www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD
, , aktualita
Společnost Tesla Motors před měsícem navrhla firmě SolarCity odkup a nyní se skutečně dohodly. Tesla ve svých akciích zaplatí akcionářům SolarCity hodnotu přibližně 2,6 miliardy dolarů. Spojení firem může pomoci oběma.
K oblíbeným
reklama
V druhé polovině června Elon Musk navrhnul, aby společnost Tesla Motors koupila firmu SolarCity. Tento návrh jsme tehdy podrobně analyzovali. Obě firmy mají ve vedení právě Muska v pozici předsedy, u Tesly je dokonce i CEO (proto se také zdržel hlasování o prodeji). I když sloučení obou firem mnozí považují za nesmyslné, dle mého názoru jde naopak o dost dobrý tah, neboť se obě firmy mohou velmi dobře doplňovat. Tesla jako výrobce aut a baterií tak nyní může nabízet rovnou i solární energii, kterou se její elektromobily mohou nabíjet. Spolu s autem tak současně může prodávat i palivo do něj, o čemž se klasickým automobilkám může jenom zdát.


Tesla Motors logo


Nyní se Tesla a SolarCity dohodly na prodeji a celá transakce si vyžádá 2,6 miliardy dolarů, což je o 0,2 miliardy méně, než bylo navrženo před měsícem. Tuto částku dostanou v podobě akcií společnosti Tesla. Tedy za každou akcii společnosti SolarCity dá Tesla 0,11 své akcie. Od sloučení si Tesla slibuje snížení cen instalace svých systémů, vylepšení efektivity obou divizí a zejména menší náklady na získání zákazníků.

Jak již bylo řečeno, ti nyní vše dostanou pod jednou střechou, takže není vyloučené, že zákazník, který si koupí auto Tesla, si domů odveze také solární stanici od SolarCity. A pro Teslu toto bude relativně pasivní příjem z provozu jejich aut. Transakce nicméně musí ještě projít schválením od regulačních úřadů. Pokud vše dopadne dobře, měla by skončit v posledním čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: teslamotors.com
reklama
Nejnovější články
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek