www.svethardware.cz
>
>
>

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování
, , aktualita
Podle posledních dat agentury RIAA se stalo streamování hudby poprvé nejvýznamnějším zdrojem příjmů v prodeji hudby. Překonalo tak nejen fyzické nosiče, což se povedlo už v roce 2014, ale také digitální stahování.
K oblíbeným
reklama
Hudební trh se vyvíjí a jde to vidět i na struktuře prodejů. Fyzické nosiče už tolik netáhnou a již loni byly překonány streamovacími službami jako jsou Spotify, Tidal a další. Letos ale příjmy ze streamovacích služeb stouply o 28,8 % na celkových 2,4 miliardy dolarů. To znamenalo 34,3 % veškerých příjmů za prodej hudby a poprvé v historii to stačilo na překonání digitálního stahování. To má lehce nižší 34,0% zastoupení a příjmy 2,38 miliardy dolarů.


Vinylová deska

Mariush [Public domain], Wikimedia Commons


U digitálních downloadů přinesly prodeje singlů 1,23 miliardy dolarů, prodeje alb pak 1,09 miliardy. Pokud jde o streamování, placená předplatná šla nahoru o více než polovinu na 1,22 miliardy dolarů. Přehrávání hudby zdarma placené reklamou (YouTube, Spotify Free) ale přineslo jen 385 milionů dolarů, což je dokonce méně než prodej vinylů(!). Zbytek v podobě zhruba 800 milionů dolarů jsou SoundExchange distribuce, což znamená internetová rádia a služby jako je např. Pandora.

Fyzické nosiče zůstaly na třetím místě s 28,8% zastoupením a 2,02 miliardy dolarů. Z tohoto množství tvoří prodeje CD celých 1,52 miliardy dolarů, což je ale o 332 milionů méně než před rokem. Naopak boom zažívají vinylové desky, které se dostaly na 416 milionů dolarů.

Zdroj: riaa.com
reklama
Nejnovější články
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek