www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam přidá možnost hrát online lokální multiplayer

Steam přidá možnost hrát online lokální multiplayer
, , aktualita
Společnost Valve přidala svému Steamu do vínku novou službu, která jen dokazuje vyspělost této prodejní a herní platformy. Jedná se o možnost hrát hry pro více hráčů přes Internet, což nezní zrovna převratně, ale jde o původně lokální multiplayer.
K oblíbeným
reklama
V době, kdy se jen největší šťastlivci mohli pravidelně pracovat s Internetem, aktuální byly BBS sítě a nadšenci využívali domácí vytáčené připojení, jsme mohli jen matně tušit, v co se nakonec vyvinou hry pro více hráčů. Pokud jsme si tehdy chtěli zahrát s kamarády, pak přes sériový či paralelní kabel, z nichž se plynule přešlo na sběrnicové sítě a řešily se zatoulané (a ukradené) terminátory. Ovšem když nebylo ani to, pak se mohl za multiplayer označovat prostě režim rozdělené obrazovky či případně ovládání jednoho počítače ve dvou lidech, kteří se mačkali u jedné klávesnice, nebo se podělili o různé periferie. 
 
 
Ostatně na herních konzolích byl tento multiplayer v původním významu naprosto běžný a i dnes se samozřejmě najdou hry, které to umožní. A do toho nyní vstupuje Valve se svým Steamem, který podporuje novou funkci Remote Play Together.
 
Ta nám tedy umožní si zahrát hru pro více hráčů, která obvykle vyžaduje jejich přítomnost na stejném místě u lokálních periferií, aby si ji zahráli přes Internet z různých míst. Zatím nejsou známy technické podrobnosti, takže nevíme přesně, jak by Remote Play Together měla fungovat. 
 
Víme ale, že má být využitelná pro hry nabízející lokální multiplayer včetně kooperace, a to na celé obrazovce nebo na rozdělené (split screen). Uplatní se zde Steam Overlay, pomocí nějž po spuštění dané hry můžeme pozvat vybraného pomocníka. Z našeho počítače, kde bude běžet samotná hra, tak bude hra servírována přes Internet do druhého počítače, takže to celé bude logicky fungovat podobně jako při využití funkce Steam Link. Z počítače druhého hráče se stane jen terminál, na němž se bude zobrazovat herní stream a jehož periferie se využijí pro ovládání. 
 
Čili klávesnice a myš na druhém PC se budou chovat tak, jako by byly připojeny k prvnímu PC, přičemž hostitel bude moci určit, co může připojený host využít, takže mu povolí třeba jen klávesnici. 
 
Remote Play Together je skutečně postavena na Steam Play a podporuje až čtyři hráče se streamováním ve Full HD při až 60 FPS. Valve pro tento účel doporučuje propustnost 10 až 30 Mb/s, přičemž hráči budou muset samozřejmě myslet i na to, zda mají dostatečně rychlý upload, takže pro ADSL/VDSL to zrovna vhodné nebude. Na druhou stranu nám Steam umožní alespoň to, aby danou hru musel mít ve své knihovně pouze hostitel a nikdo jiný. 
 
Remote Play Together odstartuje v rámci otevřeného betatestování 21. října. Zvědaví můžeme být především na to, jak se tato funkce popere s neodmyslitelným zpožděním, na které dané hry logicky vůbec nemyslí. Možné tak je, že i na hostitelském počítači v podstatě pojede také stream, který bude synchronizovaný s odezvou od druhého počítače. 

Zdroj: PC Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů