www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD

Tesla Motors kupuje SolarCity za 2,6 miliardy USD
, , aktualita
Společnost Tesla Motors před měsícem navrhla firmě SolarCity odkup a nyní se skutečně dohodly. Tesla ve svých akciích zaplatí akcionářům SolarCity hodnotu přibližně 2,6 miliardy dolarů. Spojení firem může pomoci oběma.
K oblíbeným
reklama
V druhé polovině června Elon Musk navrhnul, aby společnost Tesla Motors koupila firmu SolarCity. Tento návrh jsme tehdy podrobně analyzovali. Obě firmy mají ve vedení právě Muska v pozici předsedy, u Tesly je dokonce i CEO (proto se také zdržel hlasování o prodeji). I když sloučení obou firem mnozí považují za nesmyslné, dle mého názoru jde naopak o dost dobrý tah, neboť se obě firmy mohou velmi dobře doplňovat. Tesla jako výrobce aut a baterií tak nyní může nabízet rovnou i solární energii, kterou se její elektromobily mohou nabíjet. Spolu s autem tak současně může prodávat i palivo do něj, o čemž se klasickým automobilkám může jenom zdát.


Tesla Motors logo


Nyní se Tesla a SolarCity dohodly na prodeji a celá transakce si vyžádá 2,6 miliardy dolarů, což je o 0,2 miliardy méně, než bylo navrženo před měsícem. Tuto částku dostanou v podobě akcií společnosti Tesla. Tedy za každou akcii společnosti SolarCity dá Tesla 0,11 své akcie. Od sloučení si Tesla slibuje snížení cen instalace svých systémů, vylepšení efektivity obou divizí a zejména menší náklady na získání zákazníků.

Jak již bylo řečeno, ti nyní vše dostanou pod jednou střechou, takže není vyloučené, že zákazník, který si koupí auto Tesla, si domů odveze také solární stanici od SolarCity. A pro Teslu toto bude relativně pasivní příjem z provozu jejich aut. Transakce nicméně musí ještě projít schválením od regulačních úřadů. Pokud vše dopadne dobře, měla by skončit v posledním čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: teslamotors.com
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala