reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Synology uvádí DiskStation DS418j, NAS pro čtyři disky a až 40 TB

, , aktualita
Synology uvádí DiskStation DS418j, NAS pro čtyři disky a až 40 TB
Společnost Synology představila nový čtyřdiskový NAS DiskStation DS418j. Díky podpoře 10TB pevných disků je možné mít úložiště o kapacitě až 40 TB. Máte zde i technologii Synology Hybrid RAID.
Nabídka NAS byla rozšířena o nový Synology DiskStation DS418j. Novinka má čtyři pozice pro pevné disky o velikosti 3,5" (podporovány jsou i 2,5" HDD nebo SSD). Každý disk může mít maximálně kapacitu 10 TB, celkově tak může pojmout až 40 TB v závislosti na tom, jaký režim zapojení disků, případně diskových polí, použijete. DS418j je mířen zejména na domácí uživatele, kteří často pracují s multimédii, případně např. fotografy nebo amatérské kameramany. Výrobce slibuje rychlost šifrovaného přenosu až 112 MB/s u čtení a 87 MB/s u zápisu (v RAID 5 ve Windows).
 
Synology DiskStation DS418j
 
Využit je 64bitový procesor Realtek RTD1293 s taktem 1,4 GHz, zvýšila se také RAM paměť na dvojnásobek. Nyní tu najdete 1 GB DDR4. K připojení je použit gigabitový RJ45 port a nechybí tu ani dvojice USB 3.0 portů. RS418j interně používá souborový systém EXT4, případně lze zakoupit balíček podpory exFAT. Využít můžete disková pole RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD, Basic a Synology Hybrid RAID. Poslední typ umožňuje snadné vytváření a rozšiřování svazků nebo migraci RAID polí.
 
Synology DiskStation DS418j zadní strana
 
Rozměry NASu jsou 184×168×230 mm a váží 2,21 kilogramu. Ke chlazení slouží dva 80mm ventilátory (hladina hluku 20,6 dB(A)). Při hibernaci pevných disků počítejte se spotřebou 8,97 W, za chodu je to pak 21,22 W. Samozřejmostí je streamování multimédií (přehrávače Roku, Apple TV, zařízení Google Chromecast). Zajímavostí je i snadný přístup k datům z internetu pomocí funkce QuickConnect na adrese vašeID.quickconnect.to. Jak již bylo řečeno, lze dokupovat balíčky. Vedle podpory exFAT to může být funkce Surveillance Station pro připojení až 16 IP kamer (2 kamery jsou zdarma), VPN server, DLNA, synchronizace s cloudovými službami a další. Cena zařízení se pohybuje okolo 9000 Kč s DPH.
 


reklama
reklama
reklama
reklama