www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
, , aktualita
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Symantec se stala dost nepříjemná situace. V únoru letošního roku se totiž hackeři nabourali do jedné z laboratoří, není však jasné, co přesně vlastně získali. Guardian Australia, který měl část získaných dat vidět, tvrdí, že jsou zde údaje o australských úřadech, policii, čtyřech velkých bankách, pojišťovnách i pojištěných, univerzitách, obchodech a dalších včetně uniklých hesel a mělo jít údajně o uživatele služeb CloudSOC, což ale Symantec popírá.
 
Symantec logo
 
Ten totiž tvrdí, že databáze, která unikla, nebyla vůbec kritická a šlo jen o letitou demo databázi pro ukázkové účely včetně e-mailů a dat, která obvykle nebyla citlivá. Podle společnosti mnozí ze seznamu ani nejsou zákazníci Symantecu. To ostatně i někteří z nich potvrdili a podporují tak odmítavý postoj Symantecu, stejně jako jiní přiznali, že služeb Symantecu využívají včetně CloudSOC. Symantec navíc říká, že tato laboratoř ani nebyla připojena k hlavním serverům společnosti a služby společnosti stejně jako data zákazníků nebyla nijak kompromitována a šlo tak jen o "malý incident". Ať tak či onak, ať jsou data citlivá nebo ne, není to pro Symantec zrovna dobrá vizitka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek