www.svethardware.cz
>
>
>
>

Testy Intelu se snaží ukázat náskok Core oproti Ryzenům

Testy Intelu se snaží ukázat náskok Core oproti Ryzenům
, , aktualita
Společnost Intel se v poslední době snaží ukázat, že její procesory Core jsou oproti konkurenčním Ryzenům stále rychlejší, a to v reálném světě. To znamená, že používá jiné testy, které dle jeho názoru odráží reálné použití procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Intel už na Computexu uváděl, že bude pro srovnání výkonu svých procesorů s procesory od AMD používat benchmarky, které testují reálné nasazení CPU v praxi. Nyní přichází prezentace, která ukazuje, jak jsou Core 9. generace stále lepší a rychlejší téměř ve všem. Intel se tak snaží dokázat, že se používají benchmarky, které neodpovídají tomu, co uživatelé opravdu provozují. Jde například o dobře známý Cinebench, jejž mělo kdy použít pouze 0,54 % uživatelů, tedy dle Intelu. Chtělo by se ale dodat, že zrovna Cinebench je prostě zástupce ukazující výkon procesorů v renderování a nelze uvažovat tak, že jde pouze a jen o tento test. 
 
 
Dle Intelu tak reálné použití znamená tvorbu prezentací, psaní, sledování videí, úpravu fotografií, e-maily a komunikace, hraní her, online výzkum, brouzdání webem a správu domácích financí. To je jistě pravda, nicméně až na hry a možná úpravu fotografií mají dnešní PC výkonu více než dost, až to ani není třeba řešit. 
 
 
 
Intel tak používá především Sysmark, protože ten odráží výkon při použití kancelářských aplikací z řad Microsoft Office či od Adobe, atd. Pak tu máme třeba WebXPRT s dalšími typicky kancelářskými úlohami a výsledek srovnání Ryzenu 9 3900X s procesory Core i7-9700K a Core i9-9900K je následující: 
 
 
Procesory Intel nabídnou ve většině srovnání až o 9 % vyšší výkon a ztrácí jen v Cinebench R20. Vyšší výkon pro Intel platí i v AAA hrách a ten přitom uznává, že AMD udělalo velký kus dobré práce, ale jeho procesory jsou stále lepší. Opět byl zmíněn Core i9-9900K jako nejvýkonnější procesor pro herní sestavy, což je stále pravda a nikdo to snad ani nezpochybňuje. Intel přitom ústy Troye Seversona dodává, že toto prvenství si vzít nenechá.
 
 
Když se ovšem podíváme na prezentované výsledky a onu okolní omáčku, pak tu máme už jen to, že Intel má potřebu se takovým způsobem vymezovat vůči své konkurenci, což samo o sobě ukazuje, jak si je jí vědom a jak je silná. Stále se objevuje důraz na reálné aplikace či benchmarky, jako by snad testy v Cinebench nebo Blenderu neodrážely reálné použití. Samozřejmě jde o testy, které mají reálný základ, a to v aplikacích pro rendering a jde prostě o to, že Ryzeny jsou dnes ve vícevláknových aplikacích náročných na výkon CPU prostě lepší. Core zase mohou těžit z vysokých taktů při celkově neúplné zátěži procesorů či neschopnosti aplikace využít všechna dostupná jádra, ale zatímco i dle testů Intelu tak mají oproti konkurenci náskok přinejlepším 9 procent, při maximálním vytížení všech jader naopak ztrácí daleko víc.
 
Troy Severson také nezapomněl poukázat na to, že v herních testech se ukázal 8jádrový Core proti 12jádrovému Ryzenu, a přesto Intel vyhrál. To můžeme vedle poukazování na reálnost a nereálnost benchmarků pokládat za další malou manipulaci, která má sdělit, že AMD ve hrách neuspělo ani se čtyřmi jádry navíc. Kdo se ale vyzná, pak jistě dobře ví, že v dnešních hrách už je zcela jedno, jestli jde o 8C/16T procesor, nebo o 12C/24T, v drtivé většině her bude vyšší počet jader v procesoru Ryzen naprosto bezpředmětný. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře