The Outer Worlds a jejich univerzum, jaké bude?

The Outer Worlds a jejich univerzum, jaké bude?
, , aktualita
RPG The Outer Worlds od Obsidian Entertainment si zaslouží zvýšenou pozornost jako svěží vítr v zatuchlém světě AAA titulů, které nám v poslední době moc radosti nepřinášejí. Podívejme se na to, o čem bude toto zbrusu nové univerzum. 
K oblíbeným
reklama
Už dobře víme, že The Outer Worlds se budou odehrávat ve vesmírném zapadákově ovládaném nemilosrdnými kapitalisty, takže lze očekávat bezskrupulózní vládu peněz a každodenní boj o přežití. Pro RPG je to ostatně ideální prostředí. My do něj skočíme rovnýma nohama v kůži právě rozmrazeného cizince, který se musí s místní kulturou a zvyklostmi teprve seznámit, takže v tom se hned budeme moci s hlavní postavou identifikovat. Pokud tak chcete vše objevit sami, můžete přestat číst. 
 
 
Leonard Boyarsky vysvětluje, že se zde pracuje s alternativní historií. Svět The Outer Worlds se začal vyvíjet svou cestou v době Einsteina. Proběhla první světová válka, ale kvůli jiným důvodům a možná že druhá světová ani nebyla, to se zatím nedozvíme. Důsledek byl ale takový, že kapitalismus se utrhl ze řetězu a nikdo neměl dost síly, aby rozbil vzniklé monopoly, které ovládly svět a udaly směr vývoje na další stovky let. 
 
Lidstvo tak začalo zkoumat vesmír, ale ne kvůli poznání, ale kvůli zisku, takže k ideálu Star Treku se zde blížit rozhodně nebudeme, to spíše k divokému západu. Čím dál více to tak začíná připomínat univerzum seriálu Firefly. 
 
My se budeme pohybovat v systému Halcyon, kde vládne deset společností, které jej celý vlastní, a tak i všechno řídí, tedy téměř všechno. Nyní ale chtějí učinit poslední krok a celou společnost si úplně podmanit a přizpůsobit svým potřebám v jakési formě korporátní utopie ovládající každý aspekt lidského života. Ve hře budou ale zmiňovány i další kolonie v cizích systémech, i když se do nich přímo nepodíváme, například soukromá kolonie obdoby Billa Gatese, která se neozvala už sto let. Halcyon je přitom velice nezvyklý tím, že jej vlastní hned 10 společností. 
 
 
Všechno to ale nebude pouze o korporacích. Obsidiani se věnovali i zákonům fyziky a přírody, které si pokřivili s ohledem na to, že zábava má přednost před realismem. Půjde o cestování vesmírem a možnost překročit rychlost světla, ne pomocí warpu, ale prostě se budeme pohybovat rychleji než světlo, ačkoliv vše přitom zešedne a nebude možné zatáčet. Kvůli tomu se však stávají chyby a je to i důvod, proč naše postava dorazí na Halcyon později, než měla a v cíli už s ní a jejími spolucestovateli nepočítají. Co se týče společnosti, ta se nezačala vyvíjet přesně dle představ korporací. Objevili se rebelové a narušitelé pořádku. 
 
 
Měsíc Monarch (dříve Terra 1) nabídne hráči klasický otevřený svět, jaký známe z moderních RPG a v něm několik měst, mezi nimiž budeme moci chodit nebo později létat. Ani samotná města nebudou přístupná hned a v případě lodi budeme muset nejdříve "odemknout" přistávací plochy. Právě Monarch bude v systému asi "nejsvobodnější", zatímco Terra 2 bude příklad planety, kde už korporace zcela převládly, i když i tato fasáda se zvolna olupuje narušovaná i nájezdnými lupiči. Krom samotných planet tu bude i řada dalších lokací, jako třeba samotná loď, v níž dorazí naše postava nebo Byzantium, místo pro vyvolené, případně Groundbreaker, původní loď s prvními kolonisty zaparkovaná v jednom z libračních bodů u Terra 2. 
 
Je toho mnohem víc a pokud chcete, můžete pokračovat na serveru Game Informer.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek