www.svethardware.cz
>
>
>

Teenageři opouští Facebook, už není cool

Teenageři opouští Facebook, už není cool
, , aktualita
Může to znít překvapivě, ale Facebook už dávno není sociální sítí pro mladé. Právě naopak. Nejmladší generace si Facebook často už ani nezakládá a pokud ho má, mnohdy ho podle poslední studie opouští.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook značně mění svého typického uživatele. Už to zdaleka není univerzitní síť pro mladé, dnes se jí tato skupina včetně teenagerů naopak spíše vyhýbá. Facebook už prostě není cool a mnoho teenagerů si ho často ani nezakládá, případně jej nezřídka opouští, pokud ho už měli. BusinessInsider spolu s partnery provedli průzkum mezi 1884 Američany ve věku 13 až 21 let a zeptali se jich, které sociální sítě denně navštěvují, a které v minulosti používali, ale už opustili. A právě v této statistice Facebook vede. 30 % respondentů totiž řeklo, že už s Facebookem seklo a tuto sociální síť už nepoužívají.
 
Logo Facebooku
 
Na druhém místě byl messenger Kik s 29,7 %. Poměrně velký pokles zaznamenal i Skype s 24,6 %. Na čtvrtém místě se umístil Twitter s 21 % a pátá příčka patří Instagramu s 20,3 %. Ten je ale současně jednou ze sítí, která nabírá velké množství nových uživatelů. Mezi sociálními sítěmi, které u dnešní mladé generace ve velkém nahrazují Facebook, patří vedle Instagramu Snapchat (ten opustilo 18,2 % dotazovaných) a ke konzumaci obsahu pak slouží starý známý YouTube (ten přestalo používat jen 9,4 % dotázaných).
 
Zajímavé jsou pochopitelně i čísla o tom, které sociální sítě respondenti denně používají. Zde se Facebook zmohl jen na čtvrté místo s pouhými 34,2 %. Ostatně, když jsem tento průzkum prováděl i sám ve věkové skupině okolo 17-18 let v několika českých třídách, k používání Facebooku se skoro nikdo nepřihlásil. Messenger a Instagram, to ano, ty jsou populární, stejně jako Snapchat. Právě Snapchat měl v americkém průzkumu třetí pozici s 51,3 %. Na druhém místě byl YouTube, který dosáhl na 62,5 %, první je pak Instagram se 64,6 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala