www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta

Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
, , aktualita
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
K oblíbeným
reklama
Přílišné spoléhání se na mobilní aplikace a Internet se vymstila nejednomu majiteli elektromobilu Tesla. Společnosti totiž spadla celá počítačová síť, tedy nejen web, ale i systém spojený s mobilní aplikací k těmto automobilům. Ta přestala fungovat a majitelé si stěžovali na to, že se nemohou dostat do auta, neboť aplikace totiž může sloužit jako digitální klíč (a něco, co se brzy stane standardem zejména s tím, jak se bude rozšiřovat car-sharing). Klasické fyzické klíče fungovaly, což ale bylo k ničemu těm, kteří je neměli u sebe. Celá záležitost pochopitelně zaplavila sociální sítě.
 
Mobilní aplikace Tesla
 
Pokud jde o Teslu, ta nyní zajímá i finanční trhy, neboť po Battery Day spadla hodnota akcií až o 15 % navzdory ohlášení elektromobilu za 25 tisíc USD a snížení cen akumulátorů o více než 50 %. Problémem je však to, že změn se dočkáme až v průběhu 3 let a ne hned, což také znamená, že zdaleka není vše ještě hotové. Některé plány byly zmíněny spíše mlhavě a otázkou je také to, zda ty konkrétnější plány vůbec mohou být tak rychle splněny.
 
Důvodem ale může být i to, že někteří akcionáři mohli využít pozitivního vývoje v souvislosti s humbukem kolem Battery Day a akcie prodali ve vhodný okamžik se solidním ziskem, což posunulo hodnotu akcií směrem dolů. Nyní už má Tesla největší pád za sebou a opět se škrábe nahoru (prozatím dnes +4,5 %).


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů