud počítáme herní karty s jedním čipem. Nicméně dnes by tato karta oproti novinkám už neobstála, však má pouze 512 shaderů ještě v čipu s dvojitým taktem, který tak sám pracuje na 772 MHz a shadery pak na 1544. Paměti GDDR5 sice mají slušnou šírku sběrnice 384 bitů, ale taktovány jsou na 4 GHz. Ve výsledku se výkon takové karty vejde někam mezi GeForce GTX 1050 a GT 1030, ale také jde o téměř sedm let starou kartu. 
 
WCCFTech testovali tuto kartu na adekvátním stroji vybaveném procesorem Core i7 2600K generace Sandy Bridge (ovšem přetaktovaném na 4,2 GHz) a s 8 GB paměti DDR3. Využily se především testy 3DMarku, a to TimeSpy (DX12) a FireStrike (DX11), kde bude problém především jen 1,5 GB paměti na kartě. V TimeSpy karta získala jen 786 bodů a ve FireStrike pak 4806 bodů, což je v prvním případě asi osmina výkonu aktuální GTX 1070 a v druhém pak cca čtvrtina. 
 
 
Pak tu máme zajímavější testy, které už ukazují rozdíl mezi DX11 a DX12 ve hrách a také prostý výkon v moderních AAA titulech, takže tu máme takovou malou retrorecenzi. Na příkladu Battlefield 1 se ukazuje, že o zapnutí DX12 na kartách Fermi se snad ani nemá cenu pokoušet, neboť v tomto případě se ukázal propad z minimálních 35 FPS na 25 FPS, což byl jediný zaznamenatelný efekt zapnutého DX12. 
 
 
Redaktor pak ještě zkusil, jak dobře jsou na vysokou či střední kvalitu hratelné tituly jako Mass Effect: Andromeda a Mirrors Edge: Catalyst, které prezentují dnešní AAA hry. Ukázalo se, že to je minimálně stejné jako v případě Battlefield na DX11, takže i sedm let stará karta nám stačí na to, abychom si dnes ve slušné kvalitě na Full HD zahráli. Samozřejmě to není 60 FPS, ale i těch 35 stačí. 

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik