www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam bude umět streamovat hry také do telefonů a tabletů

Steam bude umět streamovat hry také do telefonů a tabletů
, , aktualita
Už dobře známe zařízení Steam Link, které přišlo v rámci rodiny počítačů Steam Machines a umožní streamovat hry renderované na PC do jiných zařízení. Nyní to díky nové aplikaci bude možné i v případě telefonů a tabletů. 
K oblíbeným
reklama
Streaming her se pomalu ale jistě vzmáhá, umožňují jej moderní konzole, nabízí jej NVIDIA v rámci GameStream a také Valve pomocí zařízení Steam Link. Tato společnost se nyní rozhodla streamování her rozšířit mezi další zařízení, a to mobily, tablety i jiná zařízení, k čemuž už namísto hardwarového řešení využije prostě jen aplikaci. 
 
 
Už v týdnu začínajícím dnem 21. května se dostane na trh aplikace Steam Link, která hráčům umožní užít si celou knihovnu her ze Steamu na jejich zařízeních založených na systémech Android a iOS, což mohou být mobily, tablety či televizory včetně Apple TV. Zapotřebí bude 5GHz Wi-Fi s dostatečnou propustností nebo také prostý Ethernet. Přístup k zařízením s Androidem bude nejdříve nabízen v betaverzi, kterou si tak budeme muset jako obvykle ručně zprovoznit. 
 
Steam Link App bude také podporovat ovladače Steam Controller nebo také MFi ovladače pro iOS a jiné na obou platformách. Čili pokud si k tabletu připojíme třeba klávesnici a myš, vytvoříme si v podstatě herní počítač, který si budeme moci nosit s sebou po domě. Valve totiž už serveru Ars Technica potvrdilo, že i tyto klasické periferie budou podporovány. Na straně počítače bude aplikace podporovat streaming z instalací Steamu na systémech Windows, Mac, Linux a samozřejmě i SteamOS. 
 
To ale není vše. Valve chce také nabídnout aplikaci Steam Video, která poslouží ke sledování filmů a seriálů z nabídky Steamu přímo na mobilních zařízeních s Androidem a iOS přes Wi-Fi či LTE. Dle přání zákazníků také bude možné si tyto materiály uložit a sledovat offline. Nicméně to zatím nevypadá jako funkce, která by hned začala být masově využívána, a to už jen kvůli tomu, že na Steamu je aktuálně cca 1400 filmů a seriálových dílů a to zrovna ne těch nejpopulárnějších. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek