www.svethardware.cz
>
>
>

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač

Starý Game Boy jako bezdrátový herní ovladač
, , aktualita
Mnozí nedokáží dopustit na to, jak se na starém Game Boyi ovládaly hry a právě z toho vznikla myšlenka využít samotnou tuto přenosnou herní konzoli jako bezdrátový ovladač, respektive gamepad. Jak na to? 
K oblíbeným
reklama
Posloužit nám může jakýkoliv klasický Game Boy, čili Game Boy Colour, Game Boy Advance či SP, jak ukazuje Alex s Inside Gadgets. Vytvořil speciální cartridge, která právě změní normálního Game Boye v bezdrátový ovladač, který se dá využít v moderních herních systémech. 
 
 
Jde tak o cartridge s elektronikou a programovou výbavou dělanou na to, aby komunikovala s opačnou stranou, což je zase USB klíč s bezdrátovým rozhraním 
 
 
Alex především ale poskytuje podrobný návod na to, aby si takový ovladač mohl sestrojit každý s technickým nadáním, čili povědomím o tom, jak se pájí a jak se programuje. Vše už je ale vymyšleno, takže v podstatě stačí sledovat daný návod. 
 
A pokud snad někdo páječku v ruce ještě neměl, ten si může přímo v obchodě Inside Gadgets objednat hotovou věc, a sice Game Boy TX Cart. K ní samozřejmě bude potřebovat ještě vlastního Game Boye, do nějž upravenou cartridge zasune. 
 
Na druhé straně může být PC s OS Windows či Linux, Raspberry Pi, GameCube nebo i Wii s příslušným USB přijímačem. Ten přijde zvlášť na 14 dolarů, zatímco daná cartridge se dá pořídit hotová za 23 dolarů. Nabídka se bude rozšiřovat, a to o přijímače pro SNES i NES a také se připravuje verze s rozhraním Bluetooth, která bude asi dražší, ale nebude potřebovat přijímač. Nakonec můžeme zmínit menší TX cartridge, která bude k dispozici pro Game Boy Micro, DS a DS Lite. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů