www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam přidá možnost hrát online lokální multiplayer

Steam přidá možnost hrát online lokální multiplayer
, , aktualita
Společnost Valve přidala svému Steamu do vínku novou službu, která jen dokazuje vyspělost této prodejní a herní platformy. Jedná se o možnost hrát hry pro více hráčů přes Internet, což nezní zrovna převratně, ale jde o původně lokální multiplayer.
K oblíbeným
reklama
V době, kdy se jen největší šťastlivci mohli pravidelně pracovat s Internetem, aktuální byly BBS sítě a nadšenci využívali domácí vytáčené připojení, jsme mohli jen matně tušit, v co se nakonec vyvinou hry pro více hráčů. Pokud jsme si tehdy chtěli zahrát s kamarády, pak přes sériový či paralelní kabel, z nichž se plynule přešlo na sběrnicové sítě a řešily se zatoulané (a ukradené) terminátory. Ovšem když nebylo ani to, pak se mohl za multiplayer označovat prostě režim rozdělené obrazovky či případně ovládání jednoho počítače ve dvou lidech, kteří se mačkali u jedné klávesnice, nebo se podělili o různé periferie. 
 
 
Ostatně na herních konzolích byl tento multiplayer v původním významu naprosto běžný a i dnes se samozřejmě najdou hry, které to umožní. A do toho nyní vstupuje Valve se svým Steamem, který podporuje novou funkci Remote Play Together.
 
Ta nám tedy umožní si zahrát hru pro více hráčů, která obvykle vyžaduje jejich přítomnost na stejném místě u lokálních periferií, aby si ji zahráli přes Internet z různých míst. Zatím nejsou známy technické podrobnosti, takže nevíme přesně, jak by Remote Play Together měla fungovat. 
 
Víme ale, že má být využitelná pro hry nabízející lokální multiplayer včetně kooperace, a to na celé obrazovce nebo na rozdělené (split screen). Uplatní se zde Steam Overlay, pomocí nějž po spuštění dané hry můžeme pozvat vybraného pomocníka. Z našeho počítače, kde bude běžet samotná hra, tak bude hra servírována přes Internet do druhého počítače, takže to celé bude logicky fungovat podobně jako při využití funkce Steam Link. Z počítače druhého hráče se stane jen terminál, na němž se bude zobrazovat herní stream a jehož periferie se využijí pro ovládání. 
 
Čili klávesnice a myš na druhém PC se budou chovat tak, jako by byly připojeny k prvnímu PC, přičemž hostitel bude moci určit, co může připojený host využít, takže mu povolí třeba jen klávesnici. 
 
Remote Play Together je skutečně postavena na Steam Play a podporuje až čtyři hráče se streamováním ve Full HD při až 60 FPS. Valve pro tento účel doporučuje propustnost 10 až 30 Mb/s, přičemž hráči budou muset samozřejmě myslet i na to, zda mají dostatečně rychlý upload, takže pro ADSL/VDSL to zrovna vhodné nebude. Na druhou stranu nám Steam umožní alespoň to, aby danou hru musel mít ve své knihovně pouze hostitel a nikdo jiný. 
 
Remote Play Together odstartuje v rámci otevřeného betatestování 21. října. Zvědaví můžeme být především na to, jak se tato funkce popere s neodmyslitelným zpožděním, na které dané hry logicky vůbec nemyslí. Možné tak je, že i na hostitelském počítači v podstatě pojede také stream, který bude synchronizovaný s odezvou od druhého počítače. 

Zdroj: PC Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci
Kryptoměna Monero je spojována zejména s nelegální těžbou pomocí skriptů pouštěných v prohlížeči, i když se dá použít i legitimně. Nyní byli hacknuti i samotní tvůrci. Jejich oficiální stránka nabízela podvrženou aplikaci skriptu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala