www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam zabíjel hraní na PC, říká bývalý zaměstnanec Valve

Steam zabíjel hraní na PC, říká bývalý zaměstnanec Valve
, , aktualita
Bývalý zaměstnanec a vývojář firmy Valve se veřejně vyjádřil o tom, co si myslí o platformě Steam. Ta dle něj svými podmínkami zabíjela PC jako herní platformu. Vedle toho se můžeme podívat, jak si právě dle Steamu vede AMD. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve letos dostala velkou konkurenci v podobě Epic Games Store, který jí začal přetahovat hity a nabízet je jako své exkluzivity. Vývojáře zaujal především mnohem výhodnějšími podmínkami, a sice jen 12 % podílem z prodeje her, které si Epic nechává pro sebe na rozdíl od 30 % a v nejlepším případě 20 % pro Valve. Samotní hráči by asi většinou spíše uvítali, kdyby zůstalo vše při starém a hry byly nabízeny i na Steamu, ale to vychází vesměs z toho, že si nechtějí kouskovat svou herní knihovnu. Je však pravda, že platforma firmy Epic je teprve v plenkách a oproti samotnému prodeji her nenabízí v podstatě nic dalšího, když pomineme už spíše zamlčené otázky kolem bezpečnosti. Co ale k tomu může říci bývalý vývojář firmy Valve? 
 
 
Richard Geldreich přímo napsal, že Steam zabíjel hraní na PC a představoval v podstatě 30% daň, což nebylo udržitelné. Pro Valve byl dle něj Steam v podstatě strojem na peníze, čímž pokřivil celou tuto společnost. 
 
 
Dále pokračuje, že v době svého vzniku byl 30% podíl ještě dobrý v porovnání s 50 % z prodeje her v kamenných obchodech, ale nyní je situace zcela jiná. Firma Valve se také měla ke svým partnerům a zaměstnancům chovat špatně a brala je a jejich (spolu)práci za jistou věc. 
 
 
Dle Geldreicha také Epic určitě nehodlá brzy skončit se snahou přetahovat k sobě vývojáře a exkluzivně nabízet jejich tituly. Steamu zůstane jen druhořadé zboží a na Epic Store se budou prodávat AAA tituly, či alespoň do této podoby to nyní spěje. 
 
Možná, že Geldreichovy tweety ukrývají jistou frustraci či pocity uraženého člověka, ale s lecčím se dá souhlasit. Valve si prostě zvyklo na naprosto dominantní pozici a zatím to vypadá, že pokud svůj přístup nezmění, opravdu může snadno přijít o všechny důležité vývojáře, což se může s rozvojem platformy Epic pouze zhoršovat. Společnost Epic začíná na zelené louce a může svůj byznys přizpůsobit svému 12% podílu, zato firmě Valve se ze svých 30 % evidentně moc ustupovat nechce, však už na takovou reakci měla dost času, ale uvidíme. 
 
 
Nakonec se ještě podívejme na to, jak dle Steam Survey vypadají podíly firem AMD, NVIDIA a Intel na herním trhu. Nejpopulárnější kartou je stále GTX 1060 a vedle toho vedou 4jádrové procesory a kapacita RAM 8 GB. Pro AMD je tu v podstatě dobrá zpráva, že podíl jeho karet se oproti NVIDII výrazně nezměnil. Ovšem očekávali bychom také, že Intel začne ztrácet ve srovnání podílu procesorů, ale ani v této oblasti se nic zásadního neděje. Celkově ale přibývá vícejádrových procesorů a také karet s podporou DX12. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře