www.svethardware.cz
>
>
>
>

Superpočítač BIG RED 200 přijde s novou generací GPU od NVIDIE

Superpočítač BIG RED 200 přijde s novou generací GPU od NVIDIE
, , aktualita
Pro letošní rok se chystá stavba superpočítače BIG RED 200, pro nějž se počítá s již novou generací grafických čipů firmy NVIDIA. My se tak dozvídáme i to, že ta má být velice výrazně výkonnější než ta aktuální. 
K oblíbeným
reklama
Superpočítač BIG RED 200 (Cray Shasta) si chystá Indiana University a je zřejmé, že ten využije už novou generaci GPU firmy NVIDIA, a sice nejspíš nástupce dnešních akcelerátorů Tesla V100 založených na GPU GV100. Ta ostatně byla představena již na GTC 2017 a jde ještě o generaci Volta. Z generace Turing žádná další Tesla s podobným nebo vyšším výkonem nepřišla, takže tento úkol zůstal na nové generaci, nejspíše Ampere. 
 
 
The Next Platform hlásí, že Indiana University se rozhodla svůj nový superpočítač instalovat ve dvou fázích. Ten totiž původně měl být dodán s akcelerátory Tesla V100, ovšem vedení se rozhodlo, že si raději počká už na nové karty, což ukazuje na to, že na jejich představení už nebudeme muset dlouho čekat. 
 
Především se ale dozvídáme to, že daná univerzita chce mít nové akcelerátory instalovány během tohoto léta a právě do té doby, než přijdou, půjde o první fázi. Ta znamená nasazení BIG RED 200 s využitím pouze CPU a až v druhé fázi budou doplněny nové karty Tesla. 
 
Zdroj také uvádí, že od nových karet se očekává o 70 až 75 procent vyšší výkon oproti dnešním V100. To na první pohled vypadá jako velice slušný pokrok, jenomže bez upřesnění toho, v čem má být onen výkon vyšší, je to bohužel nic neříkající hodnota. Může jít o výkon jader Tensor, případně o výpočty s double precision FP64, což bude záviset i na konfiguraci nových jednotek Streaming Multiprocessor (SM) či jakými budou nová GPU vybavena. 
 
BIG RED 200 aktuálně již pracuje, a to s celkem 672 dvoupaticovými uzly, v nichž pracují procesory AMD EPYC 7742 generace Rome. Původně měl tento systém nabídnout s kartami Tesla V100 výkon až 5,9 PetaFLOPS, ale díky novým akcelerátorům bude zvýšen na 8 PetaFLOPS s tím, že karet bude potřeba méně. 
 
V polovině března se také odehraje další GTC a pokud má NVIDIA prvním zákazníkům už během léta poskytnout nové Tesly, rozhodně by je právě na GTC 2020 měla představit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře