www.svethardware.cz
>
>
>
>

SteelSeries Aerox 3: ultralehká herní myš s drátem nebo bez

SteelSeries Aerox 3: ultralehká herní myš s drátem nebo bez
, , aktualita
Výrobce SteelSeries představil své první myši s děrovaným povrchem. Navíc se prý jedná o první herní myš s certifikací IP54, která potvrzuje ochranu proti vodě a prachu. K dispozici bude i v bezdrátové verzi.
K oblíbeným
reklama
Myší s děrovaným povrchem na trhu přibývá. Připojil se také dánský výrobce periferií SteelSeries, který uvedl svůj první modely v tomto designu: Aerox 3 a Aerox 3 Wireless. Ačkoliv se jedná o velmi podobné myši, kromě způsobů připojení se liší ještě v několika dalších klíčových parametrech. Oba modely by měly nabídnout velmi lehké provedení, které umožňuje snížit namáhání ruky a dlaně při hraní her. Hmotnost myši se navíc může projevit i na rychlosti pohybu, takže reakce hráče by mohly být teoreticky o něco rychlejší. Ultralehkého designu se výrobci podařilo dosáhnout především děrovaným tělem, a tedy menším množstvím použitého plastu.
 
 
Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že myš je zranitelnější, neboť přes otvory se snadno dostanou tekutiny i jiné nečistoty přímo k vnitřním komponentům. Tento problém se výrobce rozhodl vyřešit pomocí technologie SteelSeries AquaBarrier, která by měla přinést ochranu před vnějšími vlivy. Ačkoliv neuvádí, jak přesně funguje, můžeme očekávat nanovrstvu, kterou jsou pokryty citlivé obvody. Podobný způsob ochrany se používá i v jiných druzích elektroniky, jako jsou např. voděodolné smartphony. SteelSeries uvádí, že Aerox 3 a Aerox 3 Wireless jsou díky tomu první herní myši, které získaly certifikaci IP54. Podle tohoto stupně krytí by produktu neměl uškodit prach ani stříkající voda.
 
SteelSeries Aerox 3 Wireless váží pouze 66 g a v její výbavě nalezneme zbrusu nový optický snímač TrueMove Air, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou PixArt. Mezi uváděné parametry patří sledování pohybu 1:1, citlivost až 18 000 DPI, rychlost snímání 400 IPS a akceleraci 40 G. Bezdrátovou komunikaci s počítačem zajišťuje technologie Quantum 2.0, kterou lze využít v kombinaci s Bluetooth nebo USB přijímačem fungujícím v pásmu 2,4 GHz. V prvním případě činí výdrž baterie až 200 hodin, ve druhém potom 80 hodin.
 
 
K nabíjení slouží kabel USB-C, a to vůbec poprvé u herní myši SteelSeries. Díky rychlému nabíjení lze za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie pro skoro 40 hodin používání. Překážkou není ani používání myši během nabíjení. Výrobce si nemohl odpustit třízónové RGB podsvícení, které lze ovládat pomocí softwaru SteelSeries Engine. 
 
SteelSeries Aerox 3 váží díky absenci baterie dokonce pouze 57 g. Kromě přítomnosti kabelu je dalším zásadním rozdílem použití senzoru TrueMove Core, který se poprvé objevil v myši Rival 3. Proti TrueMove Air ovšem nabízí papírově horší parametry: 8 500 DPI, 300 IPS a 35 G, i když v praxi hráči rozdíl nejspíš nepoznají. Obě novinky vstoupí na trh 10. listopadu prostřednictvím oficiálního e-shopu SteelSeries. Aerox 3 Wireless bude stát 110 eur (3 000 Kč), Aerox 3 potom vyjde na 70 eur (1 900 Kč).
 
Zdroj: tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus
Nezahráváme si tu s jistou symbolikou, ale jen uvádíme výsledek taktovacího pokusu, kterou předvedl overclocker ve jménu společnosti G.Skill. Využil k tomu samozřejmě její pamětí DDR5, a to na desce Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů