www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tento Game Boy běží bez baterky: stačí solární energie a mačkání tlačítek

Tento Game Boy běží bez baterky: stačí solární energie a mačkání tlačítek
, , aktualita
Vědci ze dvou univerzit vyvinuli novou verzi herní konzole Nintendo Game Boy, která nepotřebuje žádný akumulátor ani externí napájení. Pohání ji čistě sluneční energie a mačkání tlačítek při hraní.
K oblíbeným
reklama
Vědecký výzkum se může týkat i zábavných věcí. Na Northwestern University a Delft University of Technology se k ekologické elektronice postavili trochu jinak a zkusili vytvořit herní konzoli, která by nepotřebovala ani externí napájení ani akumulátor. Výsledkem je totiž jakási speciální verze, resp. klon konzole Nintendo Game Boy, která si vyrábí elektřinu sama ze dvou ekologických zdrojů. Tím prvním je sluneční energie díky několika solárním panelům lemujícím především obrazovku. Druhým zdrojem je mačkání tlačítek při hraní.
 
Game Boy bet akumulátoru
 
Novinku nazvali ENGAGE a nabízí i možnost hrát hry s původními herním cartridgemi. Vyvinuli nový systém ukládání dat do non-volatilní paměti, takže v případě vypnutí konzole lze zase pokračovat tam, kde se skončilo, a to bez nahrávání uložených pozic uživatelem. Výdrž konzole pochopitelně závisí především na okolním světle. V ideálních podmínkách by mohla mít nekonečnou výdrž, nicméně pokud není příliš zataženo a hra vyžaduje alespoň střední frekvenci mačkání tlačítek, může docházet k sekundovým výpadkům zhruba každých 10 sekund. Čím horší budou světelné podmínky, tím méně použitelná tato konzole bude. Počítat je nutné i s tím, že v zájmu šetření energie zde nejsou žádné zvuky.
 
 
Pochopitelně nejde o nic, s čím by vědci chtěli přijít na pulty obchodů. Jde o výzkum toho, zda je možné přejít na bezakumulátorovou elektroniku, ale i to, jak by se lidé chovali s elektronikou, která by byla závislá na slunečním světle a mohla se sama vypínat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sonda New Horizons už je 50 AU daleko, zkusila vyfotit Voyager 1 Sonda New Horizons už je 50 AU daleko, zkusila vyfotit Voyager 1
Sonda New Horizons americké NASA pokračuje ve svém letu skrz vnější část Sluneční soustavy směrem pryč a dle oficiálních informací nedávno překročila vzdálenost 50 AU od Slunce. Zkusila se tak podívat směrem k Voyageru 1.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti
Jensen Huang se zrovna nedávno zmínil o tom, že dle jeho názoru dopadne akvizice firmy Arm jeho NVIDIÍ dobře a obchod bude uzavřen v příštím roce. Nedlouho nato se ale ozvala britská vláda, která má své pochybnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: ceny DRAM porostou rychlejším tempem TrendForce: ceny DRAM porostou rychlejším tempem
Společnost TrendForce hlásí, že se můžeme připravit na zdražování pamětí typu DRAM, které bude rapidnější, než bylo dříve udáváno. Oproti původním předpokladům přitom porostou zvláště ceny PC DRAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin Newegg začal přijímat "mememěnu" Dogecoin
Internetový mem Doge se objevil už v roce 2013 a stejně jako jiné memy začal žít svým vlastním životem, ovšem to v tomto případě vyústilo ve velice populární altcoin zvaný Dogecoin. A právě ten nyní začal přijímat obchod Newegg. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů