www.svethardware.cz
>
>

Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší

Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší
, , aktualita
Ostrovní Tchaj-wan je sice protkán vodními toky a má vybudovány přehrady, přičemž území na západ od Tchaj-pej připomíná na mapě naše Třeboňsko. Přesto nyní na Tchaj-wanu chybí voda a přichází na řadu omezení spotřeby.
K oblíbeným
reklama
Na Tchaj-wanu už měsíce pořádně nepršelo a také tajfunová sezóna byla mimořádně slabá, přičemž vodní rezervoáry ve střední a jižní části ostrova jsou dle Reuters už pod 20 procenty. Na nejhorší se připravuje také Ministerstvo průmyslu a ministryně Wang Mei-hua doufá, že přiměje firmy k tomu, aby snížily spotřebu vody až o 11 procent. Nepříznivé jsou také předpovědi pro nejbližší období, kdy se očekává také jen minimum srážek. 
 
 
Vodu pochopitelně potřebují i provozy výrobců čipů, což jsou na Tchaj-wanu především firmy TSMC a UMC. Právě TSMC už začala využívat zásobování vodou prostřednictvím cisteren, které objíždějí některé firemní továrny a zároveň se připravují další opatření. Firma přitom v analogii mluví o tlakové zkoušce, čili aktuálně pobíhá zatím spíše trénink, aby bylo TSMC připraveno na ještě horší situaci. Rovněž společnost VIS (Vanguard International Semiconductor Corporation) začala s cvičením, v jehož rámci proudí dodávky vody v cisternách do jejích továren v Hsinchu na severu země. 
 
V této době tak TSMC kvůli nedostatku vody ještě nijak nesnižuje své výrobní kapacity, čili vliv na produkci je zatím nulový. Společně s UMC už má podepsány smlouvy s firmami, které nabízejí přepravu vody v cisternách a společnost VIS (Vanguard International Semiconductor Corporation).
 
Je pochopitelné, že v takovémto prostředí se bude produkce zvyšovat obtížně, přičemž právě v této době jsou na tchaj-wanské výrobce čipů kladeny stále vyšší nároky, firmy soupeří o dostupné kapacity, a to včetně sektoru automotive s politiky v zádech.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře