Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota

Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
, , aktualita
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence v automobilech Tesla, které jsou odpovědné za funkci autopilota, běží na různých čipech. V minulosti je dělala společnost Mobileye, která nyní patří pod Intel. Nyní jsou využity čipy od Nvidie, která svou Tegru časem vyprofilovala do automotive řešení a na jejím základě vyvíjí další podobný hardware. Nicméně ani řešení od Nvidie Teslu moc neuspokojuje a chystá se tak na tvorbu vlastního AI čipu, který bude lépe optimalizován pro potřeby Tesly. 
 
Tesla Motors logo
 
Pro tu bude na projektu pracovat Jim Keller, legendární inženýr, který pracoval pro Apple a stojí např. za architekturami AMD K8 a Ryzen. Jim však bude mít hodně co dělat. Musk totiž typicky nasliboval spoustu věcí, např. to, že plně autonomní systémy bude mít už v roce 2019. Dnes je autopilot určen pouze pro provoz na dálnicích.
 
Nový čip má přinést řádově vyšší výkon, což by ve výsledku mělo přinést i schopnost zpracování většího objemu dat a tím především zvýšit spolehlivost. Za zmínku stojí např. i to, že některé pojišťovny už nabízí slevu na pojištění při aktivním využívání autopilota (britský Direct Line dává 5% slevu). Elon Musk si od nového čipu slibuje také výrazně nižší spotřebu i cenu. Hovoří o řádových rozdílech, ale to bude přeci jen asi moc optimistické. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala