www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tento Game Boy běží bez baterky: stačí solární energie a mačkání tlačítek

Tento Game Boy běží bez baterky: stačí solární energie a mačkání tlačítek
, , aktualita
Vědci ze dvou univerzit vyvinuli novou verzi herní konzole Nintendo Game Boy, která nepotřebuje žádný akumulátor ani externí napájení. Pohání ji čistě sluneční energie a mačkání tlačítek při hraní.
K oblíbeným
reklama
Vědecký výzkum se může týkat i zábavných věcí. Na Northwestern University a Delft University of Technology se k ekologické elektronice postavili trochu jinak a zkusili vytvořit herní konzoli, která by nepotřebovala ani externí napájení ani akumulátor. Výsledkem je totiž jakási speciální verze, resp. klon konzole Nintendo Game Boy, která si vyrábí elektřinu sama ze dvou ekologických zdrojů. Tím prvním je sluneční energie díky několika solárním panelům lemujícím především obrazovku. Druhým zdrojem je mačkání tlačítek při hraní.
 
Game Boy bet akumulátoru
 
Novinku nazvali ENGAGE a nabízí i možnost hrát hry s původními herním cartridgemi. Vyvinuli nový systém ukládání dat do non-volatilní paměti, takže v případě vypnutí konzole lze zase pokračovat tam, kde se skončilo, a to bez nahrávání uložených pozic uživatelem. Výdrž konzole pochopitelně závisí především na okolním světle. V ideálních podmínkách by mohla mít nekonečnou výdrž, nicméně pokud není příliš zataženo a hra vyžaduje alespoň střední frekvenci mačkání tlačítek, může docházet k sekundovým výpadkům zhruba každých 10 sekund. Čím horší budou světelné podmínky, tím méně použitelná tato konzole bude. Počítat je nutné i s tím, že v zájmu šetření energie zde nejsou žádné zvuky.
 
 
Pochopitelně nejde o nic, s čím by vědci chtěli přijít na pulty obchodů. Jde o výzkum toho, zda je možné přejít na bezakumulátorovou elektroniku, ale i to, jak by se lidé chovali s elektronikou, která by byla závislá na slunečním světle a mohla se sama vypínat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu
Cyberpunk 2077 přijde na trh až 10. prosince, ovšem reklamní kampaň právě proto nyní už vrcholí a to má své následky, které jsou pro vývojáře veskrze příjemné. O hru je už nyní velký zájem, což se odráží ve statistikách Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT? Co prozradí BIOSy o chystaném Radeonu RX 6700 XT?
Radeony RX 6800 a 6800 XT jsou sice dobré, ale přece jen drahé karty, takže více zákazníků čeká spíše na to, jaké levnější novinky AMD nabídne. Na trh se přitom chystá třeba Radeon RX 6700 XT, o němž už více víc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek