www.svethardware.cz
>
>
>

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač
, , aktualita
Mnozí nedokáží dopustit na to, jak se na starém Game Boyi ovládaly hry a právě z toho vznikla myšlenka využít samotnou tuto přenosnou herní konzoli jako bezdrátový ovladač, respektive gamepad. Jak na to? 
K oblíbeným
reklama
Posloužit nám může jakýkoliv klasický Game Boy, čili Game Boy Colour, Game Boy Advance či SP, jak ukazuje Alex s Inside Gadgets. Vytvořil speciální cartridge, která právě změní normálního Game Boye v bezdrátový ovladač, který se dá využít v moderních herních systémech. 
 
 
Jde tak o cartridge s elektronikou a programovou výbavou dělanou na to, aby komunikovala s opačnou stranou, což je zase USB klíč s bezdrátovým rozhraním 
 
 
Alex především ale poskytuje podrobný návod na to, aby si takový ovladač mohl sestrojit každý s technickým nadáním, čili povědomím o tom, jak se pájí a jak se programuje. Vše už je ale vymyšleno, takže v podstatě stačí sledovat daný návod. 
 
A pokud snad někdo páječku v ruce ještě neměl, ten si může přímo v obchodě Inside Gadgets objednat hotovou věc, a sice Game Boy TX Cart. K ní samozřejmě bude potřebovat ještě vlastního Game Boye, do nějž upravenou cartridge zasune. 
 
Na druhé straně může být PC s OS Windows či Linux, Raspberry Pi, GameCube nebo i Wii s příslušným USB přijímačem. Ten přijde zvlášť na 14 dolarů, zatímco daná cartridge se dá pořídit hotová za 23 dolarů. Nabídka se bude rozšiřovat, a to o přijímače pro SNES i NES a také se připravuje verze s rozhraním Bluetooth, která bude asi dražší, ale nebude potřebovat přijímač. Nakonec můžeme zmínit menší TX cartridge, která bude k dispozici pro Game Boy Micro, DS a DS Lite. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková