The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?

The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
, , aktualita
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
K oblíbeným
reklama
The Outer Worlds představuje zbrusu nový titul v žánru 3D RPG, první hru své (případné) série, takže tu máme zbrusu nové a neznámé universum, v němž každý aspekt lidského života ovládají velké korporace. Hru v takovém světě si už vyzkoušeli mnozí recenzenti, kteří dle Metacritic zatím udělili souhrnné skóre 82 procent s tím, že největší nespokojenci zatím udělili 70 procent a ti na opačné straně mluví o nejlepším dobrodružství roku v otevřeném světě. 
 
 
Hra tak má silné kořeny ve světě Falloutu, přičemž její svět rozebírat nebudeme, neboť to už jsme udělali dříve. Co se týče postupu postavy, zde není nic překvapivého. Při postupu na vyšší úroveň prostě dostaneme deset bodů, které můžeme libovolně přidělit mezi různé dovednosti. Systém soubojů pak připomíná Fallout a v podstatě jde o obdobu systému VATS.
 
A i když někdo The Outer Worlds označuje za hru s otevřeným světem, ten až tak moc otevřený nebude, čili naše postava se nebude moci promenádovat vždy, kde ji napadne. Příběh ji bude vést od planety k planetě a dle recenzentů nás zabaví zhruba na 40 hodin. Není to tak vyloženě krátká hra, ale fanoušci Obsidianu a jeho Pillars of Eternity jsou asi zvyklí na něco jiného. Na druhou stranu můžeme vzpomenout i na spíše kratší Tyranny a její poněkud odfláknutý konec, takže nelze říci, že by Obsidian tvořil jen rozsáhlé hry. Právě hře Tyranny by měly The Outer Worlds svým rozsahem víceméně odpovídat, ostatně osobně v ní mám zanecháno 42 hodin, ale to jsem nijak zvlášť nepospíchal. 
 
Jak ale vůbec začíná příběh The Outer Worlds? Probudíme se v kůži nového kolonisty po 70letém kryospánku na lodi s názvem The Hope poté, co byla svedena z kurzu a nejdříve dostaneme za úkol probudit ostatní kolonisty a zachránit těžební kolonii Halcyon, kde se korporace poněkud utrhly ze řetězu. Hra tak bude řešit i otázky směřování lidské společnosti, což budeme svými rozhodnutími ve hře sami ovlivňovat, k čemuž máme mít volné ruce. Můžeme se sami stát korporátním padouchem, nebo naopak bojovat proti současným mocipánům, anebo si jít vlastní cestou a všechny po ní postřílet. 
 
Recenzenti mluví také o černém humoru, dobře napsaných questech, viditelném dopadu vlastních rozhodnutí na okolní svět a z technického hlediska o jen minimálních problémech, což je samo o sobě příjemné osvěžení. Vypadá to tak na zajímavou podzimní RPG jednohubku.
 
Hru ale na Steamu zatím nehledejte. Sice je v nabídce, ale Steam jako v mnoha jiných případech ostrouhá a bude ji moci nabídnout až později, a to někdy v příštím roce. V obchodu Microsoftu či firmy Epic Games je k dispozici za AAA cenu, čili 60 eur (1549 Kč). Spustit ji budeme moci nejdříve v pátek.
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala