Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Steam překonal počet 10 milionů současně hrajících lidí

12.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Steam překonal počet 10 milionů současně hrajících lidí
Herní služba Steam zaznamenala další velký úspěch. Poté, co v loňském říjnu překonala 30 milionů současně přihlášených uživatelů, se jí povedlo překonat kulaté číslo i v současně hrajících lidech. Zde bylo dosaženo 10 milionů.
Steam je velmi populární herní službou a její popularita stále roste. Graf současně přihlášených lidí míří stále vzhůru a zatímco v lednu 2021 zaznamenala 25 milionů současně přihlášených hráčů, dnes je to už mnohem více. V březnu 2022 byla meta 30 milionů na dohled a chybělo jen 13 tisíc lidí, nicméně o pár měsíců později se to už podařilo a 23. října se dostala na 30,023 mil. hráčů. Jenže přihlášení hráči nemusí být nutně ti hrající, a tak číslo hrajících lidí je obvykle zhruba na třetině toho prvního (hodnota je zveřejňována od konce roku 2017). A i zde se povedlo dosáhnout velkého milníku. Na začátku letošního ledna totiž bylo překonáno 10 milionů současně hrajících lidí.
 
Steam logo
 
Služba Steam uvádí i konkrétní číslo 10.284.568 lidí. A jak jde vidět, dost rychle roste i počet přihlášených hráčů, který se před pár dny vyšplhal na hodnotu 33.078.963 lidí. Oba dva rekordy padly 8. ledna v rozmezí hodiny (první ve 13 hodin UTC, druhý o hodinu později). Za pouhého čtvrt roku tak byl rekord překonán o dalších 10 %. Mezi nejhranějšími tituly byly např. CS: GO, Dota 2, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends, and GTA V.
 
Vývoj počtu uživatelů Steamu (sočasně přihlášených a současně hrajících)
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.