www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE

Steam Hardware Survey ukazuje růst Intelu a NVIDIE
, , aktualita
Máme tu čerstvá čísla průzkumu Steam Hardware Survey, který sleduje to, jakou výbavu mají jeho uživatelé. Na jednu stranu je tu nepřekvapivé další rozšiřování karet GeForce, ovšem překvapivě i procesorů Intel. 
K oblíbeným
reklama
Nejnovější Steam Hardware Survey zahrnuje data nasbíraná během letošního června, takže čerstvější už ani nemohou být. V případě her jsou nejdůležitějším hardwarem grafické karty, a tak se můžeme podívat nejdříve na ně. 
 
 
Zatím stále neohrožená GeForce GTX 1060 už zdánlivě začala ustupovat ze svých pozic, ale to je velice předčasné tvrdit. Jednak pokles jejího podílu už alespoň jednou nastal a pak zase přišel růst a vedle toho je vidět, že celá generace Pascal nikam neustupuje, spíše naopak. Na tom ale není nic divného, protože na Steamu v posledních letech nikdy ihned nevládly nejnovější generace grafik. 
 
Co se týče AMD, to má na předních místech jedinou kartu, a sice Radeon RX 580 a až mnohem níže je RX 570. A z rodiny GeForce RTX se už nad 1% zastoupení dostala GeForce RTX 2070.
 
Procesory Intel vs. AMD je zase jiná písnička, kde už dlouho marně hledáme onen nástup generace Ryzen, který by se měl projevit na celkových číslech. Pokud se podíváme na vývoj od loňského dubna, ten je takový, že Intel ztratil jen 1,8 % z celkového podílu a v posledních měsících svou pozici spíše vylepšil. Stále tak ovládá na 82 % počítačů uživatelů Steamu. Co se týče jednotlivých modelů, toho si průzkum Steamu nevšímá, ostatně vzhledem k počtu modelů různých generací by v tom nutně byl obrovský zmatek. Máme tu tak alespoň přehled procesorů dle taktů a zde v obou případech vedou CPU na taktech 3,3 až 3,69 GHz. 
 
Z hlediska výbavy procesorů, stále bezpečně vedou fyzicky čtyřjádrové modely, a to s 54% podílem, následují dvoujádrové procesory s 26,1 %, šestijádrové procesory s 14,4% a sestav s osmijádrovými jsou pouze necelá tři procenta. 
 
 
A co operační systémy? Největší změna potkala Windows 10 64-bit s nárůstem o 2,75 %, a to na úkor Windows 7 64bit, jejichž podíl klesl o 2,31 %. Jde tak o zdaleka nejrozšířenější OS klientů Steamu s podíly 73,5 až 22,1 procent, takže pokud by byly Windows 10 celkově tak rozšířeny, jako jsou na Steamu, celý Microsoft by si mohl radostí pískat. 
 
Zdroj: Steam 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů