www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

StatCounter: Windows 10 překonaly podíl sedmiček

StatCounter: Windows 10 překonaly podíl sedmiček
, , aktualita
Dle analytické společnosti StatCounter už operační systém Windows 10 dokázal v podílu na trhu překonat staré Windows 7, a to v celosvětovém měřítku. Alespoň dle této společnosti už tak můžeme o desítkách mluvit jako o nejpopulárnějším systému pro PC.
K oblíbeným
reklama
Dle společnosti StatCounter se Windows 10 dokázaly dostat na podíl 42,78 %, což se tedy týká pouze systémů firmy Microsoft na PC. Nepočítáme tak systém firmy Apple či Linux/Unix a další, ale ty stejně ani zdaleka nemohou ohrozit dvojici nejoblíbenějších systémů Microsoftu. Do té tak stále ještě bezpečně patří Windows 7 s podílem 41,86 %. 
 
 
Dle vývoje grafu je vidět, že obliba Windows 7 v posledních měsících moc neklesala a pozoruhodně tvrdošíjně se nad vodou drží i Windows Vista a moc neklesá ani obliba Windows XP. Desítky dokázaly uzmout část podílů systémů Windows 8 a 8.1, což stačilo na to, aby se dostaly nad sedmičky. 
 
Vypadá to tak, že řada uživatelů ještě skočila po poslední oficiální možnosti, jak upgradovat na Windows 10 zdarma, a nejspíše kvůli tomu můžeme nyní mluvit o současně nejoblíbenějším systému Microsoftu. Nicméně vedle StatCounter je tu ještě přinejmenším jedna firma, která se zabývá stejnými průzkumy a je v souvislosti s operačními systémy často zmiňována, a sice NetMarketShare. 
 
Je ale pravda, že vůbec poprvé bylo nějakou analytickou společností uvedeno, že Windows 10 překonaly Windows 7. Je tak pouze otázka času, kdy stejnou věc ohlásí i jiné společnosti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek