The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?

The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
, , aktualita
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
K oblíbeným
reklama
The Outer Worlds představuje zbrusu nový titul v žánru 3D RPG, první hru své (případné) série, takže tu máme zbrusu nové a neznámé universum, v němž každý aspekt lidského života ovládají velké korporace. Hru v takovém světě si už vyzkoušeli mnozí recenzenti, kteří dle Metacritic zatím udělili souhrnné skóre 82 procent s tím, že největší nespokojenci zatím udělili 70 procent a ti na opačné straně mluví o nejlepším dobrodružství roku v otevřeném světě. 
 
 
Hra tak má silné kořeny ve světě Falloutu, přičemž její svět rozebírat nebudeme, neboť to už jsme udělali dříve. Co se týče postupu postavy, zde není nic překvapivého. Při postupu na vyšší úroveň prostě dostaneme deset bodů, které můžeme libovolně přidělit mezi různé dovednosti. Systém soubojů pak připomíná Fallout a v podstatě jde o obdobu systému VATS.
 
A i když někdo The Outer Worlds označuje za hru s otevřeným světem, ten až tak moc otevřený nebude, čili naše postava se nebude moci promenádovat vždy, kde ji napadne. Příběh ji bude vést od planety k planetě a dle recenzentů nás zabaví zhruba na 40 hodin. Není to tak vyloženě krátká hra, ale fanoušci Obsidianu a jeho Pillars of Eternity jsou asi zvyklí na něco jiného. Na druhou stranu můžeme vzpomenout i na spíše kratší Tyranny a její poněkud odfláknutý konec, takže nelze říci, že by Obsidian tvořil jen rozsáhlé hry. Právě hře Tyranny by měly The Outer Worlds svým rozsahem víceméně odpovídat, ostatně osobně v ní mám zanecháno 42 hodin, ale to jsem nijak zvlášť nepospíchal. 
 
Jak ale vůbec začíná příběh The Outer Worlds? Probudíme se v kůži nového kolonisty po 70letém kryospánku na lodi s názvem The Hope poté, co byla svedena z kurzu a nejdříve dostaneme za úkol probudit ostatní kolonisty a zachránit těžební kolonii Halcyon, kde se korporace poněkud utrhly ze řetězu. Hra tak bude řešit i otázky směřování lidské společnosti, což budeme svými rozhodnutími ve hře sami ovlivňovat, k čemuž máme mít volné ruce. Můžeme se sami stát korporátním padouchem, nebo naopak bojovat proti současným mocipánům, anebo si jít vlastní cestou a všechny po ní postřílet. 
 
Recenzenti mluví také o černém humoru, dobře napsaných questech, viditelném dopadu vlastních rozhodnutí na okolní svět a z technického hlediska o jen minimálních problémech, což je samo o sobě příjemné osvěžení. Vypadá to tak na zajímavou podzimní RPG jednohubku.
 
Hru ale na Steamu zatím nehledejte. Sice je v nabídce, ale Steam jako v mnoha jiných případech ostrouhá a bude ji moci nabídnout až později, a to někdy v příštím roce. V obchodu Microsoftu či firmy Epic Games je k dispozici za AAA cenu, čili 60 eur (1549 Kč). Spustit ji budeme moci nejdříve v pátek.
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů