www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo

Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
, , aktualita
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Symantec se stala dost nepříjemná situace. V únoru letošního roku se totiž hackeři nabourali do jedné z laboratoří, není však jasné, co přesně vlastně získali. Guardian Australia, který měl část získaných dat vidět, tvrdí, že jsou zde údaje o australských úřadech, policii, čtyřech velkých bankách, pojišťovnách i pojištěných, univerzitách, obchodech a dalších včetně uniklých hesel a mělo jít údajně o uživatele služeb CloudSOC, což ale Symantec popírá.
 
Symantec logo
 
Ten totiž tvrdí, že databáze, která unikla, nebyla vůbec kritická a šlo jen o letitou demo databázi pro ukázkové účely včetně e-mailů a dat, která obvykle nebyla citlivá. Podle společnosti mnozí ze seznamu ani nejsou zákazníci Symantecu. To ostatně i někteří z nich potvrdili a podporují tak odmítavý postoj Symantecu, stejně jako jiní přiznali, že služeb Symantecu využívají včetně CloudSOC. Symantec navíc říká, že tato laboratoř ani nebyla připojena k hlavním serverům společnosti a služby společnosti stejně jako data zákazníků nebyla nijak kompromitována a šlo tak jen o "malý incident". Ať tak či onak, ať jsou data citlivá nebo ne, není to pro Symantec zrovna dobrá vizitka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů