www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS115j: úsporný jednodiskový NAS

Synology DS115j: úsporný jednodiskový NAS
, , aktualita
Společnost Synology vypouští do světa nový jednodiskový NAS DiskStation DS115j, který má výhodu ve své energetické úspornosti, ovšem očividná nevýhoda zase tkví v tom, že nenabídne ochranu dat pomocí redundance.
K oblíbeným
reklama
Synology DiskStation DS115j je tedy jednoduchý NAS pro jeden pevný disk a není připraven pro zapojení dalšího pomocí rozhraní eSATA, takže je jasné, že nebude podporovat RAID. Určen je tak pro uživatele, jež případná ztráta uložených dat vinou havarovaného disku nebude moc bolet.

NAS má klasický design, na nějž jsme u Synology zvyklí, čili jde o bílé plastové tělo s vnitřní kovovou konstrukcí. Vepředu máme jako obvykle kontrolky a vypínač a vzadu pak veškerá rozhraní a konektory. V tomto případě jde o Ethernet, dva USB, napájecí konektor, otvor pro zámek a zapuštěné tlačítko pro obnovení továrního nastavení.

Synology slibuje přenosové rychlosti až 103 MB/s, takže je zřejmé, že DS115j je vybaven gigabitovým Ethernetem. Co se týče spotřeby, pak v klidu s vypnutým diskem si NAS vezme 3,85 W a zapnutý disk ji zvedne na cca 13 W, což bude záviset na typu samotného disku. Se spotřebou je také spojena potřeba chlazení a výsledná hlučnost, jež se zde pohybuje na úrovni 18 dBA.

Na tomto NAS běží obvyklý systém DSM (DiskStation Manager), čili máme v rámci hardwarové výbavy k dispozici veškerou jeho nabídku. NAS tak může pracovat jako multimediální server streamující video a audio nebo také jako úložiště domácího kamerového systému díky aplikaci Surveillance Station. Výkon zajistí 800MHz procesor Marvell Armada 370 se 256 MB paměti DDR3. Disk bude interně naformátován na EXT4 a připojená USB zařízení mohou mít EXT4, EXT3, FAT, NTFS či HFS+ (pouze pro čtení, velikost svazu max. 2 TB). Více se o tomto produktu dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Synology
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů