www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starší routery D-Link mají závažnou chybu, nebude však opravena

Starší routery D-Link mají závažnou chybu, nebude však opravena
, , aktualita
Inženýři ve FortiGuard Labs našli ve firmwaru některých starších routerů společnosti D-Link závažnou bezpečnostní chybu, která útočníkovi umožňuje ovládnout router. Opravy se ale už kvůli stáří routerů nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Server Fortinet a jeho FortiGuard Labs v září přišli na závažný bezpečnostní problém u některých starších routerů společnosti D-Link. Jejich firmware obsahuje chybu s kódovým označením CVE-2019-16920, která při šikovném použití rozhraní PingTest umožňuje útočníkovi vložení vlastního kódu, ať už se přihlásil nebo ne, zjištění přístupových údajů administrátora a následkem toho může nad routerem převzít plnou kontrolu, nainstalovat sem zadní vrátka pro další útoky a podobně. Závažnost chyby byla vyhodnocena velmi vysokým číslem 9,8 (CVSS 3.1) a rovných 10 (CVSS 2.0). Připomeňme, že maximum má hodnotu 10, takže horší už to podle starší normy být ani nemůže.
 
D-Link DIR-655
 
Chyba se týká routerů DIR-655, DIR-866L, DIR-652 a DHP-1565. Poněvadž jde ale o starší kousky, které už dosáhly svého EOL (End of Life), D-Link pár dní po nahlášení chyby sdělil, že neplánuje vydání aktualizace. Kdo tak bude chtít bezpečnější router, bude si muset koupit nový. Smutným faktem nicméně je, že většina uživatelů na bezpečnost nedává moc velký důraz a patrně by případnou aktualizaci stejně asi neprovedla (v praxi bohužel aktualizuje router málokdo).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře