www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

StatCounter: Windows 10 překonaly podíl sedmiček

StatCounter: Windows 10 překonaly podíl sedmiček
, , aktualita
Dle analytické společnosti StatCounter už operační systém Windows 10 dokázal v podílu na trhu překonat staré Windows 7, a to v celosvětovém měřítku. Alespoň dle této společnosti už tak můžeme o desítkách mluvit jako o nejpopulárnějším systému pro PC.
K oblíbeným
reklama
Dle společnosti StatCounter se Windows 10 dokázaly dostat na podíl 42,78 %, což se tedy týká pouze systémů firmy Microsoft na PC. Nepočítáme tak systém firmy Apple či Linux/Unix a další, ale ty stejně ani zdaleka nemohou ohrozit dvojici nejoblíbenějších systémů Microsoftu. Do té tak stále ještě bezpečně patří Windows 7 s podílem 41,86 %. 
 
 
Dle vývoje grafu je vidět, že obliba Windows 7 v posledních měsících moc neklesala a pozoruhodně tvrdošíjně se nad vodou drží i Windows Vista a moc neklesá ani obliba Windows XP. Desítky dokázaly uzmout část podílů systémů Windows 8 a 8.1, což stačilo na to, aby se dostaly nad sedmičky. 
 
Vypadá to tak, že řada uživatelů ještě skočila po poslední oficiální možnosti, jak upgradovat na Windows 10 zdarma, a nejspíše kvůli tomu můžeme nyní mluvit o současně nejoblíbenějším systému Microsoftu. Nicméně vedle StatCounter je tu ještě přinejmenším jedna firma, která se zabývá stejnými průzkumy a je v souvislosti s operačními systémy často zmiňována, a sice NetMarketShare. 
 
Je ale pravda, že vůbec poprvé bylo nějakou analytickou společností uvedeno, že Windows 10 překonaly Windows 7. Je tak pouze otázka času, kdy stejnou věc ohlásí i jiné společnosti. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek