www.svethardware.cz
>
>
>
>

SteelSeries Aerox 3: ultralehká herní myš s drátem nebo bez

SteelSeries Aerox 3: ultralehká herní myš s drátem nebo bez
, , aktualita
Výrobce SteelSeries představil své první myši s děrovaným povrchem. Navíc se prý jedná o první herní myš s certifikací IP54, která potvrzuje ochranu proti vodě a prachu. K dispozici bude i v bezdrátové verzi.
K oblíbeným
reklama
Myší s děrovaným povrchem na trhu přibývá. Připojil se také dánský výrobce periferií SteelSeries, který uvedl svůj první modely v tomto designu: Aerox 3 a Aerox 3 Wireless. Ačkoliv se jedná o velmi podobné myši, kromě způsobů připojení se liší ještě v několika dalších klíčových parametrech. Oba modely by měly nabídnout velmi lehké provedení, které umožňuje snížit namáhání ruky a dlaně při hraní her. Hmotnost myši se navíc může projevit i na rychlosti pohybu, takže reakce hráče by mohly být teoreticky o něco rychlejší. Ultralehkého designu se výrobci podařilo dosáhnout především děrovaným tělem, a tedy menším množstvím použitého plastu.
 
 
Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že myš je zranitelnější, neboť přes otvory se snadno dostanou tekutiny i jiné nečistoty přímo k vnitřním komponentům. Tento problém se výrobce rozhodl vyřešit pomocí technologie SteelSeries AquaBarrier, která by měla přinést ochranu před vnějšími vlivy. Ačkoliv neuvádí, jak přesně funguje, můžeme očekávat nanovrstvu, kterou jsou pokryty citlivé obvody. Podobný způsob ochrany se používá i v jiných druzích elektroniky, jako jsou např. voděodolné smartphony. SteelSeries uvádí, že Aerox 3 a Aerox 3 Wireless jsou díky tomu první herní myši, které získaly certifikaci IP54. Podle tohoto stupně krytí by produktu neměl uškodit prach ani stříkající voda.
 
SteelSeries Aerox 3 Wireless váží pouze 66 g a v její výbavě nalezneme zbrusu nový optický snímač TrueMove Air, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou PixArt. Mezi uváděné parametry patří sledování pohybu 1:1, citlivost až 18 000 DPI, rychlost snímání 400 IPS a akceleraci 40 G. Bezdrátovou komunikaci s počítačem zajišťuje technologie Quantum 2.0, kterou lze využít v kombinaci s Bluetooth nebo USB přijímačem fungujícím v pásmu 2,4 GHz. V prvním případě činí výdrž baterie až 200 hodin, ve druhém potom 80 hodin.
 
 
K nabíjení slouží kabel USB-C, a to vůbec poprvé u herní myši SteelSeries. Díky rychlému nabíjení lze za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie pro skoro 40 hodin používání. Překážkou není ani používání myši během nabíjení. Výrobce si nemohl odpustit třízónové RGB podsvícení, které lze ovládat pomocí softwaru SteelSeries Engine. 
 
SteelSeries Aerox 3 váží díky absenci baterie dokonce pouze 57 g. Kromě přítomnosti kabelu je dalším zásadním rozdílem použití senzoru TrueMove Core, který se poprvé objevil v myši Rival 3. Proti TrueMove Air ovšem nabízí papírově horší parametry: 8 500 DPI, 300 IPS a 35 G, i když v praxi hráči rozdíl nejspíš nepoznají. Obě novinky vstoupí na trh 10. listopadu prostřednictvím oficiálního e-shopu SteelSeries. Aerox 3 Wireless bude stát 110 eur (3 000 Kč), Aerox 3 potom vyjde na 70 eur (1 900 Kč).
 
Zdroj: tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře