www.svethardware.cz
>
>
>

Teenageři opouští Facebook, už není cool

Teenageři opouští Facebook, už není cool
, , aktualita
Může to znít překvapivě, ale Facebook už dávno není sociální sítí pro mladé. Právě naopak. Nejmladší generace si Facebook často už ani nezakládá a pokud ho má, mnohdy ho podle poslední studie opouští.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook značně mění svého typického uživatele. Už to zdaleka není univerzitní síť pro mladé, dnes se jí tato skupina včetně teenagerů naopak spíše vyhýbá. Facebook už prostě není cool a mnoho teenagerů si ho často ani nezakládá, případně jej nezřídka opouští, pokud ho už měli. BusinessInsider spolu s partnery provedli průzkum mezi 1884 Američany ve věku 13 až 21 let a zeptali se jich, které sociální sítě denně navštěvují, a které v minulosti používali, ale už opustili. A právě v této statistice Facebook vede. 30 % respondentů totiž řeklo, že už s Facebookem seklo a tuto sociální síť už nepoužívají.
 
Logo Facebooku
 
Na druhém místě byl messenger Kik s 29,7 %. Poměrně velký pokles zaznamenal i Skype s 24,6 %. Na čtvrtém místě se umístil Twitter s 21 % a pátá příčka patří Instagramu s 20,3 %. Ten je ale současně jednou ze sítí, která nabírá velké množství nových uživatelů. Mezi sociálními sítěmi, které u dnešní mladé generace ve velkém nahrazují Facebook, patří vedle Instagramu Snapchat (ten opustilo 18,2 % dotazovaných) a ke konzumaci obsahu pak slouží starý známý YouTube (ten přestalo používat jen 9,4 % dotázaných).
 
Zajímavé jsou pochopitelně i čísla o tom, které sociální sítě respondenti denně používají. Zde se Facebook zmohl jen na čtvrté místo s pouhými 34,2 %. Ostatně, když jsem tento průzkum prováděl i sám ve věkové skupině okolo 17-18 let v několika českých třídách, k používání Facebooku se skoro nikdo nepřihlásil. Messenger a Instagram, to ano, ty jsou populární, stejně jako Snapchat. Právě Snapchat měl v americkém průzkumu třetí pozici s 51,3 %. Na druhém místě byl YouTube, který dosáhl na 62,5 %, první je pak Instagram se 64,6 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek