www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE
, , aktualita
Máme tu čerstvá čísla průzkumu Steam Hardware Survey, který sleduje to, jakou výbavu mají jeho uživatelé. Na jednu stranu je tu nepřekvapivé další rozšiřování karet GeForce, ovšem překvapivě i procesorů Intel. 
K oblíbeným
reklama
Nejnovější Steam Hardware Survey zahrnuje data nasbíraná během letošního června, takže čerstvější už ani nemohou být. V případě her jsou nejdůležitějším hardwarem grafické karty, a tak se můžeme podívat nejdříve na ně. 
 
 
Zatím stále neohrožená GeForce GTX 1060 už zdánlivě začala ustupovat ze svých pozic, ale to je velice předčasné tvrdit. Jednak pokles jejího podílu už alespoň jednou nastal a pak zase přišel růst a vedle toho je vidět, že celá generace Pascal nikam neustupuje, spíše naopak. Na tom ale není nic divného, protože na Steamu v posledních letech nikdy ihned nevládly nejnovější generace grafik. 
 
Co se týče AMD, to má na předních místech jedinou kartu, a sice Radeon RX 580 a až mnohem níže je RX 570. A z rodiny GeForce RTX se už nad 1% zastoupení dostala GeForce RTX 2070.
 
Procesory Intel vs. AMD je zase jiná písnička, kde už dlouho marně hledáme onen nástup generace Ryzen, který by se měl projevit na celkových číslech. Pokud se podíváme na vývoj od loňského dubna, ten je takový, že Intel ztratil jen 1,8 % z celkového podílu a v posledních měsících svou pozici spíše vylepšil. Stále tak ovládá na 82 % počítačů uživatelů Steamu. Co se týče jednotlivých modelů, toho si průzkum Steamu nevšímá, ostatně vzhledem k počtu modelů různých generací by v tom nutně byl obrovský zmatek. Máme tu tak alespoň přehled procesorů dle taktů a zde v obou případech vedou CPU na taktech 3,3 až 3,69 GHz. 
 
Z hlediska výbavy procesorů, stále bezpečně vedou fyzicky čtyřjádrové modely, a to s 54% podílem, následují dvoujádrové procesory s 26,1 %, šestijádrové procesory s 14,4% a sestav s osmijádrovými jsou pouze necelá tři procenta. 
 
 
A co operační systémy? Největší změna potkala Windows 10 64-bit s nárůstem o 2,75 %, a to na úkor Windows 7 64bit, jejichž podíl klesl o 2,31 %. Jde tak o zdaleka nejrozšířenější OS klientů Steamu s podíly 73,5 až 22,1 procent, takže pokud by byly Windows 10 celkově tak rozšířeny, jako jsou na Steamu, celý Microsoft by si mohl radostí pískat. 
 
Zdroj: Steam 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková