www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc

Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
, , aktualita
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
K oblíbeným
reklama
Montáž velkých solárních panelů na střechu domu může vyjít velice draho, zvláště když zákazník chce, aby dokázaly pokrýt jeho potřeby i s rezervou a ještě dražší jsou pak bateriové systémy pro uchování energie na pozdější využití. Tesla tak začala nabízet v několika státech USA také možnost si panely pro domácnost pronajmout, a to už od 50 dolarů na měsíc. 
 
 
Jde o nabídku, která pramení i z toho, že Tesla koupila společnost SolarCity, která se zabývá právě instalací solárních panelů. To se ovšem stalo už před třemi lety, v jejichž průběhu Tesla prodávala systémy s cenou 30.000 dolarů i více a nyní spoléhá na jejich přímý prodej díky vlastní síti, což je model, který využívá i pro své elektrovozy. 
 
Tesla však v poslední době zaznamenala, že její SolarCity instaluje postupně méně a méně solárních panelů, a tak se ještě vzdaluje své konkurenci v podobě firem SunRun a Vivint Solar, které dokázaly dodat instalovaný výkon 103 a 56 megawatt oproti jejím 29 MW. 
 
Jaká je tedy nová nabídka? Za 50 dolarů měsíčně si zákazníci mohou zařídit 3,8kWh instalaci, která dokáže denně vyrobit téměř 20 kWh. Tato nabídka platí pro Kalifornii (tam ovšem cena začíná na 65 USD), Arizonu, Connecticut, Massachusetts, New Jersey a New Mexico. Nabídka pak končí na 195 USD za měsíc (cena pro Kalifornii) za největší instalaci. 
 
 
Dle dostupných výpočtů mohou zákazníci ve slunné Arizoně očekávat, že se jim takový pronájem vyplatí a oni ušetří mezi 110 a 280 dolary ročně. Vedle vhodného počasí je tu ale samozřejmě i ten předpoklad, že si vyberou vhodnou nabídku, jejíž cena a poskytovaná energie bude víceméně odpovídat jejich potřebám, protože pronájem samozřejmě zaplatí vždy, ať už vyrobenou energii spotřebují, nebo ne. Tesla ale také upozorňuje, že v Kalifornii, kde jsou ceny energie vyšší, mohou zákazníci ušetřit až 650 USD ročně. 
 
Musk k tomu dodává, že si tím můžeme udělat z vlastní střechy "tiskárnu na peníze", ovšem sám také pochopitelně uznává, že lepší investicí je pořídit si vlastní sluneční elektrárnu. A to i proto, že pokud se někdo rozhodně pronájem ukončit, bude si muset připravit 1500 dolarů za to, aby Tesla panely sňala ze střechy a tu dala zase do původního stavu. Firma tvrdí, že právě na tomto vydělávat nebude a že 1500 dolarů spíše jen pokryje náklady, nicméně o výdej prostě jde a pocítí ho zákazník. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře