www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology uvedlo NAS DS420j a úložiště SA3600

Synology uvedlo NAS DS420j a úložiště SA3600
, , aktualita
Synology představilo pro letošní rok nový NAS DiskStation DS420j, který si už podle názvu poradí až se čtyřmi disky. Podporována je kapacita svazku až 108 TB, máme tu 4jádrové procesor a úsporný provoz.
K oblíbeným
reklama
O novém NASu DiskStation DS420j se už mluví poměrně dlouho, specifikace jsou na internetu už nějaký ten měsíc. Teprve nyní se ale nový NAS představuje oficiálně. Podporuje připojení 4 3,5" nebo 2,5" disků. Ty lze zapojit do různých diskových polí jako Hybrid RAID (SHR), JBOD, RAID 0, 1, 5, 6 nebo 10. Podporována je maximální velikost svazku až 108 TB a je možno jich vytvořit až 64. K dispozici jsou síťové protokoly SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN.
 
Synology DiskStation DS420j
 
Vše tu řídí 4jádrový 64bitový procesor Realtek RTD1296 s frekvencí 1,4 GHz, který využívá 1 GB DDR4 RAM. Najdeme tu 2 USB 3.0 porty a jeden ethernetový konektor RJ-45. Krabička má rozměry 184×168×230 mm a váží 2,21 kg. O chlazení se tu starají dva 80mm ventilátory. Při šifrovaném sekvenčním čtení má být možno dosáhnout přenosové rychlosti 112 MB/s. Pokud jde o spotřebu, ta činí 21,71 W při používání a 7,88 W při hibernaci pevných disků.
 
NAS nabídne spoustu funkcí, např. Surveillance Station podporuje až 16 IP kamer (720p480), přičemž podpora dvou je zdarma (další je nutno dokoupit). Můžete si tu vytvořit VPN i e-mail server, Web Station může hostovat až 30 webových prezentací. Synology Moments slouží k práci s fotografiemi, které dokáže seskupovat pomocí algoritmu hlubokého učení (AI), dokáže také zálohovat snímky na NAS a mazat je na telefonu nebo jiném mobilním zařízení. Cloud Sync dovoluje připojit úložiště Dropbox, Google Drive, OneDrive a Baidu, funkce Hyper Backup pak zálohuje data pomocí přírůstkového zálohování. Přístup k datům na mobilních systémech iOS a Android je zajištěn přes aplikace DS photo, DS audio, DS video a DS file.
 
Synology SA3600
 
Další novinkou je i rackový 2U server SA3600. Ten zvládne se 7 rozšiřovacími jednotkami RX1217 až 96 disků, se 7 jednotkami RX2417 pak dokonce 180 disků, celkem lze osadit  kapacitu až 1,5 PB. Máme tu 12jádrový procesor Intel Xeon D1567 s frekvencí 2,1 GHz a 16 GB DDR4 ECC RDIMM (rozšiřitelná až na 128 GB), což umožňuje dosáhnout sekvenční propustnosti až 5561 MB/s. Dále tu najdete dva sloty PCIe 3.0 pro přídavné síťové karty, přičemž už v základu jsou tu 4 porty 1GbE a dva 10GbE. Na SA3600 je poskytována záruka 5 let. Certifikován je pro VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer a OpenStack Cinder.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře