www.svethardware.cz
>
>
>

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování
, , aktualita
Podle posledních dat agentury RIAA se stalo streamování hudby poprvé nejvýznamnějším zdrojem příjmů v prodeji hudby. Překonalo tak nejen fyzické nosiče, což se povedlo už v roce 2014, ale také digitální stahování.
K oblíbeným
reklama
Hudební trh se vyvíjí a jde to vidět i na struktuře prodejů. Fyzické nosiče už tolik netáhnou a již loni byly překonány streamovacími službami jako jsou Spotify, Tidal a další. Letos ale příjmy ze streamovacích služeb stouply o 28,8 % na celkových 2,4 miliardy dolarů. To znamenalo 34,3 % veškerých příjmů za prodej hudby a poprvé v historii to stačilo na překonání digitálního stahování. To má lehce nižší 34,0% zastoupení a příjmy 2,38 miliardy dolarů.


Vinylová deska

Mariush [Public domain], Wikimedia Commons


U digitálních downloadů přinesly prodeje singlů 1,23 miliardy dolarů, prodeje alb pak 1,09 miliardy. Pokud jde o streamování, placená předplatná šla nahoru o více než polovinu na 1,22 miliardy dolarů. Přehrávání hudby zdarma placené reklamou (YouTube, Spotify Free) ale přineslo jen 385 milionů dolarů, což je dokonce méně než prodej vinylů(!). Zbytek v podobě zhruba 800 milionů dolarů jsou SoundExchange distribuce, což znamená internetová rádia a služby jako je např. Pandora.

Fyzické nosiče zůstaly na třetím místě s 28,8% zastoupením a 2,02 miliardy dolarů. Z tohoto množství tvoří prodeje CD celých 1,52 miliardy dolarů, což je ale o 332 milionů méně než před rokem. Naopak boom zažívají vinylové desky, které se dostaly na 416 milionů dolarů.

Zdroj: riaa.com
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře