www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE
, , aktualita
Máme tu čerstvá čísla průzkumu Steam Hardware Survey, který sleduje to, jakou výbavu mají jeho uživatelé. Na jednu stranu je tu nepřekvapivé další rozšiřování karet GeForce, ovšem překvapivě i procesorů Intel. 
K oblíbeným
reklama
Nejnovější Steam Hardware Survey zahrnuje data nasbíraná během letošního června, takže čerstvější už ani nemohou být. V případě her jsou nejdůležitějším hardwarem grafické karty, a tak se můžeme podívat nejdříve na ně. 
 
 
Zatím stále neohrožená GeForce GTX 1060 už zdánlivě začala ustupovat ze svých pozic, ale to je velice předčasné tvrdit. Jednak pokles jejího podílu už alespoň jednou nastal a pak zase přišel růst a vedle toho je vidět, že celá generace Pascal nikam neustupuje, spíše naopak. Na tom ale není nic divného, protože na Steamu v posledních letech nikdy ihned nevládly nejnovější generace grafik. 
 
Co se týče AMD, to má na předních místech jedinou kartu, a sice Radeon RX 580 a až mnohem níže je RX 570. A z rodiny GeForce RTX se už nad 1% zastoupení dostala GeForce RTX 2070.
 
Procesory Intel vs. AMD je zase jiná písnička, kde už dlouho marně hledáme onen nástup generace Ryzen, který by se měl projevit na celkových číslech. Pokud se podíváme na vývoj od loňského dubna, ten je takový, že Intel ztratil jen 1,8 % z celkového podílu a v posledních měsících svou pozici spíše vylepšil. Stále tak ovládá na 82 % počítačů uživatelů Steamu. Co se týče jednotlivých modelů, toho si průzkum Steamu nevšímá, ostatně vzhledem k počtu modelů různých generací by v tom nutně byl obrovský zmatek. Máme tu tak alespoň přehled procesorů dle taktů a zde v obou případech vedou CPU na taktech 3,3 až 3,69 GHz. 
 
Z hlediska výbavy procesorů, stále bezpečně vedou fyzicky čtyřjádrové modely, a to s 54% podílem, následují dvoujádrové procesory s 26,1 %, šestijádrové procesory s 14,4% a sestav s osmijádrovými jsou pouze necelá tři procenta. 
 
 
A co operační systémy? Největší změna potkala Windows 10 64-bit s nárůstem o 2,75 %, a to na úkor Windows 7 64bit, jejichž podíl klesl o 2,31 %. Jde tak o zdaleka nejrozšířenější OS klientů Steamu s podíly 73,5 až 22,1 procent, takže pokud by byly Windows 10 celkově tak rozšířeny, jako jsou na Steamu, celý Microsoft by si mohl radostí pískat. 
 
Zdroj: Steam 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář