www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology uvedlo NAS DS420j a úložiště SA3600

Synology uvedlo NAS DS420j a úložiště SA3600
, , aktualita
Synology představilo pro letošní rok nový NAS DiskStation DS420j, který si už podle názvu poradí až se čtyřmi disky. Podporována je kapacita svazku až 108 TB, máme tu 4jádrové procesor a úsporný provoz.
K oblíbeným
reklama
O novém NASu DiskStation DS420j se už mluví poměrně dlouho, specifikace jsou na internetu už nějaký ten měsíc. Teprve nyní se ale nový NAS představuje oficiálně. Podporuje připojení 4 3,5" nebo 2,5" disků. Ty lze zapojit do různých diskových polí jako Hybrid RAID (SHR), JBOD, RAID 0, 1, 5, 6 nebo 10. Podporována je maximální velikost svazku až 108 TB a je možno jich vytvořit až 64. K dispozici jsou síťové protokoly SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN.
 
Synology DiskStation DS420j
 
Vše tu řídí 4jádrový 64bitový procesor Realtek RTD1296 s frekvencí 1,4 GHz, který využívá 1 GB DDR4 RAM. Najdeme tu 2 USB 3.0 porty a jeden ethernetový konektor RJ-45. Krabička má rozměry 184×168×230 mm a váží 2,21 kg. O chlazení se tu starají dva 80mm ventilátory. Při šifrovaném sekvenčním čtení má být možno dosáhnout přenosové rychlosti 112 MB/s. Pokud jde o spotřebu, ta činí 21,71 W při používání a 7,88 W při hibernaci pevných disků.
 
NAS nabídne spoustu funkcí, např. Surveillance Station podporuje až 16 IP kamer (720p480), přičemž podpora dvou je zdarma (další je nutno dokoupit). Můžete si tu vytvořit VPN i e-mail server, Web Station může hostovat až 30 webových prezentací. Synology Moments slouží k práci s fotografiemi, které dokáže seskupovat pomocí algoritmu hlubokého učení (AI), dokáže také zálohovat snímky na NAS a mazat je na telefonu nebo jiném mobilním zařízení. Cloud Sync dovoluje připojit úložiště Dropbox, Google Drive, OneDrive a Baidu, funkce Hyper Backup pak zálohuje data pomocí přírůstkového zálohování. Přístup k datům na mobilních systémech iOS a Android je zajištěn přes aplikace DS photo, DS audio, DS video a DS file.
 
Synology SA3600
 
Další novinkou je i rackový 2U server SA3600. Ten zvládne se 7 rozšiřovacími jednotkami RX1217 až 96 disků, se 7 jednotkami RX2417 pak dokonce 180 disků, celkem lze osadit  kapacitu až 1,5 PB. Máme tu 12jádrový procesor Intel Xeon D1567 s frekvencí 2,1 GHz a 16 GB DDR4 ECC RDIMM (rozšiřitelná až na 128 GB), což umožňuje dosáhnout sekvenční propustnosti až 5561 MB/s. Dále tu najdete dva sloty PCIe 3.0 pro přídavné síťové karty, přičemž už v základu jsou tu 4 porty 1GbE a dva 10GbE. Na SA3600 je poskytována záruka 5 let. Certifikován je pro VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer a OpenStack Cinder.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře