www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
, , aktualita
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Symantec se stala dost nepříjemná situace. V únoru letošního roku se totiž hackeři nabourali do jedné z laboratoří, není však jasné, co přesně vlastně získali. Guardian Australia, který měl část získaných dat vidět, tvrdí, že jsou zde údaje o australských úřadech, policii, čtyřech velkých bankách, pojišťovnách i pojištěných, univerzitách, obchodech a dalších včetně uniklých hesel a mělo jít údajně o uživatele služeb CloudSOC, což ale Symantec popírá.
 
Symantec logo
 
Ten totiž tvrdí, že databáze, která unikla, nebyla vůbec kritická a šlo jen o letitou demo databázi pro ukázkové účely včetně e-mailů a dat, která obvykle nebyla citlivá. Podle společnosti mnozí ze seznamu ani nejsou zákazníci Symantecu. To ostatně i někteří z nich potvrdili a podporují tak odmítavý postoj Symantecu, stejně jako jiní přiznali, že služeb Symantecu využívají včetně CloudSOC. Symantec navíc říká, že tato laboratoř ani nebyla připojena k hlavním serverům společnosti a služby společnosti stejně jako data zákazníků nebyla nijak kompromitována a šlo tak jen o "malý incident". Ať tak či onak, ať jsou data citlivá nebo ne, není to pro Symantec zrovna dobrá vizitka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková