www.svethardware.cz
>
>
>

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač
, , aktualita
Mnozí nedokáží dopustit na to, jak se na starém Game Boyi ovládaly hry a právě z toho vznikla myšlenka využít samotnou tuto přenosnou herní konzoli jako bezdrátový ovladač, respektive gamepad. Jak na to? 
reklama
Posloužit nám může jakýkoliv klasický Game Boy, čili Game Boy Colour, Game Boy Advance či SP, jak ukazuje Alex s Inside Gadgets. Vytvořil speciální cartridge, která právě změní normálního Game Boye v bezdrátový ovladač, který se dá využít v moderních herních systémech. 
 
 
Jde tak o cartridge s elektronikou a programovou výbavou dělanou na to, aby komunikovala s opačnou stranou, což je zase USB klíč s bezdrátovým rozhraním 
 
 
Alex především ale poskytuje podrobný návod na to, aby si takový ovladač mohl sestrojit každý s technickým nadáním, čili povědomím o tom, jak se pájí a jak se programuje. Vše už je ale vymyšleno, takže v podstatě stačí sledovat daný návod. 
 
A pokud snad někdo páječku v ruce ještě neměl, ten si může přímo v obchodě Inside Gadgets objednat hotovou věc, a sice Game Boy TX Cart. K ní samozřejmě bude potřebovat ještě vlastního Game Boye, do nějž upravenou cartridge zasune. 
 
Na druhé straně může být PC s OS Windows či Linux, Raspberry Pi, GameCube nebo i Wii s příslušným USB přijímačem. Ten přijde zvlášť na 14 dolarů, zatímco daná cartridge se dá pořídit hotová za 23 dolarů. Nabídka se bude rozšiřovat, a to o přijímače pro SNES i NES a také se připravuje verze s rozhraním Bluetooth, která bude asi dražší, ale nebude potřebovat přijímač. Nakonec můžeme zmínit menší TX cartridge, která bude k dispozici pro Game Boy Micro, DS a DS Lite. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek