www.svethardware.cz
>
>
>

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování

Streamování hudby poprvé překonalo zisky ze stahování
, , aktualita
Podle posledních dat agentury RIAA se stalo streamování hudby poprvé nejvýznamnějším zdrojem příjmů v prodeji hudby. Překonalo tak nejen fyzické nosiče, což se povedlo už v roce 2014, ale také digitální stahování.
K oblíbeným
reklama
Hudební trh se vyvíjí a jde to vidět i na struktuře prodejů. Fyzické nosiče už tolik netáhnou a již loni byly překonány streamovacími službami jako jsou Spotify, Tidal a další. Letos ale příjmy ze streamovacích služeb stouply o 28,8 % na celkových 2,4 miliardy dolarů. To znamenalo 34,3 % veškerých příjmů za prodej hudby a poprvé v historii to stačilo na překonání digitálního stahování. To má lehce nižší 34,0% zastoupení a příjmy 2,38 miliardy dolarů.


Vinylová deska

Mariush [Public domain], Wikimedia Commons


U digitálních downloadů přinesly prodeje singlů 1,23 miliardy dolarů, prodeje alb pak 1,09 miliardy. Pokud jde o streamování, placená předplatná šla nahoru o více než polovinu na 1,22 miliardy dolarů. Přehrávání hudby zdarma placené reklamou (YouTube, Spotify Free) ale přineslo jen 385 milionů dolarů, což je dokonce méně než prodej vinylů(!). Zbytek v podobě zhruba 800 milionů dolarů jsou SoundExchange distribuce, což znamená internetová rádia a služby jako je např. Pandora.

Fyzické nosiče zůstaly na třetím místě s 28,8% zastoupením a 2,02 miliardy dolarů. Z tohoto množství tvoří prodeje CD celých 1,52 miliardy dolarů, což je ale o 332 milionů méně než před rokem. Naopak boom zažívají vinylové desky, které se dostaly na 416 milionů dolarů.

Zdroj: riaa.com
reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek