www.svethardware.cz
>
>
>
>

Testy Intelu se snaží ukázat náskok Core oproti Ryzenům

Testy Intelu se snaží ukázat náskok Core oproti Ryzenům
, , aktualita
Společnost Intel se v poslední době snaží ukázat, že její procesory Core jsou oproti konkurenčním Ryzenům stále rychlejší, a to v reálném světě. To znamená, že používá jiné testy, které dle jeho názoru odráží reálné použití procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Intel už na Computexu uváděl, že bude pro srovnání výkonu svých procesorů s procesory od AMD používat benchmarky, které testují reálné nasazení CPU v praxi. Nyní přichází prezentace, která ukazuje, jak jsou Core 9. generace stále lepší a rychlejší téměř ve všem. Intel se tak snaží dokázat, že se používají benchmarky, které neodpovídají tomu, co uživatelé opravdu provozují. Jde například o dobře známý Cinebench, jejž mělo kdy použít pouze 0,54 % uživatelů, tedy dle Intelu. Chtělo by se ale dodat, že zrovna Cinebench je prostě zástupce ukazující výkon procesorů v renderování a nelze uvažovat tak, že jde pouze a jen o tento test. 
 
 
Dle Intelu tak reálné použití znamená tvorbu prezentací, psaní, sledování videí, úpravu fotografií, e-maily a komunikace, hraní her, online výzkum, brouzdání webem a správu domácích financí. To je jistě pravda, nicméně až na hry a možná úpravu fotografií mají dnešní PC výkonu více než dost, až to ani není třeba řešit. 
 
 
 
Intel tak používá především Sysmark, protože ten odráží výkon při použití kancelářských aplikací z řad Microsoft Office či od Adobe, atd. Pak tu máme třeba WebXPRT s dalšími typicky kancelářskými úlohami a výsledek srovnání Ryzenu 9 3900X s procesory Core i7-9700K a Core i9-9900K je následující: 
 
 
Procesory Intel nabídnou ve většině srovnání až o 9 % vyšší výkon a ztrácí jen v Cinebench R20. Vyšší výkon pro Intel platí i v AAA hrách a ten přitom uznává, že AMD udělalo velký kus dobré práce, ale jeho procesory jsou stále lepší. Opět byl zmíněn Core i9-9900K jako nejvýkonnější procesor pro herní sestavy, což je stále pravda a nikdo to snad ani nezpochybňuje. Intel přitom ústy Troye Seversona dodává, že toto prvenství si vzít nenechá.
 
 
Když se ovšem podíváme na prezentované výsledky a onu okolní omáčku, pak tu máme už jen to, že Intel má potřebu se takovým způsobem vymezovat vůči své konkurenci, což samo o sobě ukazuje, jak si je jí vědom a jak je silná. Stále se objevuje důraz na reálné aplikace či benchmarky, jako by snad testy v Cinebench nebo Blenderu neodrážely reálné použití. Samozřejmě jde o testy, které mají reálný základ, a to v aplikacích pro rendering a jde prostě o to, že Ryzeny jsou dnes ve vícevláknových aplikacích náročných na výkon CPU prostě lepší. Core zase mohou těžit z vysokých taktů při celkově neúplné zátěži procesorů či neschopnosti aplikace využít všechna dostupná jádra, ale zatímco i dle testů Intelu tak mají oproti konkurenci náskok přinejlepším 9 procent, při maximálním vytížení všech jader naopak ztrácí daleko víc.
 
Troy Severson také nezapomněl poukázat na to, že v herních testech se ukázal 8jádrový Core proti 12jádrovému Ryzenu, a přesto Intel vyhrál. To můžeme vedle poukazování na reálnost a nereálnost benchmarků pokládat za další malou manipulaci, která má sdělit, že AMD ve hrách neuspělo ani se čtyřmi jádry navíc. Kdo se ale vyzná, pak jistě dobře ví, že v dnešních hrách už je zcela jedno, jestli jde o 8C/16T procesor, nebo o 12C/24T, v drtivé většině her bude vyšší počet jader v procesoru Ryzen naprosto bezpředmětný. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala