www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla bude dodávat vybavení pro eko-domy Alset, do Číny zamíří Powerwall

Tesla bude dodávat vybavení pro eko-domy Alset, do Číny zamíří Powerwall
, , aktualita
Společnost Tesla zdaleka není jen automobilkou. Vyrábí také akumulátory a solární panely pro úsporné ekologické domy. Nyní se záběr těchto aktivit rozšiřuje, větší působení v této oblasti čeká na Texas i Čínu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí mají společnost Tesla zaškatulkovanou jen jako kontroverzní automobilku, jejíž akcie mají nereálnou hodnotu. Faktem nicméně je, že Tesla nevyrábí jen auta a je stále více vidět, jak chce prorazit s rozsáhlejšími řešeními, které se týkají čistějších forem energie ve více oblastech. Zdaleka tak nechce být závislá jen na autech a neaktivně čekat, s jakými elektromobily ji (možná) ohrozí konkurence. Uzavřela tak partnerství s developerskou společností Alset EHome, která nedávno v Porteru v Texasu postavila 20 rodinných domů. Tesla se zde postará o energetické řešení domů, které budou mít solární panely, akumulátor Powerwall a nabíječku pro elektromobil. Ještě do konce června by mělo jít ve stejné lokalitě o dalších 10 domů a do konce roku by mělo jít už o 100 kusů. Alset EHome bude současně novým majitelům domů nabízet elektromobily Tesla.
 
Tesla Powerwall a solární střecha
 
CEO společnosti Alset Home Chan Heng Dai chce vybudovat ekologičtější ekosystém a během následujících 3 až 5 let vybudovat přes 5000 ekologických domů. Zároveň je v plánu expanze i za hranice USA. To ale dělá i Tesla sama. Její projekt Tesla Energy se nyní rozbíhá v Číně a bude nabízet solární panely a powerwally pro tuto asijskou zemi. Oficiální ohlášení tohoto projektu by mělo proběhnout zítra.
 
Přestože energetický byznys zatím tvoří jen malou část firmy (asi dvacetinu), dá se předpokládat, že v budoucnu jeho význam značně poroste. Je tak možné, že si v budoucnu  budou lidé kupovat celý dům s energetickým řešením i autem jako jeden rozsáhlý produkt.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek