www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam zabíjel hraní na PC, říká bývalý zaměstnanec Valve

Steam zabíjel hraní na PC, říká bývalý zaměstnanec Valve
, , aktualita
Bývalý zaměstnanec a vývojář firmy Valve se veřejně vyjádřil o tom, co si myslí o platformě Steam. Ta dle něj svými podmínkami zabíjela PC jako herní platformu. Vedle toho se můžeme podívat, jak si právě dle Steamu vede AMD. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve letos dostala velkou konkurenci v podobě Epic Games Store, který jí začal přetahovat hity a nabízet je jako své exkluzivity. Vývojáře zaujal především mnohem výhodnějšími podmínkami, a sice jen 12 % podílem z prodeje her, které si Epic nechává pro sebe na rozdíl od 30 % a v nejlepším případě 20 % pro Valve. Samotní hráči by asi většinou spíše uvítali, kdyby zůstalo vše při starém a hry byly nabízeny i na Steamu, ale to vychází vesměs z toho, že si nechtějí kouskovat svou herní knihovnu. Je však pravda, že platforma firmy Epic je teprve v plenkách a oproti samotnému prodeji her nenabízí v podstatě nic dalšího, když pomineme už spíše zamlčené otázky kolem bezpečnosti. Co ale k tomu může říci bývalý vývojář firmy Valve? 
 
 
Richard Geldreich přímo napsal, že Steam zabíjel hraní na PC a představoval v podstatě 30% daň, což nebylo udržitelné. Pro Valve byl dle něj Steam v podstatě strojem na peníze, čímž pokřivil celou tuto společnost. 
 
 
Dále pokračuje, že v době svého vzniku byl 30% podíl ještě dobrý v porovnání s 50 % z prodeje her v kamenných obchodech, ale nyní je situace zcela jiná. Firma Valve se také měla ke svým partnerům a zaměstnancům chovat špatně a brala je a jejich (spolu)práci za jistou věc. 
 
 
Dle Geldreicha také Epic určitě nehodlá brzy skončit se snahou přetahovat k sobě vývojáře a exkluzivně nabízet jejich tituly. Steamu zůstane jen druhořadé zboží a na Epic Store se budou prodávat AAA tituly, či alespoň do této podoby to nyní spěje. 
 
Možná, že Geldreichovy tweety ukrývají jistou frustraci či pocity uraženého člověka, ale s lecčím se dá souhlasit. Valve si prostě zvyklo na naprosto dominantní pozici a zatím to vypadá, že pokud svůj přístup nezmění, opravdu může snadno přijít o všechny důležité vývojáře, což se může s rozvojem platformy Epic pouze zhoršovat. Společnost Epic začíná na zelené louce a může svůj byznys přizpůsobit svému 12% podílu, zato firmě Valve se ze svých 30 % evidentně moc ustupovat nechce, však už na takovou reakci měla dost času, ale uvidíme. 
 
 
Nakonec se ještě podívejme na to, jak dle Steam Survey vypadají podíly firem AMD, NVIDIA a Intel na herním trhu. Nejpopulárnější kartou je stále GTX 1060 a vedle toho vedou 4jádrové procesory a kapacita RAM 8 GB. Pro AMD je tu v podstatě dobrá zpráva, že podíl jeho karet se oproti NVIDII výrazně nezměnil. Ovšem očekávali bychom také, že Intel začne ztrácet ve srovnání podílu procesorů, ale ani v této oblasti se nic zásadního neděje. Celkově ale přibývá vícejádrových procesorů a také karet s podporou DX12. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek