Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota

Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
, , aktualita
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence v automobilech Tesla, které jsou odpovědné za funkci autopilota, běží na různých čipech. V minulosti je dělala společnost Mobileye, která nyní patří pod Intel. Nyní jsou využity čipy od Nvidie, která svou Tegru časem vyprofilovala do automotive řešení a na jejím základě vyvíjí další podobný hardware. Nicméně ani řešení od Nvidie Teslu moc neuspokojuje a chystá se tak na tvorbu vlastního AI čipu, který bude lépe optimalizován pro potřeby Tesly. 
 
Tesla Motors logo
 
Pro tu bude na projektu pracovat Jim Keller, legendární inženýr, který pracoval pro Apple a stojí např. za architekturami AMD K8 a Ryzen. Jim však bude mít hodně co dělat. Musk totiž typicky nasliboval spoustu věcí, např. to, že plně autonomní systémy bude mít už v roce 2019. Dnes je autopilot určen pouze pro provoz na dálnicích.
 
Nový čip má přinést řádově vyšší výkon, což by ve výsledku mělo přinést i schopnost zpracování většího objemu dat a tím především zvýšit spolehlivost. Za zmínku stojí např. i to, že některé pojišťovny už nabízí slevu na pojištění při aktivním využívání autopilota (britský Direct Line dává 5% slevu). Elon Musk si od nového čipu slibuje také výrazně nižší spotřebu i cenu. Hovoří o řádových rozdílech, ale to bude přeci jen asi moc optimistické. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková