www.svethardware.cz
>
>
>

Steam dále roste a chystá novinky

Steam dále roste a chystá novinky
, , aktualita
Na Steamu v tomto týdnu skončil pravidelný letní výprodej, kdy se mnoho uživatelů nechává zlákat nabídkou zlevněných titulů a nakoupí si i to, co nikdy nebude hrát. Pro Steam jsou to žně a i díky nim stále roste. 
K oblíbeným
reklama
Na webu se objevily obrázky z interní prezentace firmy Valve, která na nich hodnotí vývoj své pllatformy Steam. Jde o prezentaci z akce Indigo 2017, která proběhla v Nizozemí o tomto červnu a na ní firma Valve prozradila, že dosáhla rekordu 14 milionů současně aktivních uživatelů, přičemž ještě v roce 2015 byl vrchol 8,4 milionů. Můžeme předpokládat, že toto nové číslo se už vztahuje k ukončenému letnímu výprodeji, neboť Indigo 2017 proběhlo až na samotném konci června. 

 
Pak jsme se ještě dozvěděli o tom, že za jeden den platforma zaznamenala 33 milionů aktivních hráčů, za měsíc to bylo dohromady 67 milionů a od ledna 2016 se objevilo 26 milionů nových zákazníků. 
 
Zajímavé jsou také statistiky toho, z jakých regionů putuje nejvíce peněz do kapsy Valve. Nejaktivnějším regionem je v tomto směru zcela nepřekvapivě Severní Amerika, která se na nákupech na Steamu podílí 34 %. Pak následují země západní Evropy s podílem 29 %, Asie si ukousne 17 %, pak následuje oblast Ruska, Oceánie s Austrálií a Latinské Ameriky s 12 % celkově a nakonec tu máme oblast, kam spadáme i my se zeměmi východní Evropy, Středního Východu a Afriky s 8 %. Za námi už tak může být leda Antarktida a ISS. 
 
Valve se chystá představit novou verzi Steamu s přepracovaným uživatelským rozhraním, které má být přehlednější a snadněji se v něm budeme moci orientovat tak, abychom si mohli rychle spustit nedávno hrané hry. Ty se tak možná dostanou na hlavní stránku, ale to se ještě uvidí. Valve také chce zařídit, aby Steam v případě multiplayerových her jasně ukazoval v knihovně ty, které jsou aktuálně živé a nehrozí, že bychom museli čekat na další hráče v prázdné frontě.
 
Přepracován bude také engine, který doporučuje ke koupi nové hry na základě našich preferencí, vylepšeno bude vyhledávání kurátorů, vytvořen bude centralizovaný kalendář zahrnující různé události jako speciální nabídky, živé streamy, turnaje a soutěže či aktualizace. 
 
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek