www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE
, , aktualita
Máme tu čerstvá čísla průzkumu Steam Hardware Survey, který sleduje to, jakou výbavu mají jeho uživatelé. Na jednu stranu je tu nepřekvapivé další rozšiřování karet GeForce, ovšem překvapivě i procesorů Intel. 
K oblíbeným
reklama
Nejnovější Steam Hardware Survey zahrnuje data nasbíraná během letošního června, takže čerstvější už ani nemohou být. V případě her jsou nejdůležitějším hardwarem grafické karty, a tak se můžeme podívat nejdříve na ně. 
 
 
Zatím stále neohrožená GeForce GTX 1060 už zdánlivě začala ustupovat ze svých pozic, ale to je velice předčasné tvrdit. Jednak pokles jejího podílu už alespoň jednou nastal a pak zase přišel růst a vedle toho je vidět, že celá generace Pascal nikam neustupuje, spíše naopak. Na tom ale není nic divného, protože na Steamu v posledních letech nikdy ihned nevládly nejnovější generace grafik. 
 
Co se týče AMD, to má na předních místech jedinou kartu, a sice Radeon RX 580 a až mnohem níže je RX 570. A z rodiny GeForce RTX se už nad 1% zastoupení dostala GeForce RTX 2070.
 
Procesory Intel vs. AMD je zase jiná písnička, kde už dlouho marně hledáme onen nástup generace Ryzen, který by se měl projevit na celkových číslech. Pokud se podíváme na vývoj od loňského dubna, ten je takový, že Intel ztratil jen 1,8 % z celkového podílu a v posledních měsících svou pozici spíše vylepšil. Stále tak ovládá na 82 % počítačů uživatelů Steamu. Co se týče jednotlivých modelů, toho si průzkum Steamu nevšímá, ostatně vzhledem k počtu modelů různých generací by v tom nutně byl obrovský zmatek. Máme tu tak alespoň přehled procesorů dle taktů a zde v obou případech vedou CPU na taktech 3,3 až 3,69 GHz. 
 
Z hlediska výbavy procesorů, stále bezpečně vedou fyzicky čtyřjádrové modely, a to s 54% podílem, následují dvoujádrové procesory s 26,1 %, šestijádrové procesory s 14,4% a sestav s osmijádrovými jsou pouze necelá tři procenta. 
 
 
A co operační systémy? Největší změna potkala Windows 10 64-bit s nárůstem o 2,75 %, a to na úkor Windows 7 64bit, jejichž podíl klesl o 2,31 %. Jde tak o zdaleka nejrozšířenější OS klientů Steamu s podíly 73,5 až 22,1 procent, takže pokud by byly Windows 10 celkově tak rozšířeny, jako jsou na Steamu, celý Microsoft by si mohl radostí pískat. 
 
Zdroj: Steam 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář