www.svethardware.cz
>
>
>

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače
, , aktualita
Nedávno lidé z Vox Media/The Verge znovu vytáhli na světlo světa věc, kterou už raději měli nechat spát. Kvůli údajnému porušení vlastnických práv nechávali YouTube mazat kritická videa. Lidé se začali bránit a The Verge ustoupil, ale chybu uznat nechce.
K oblíbeným
reklama
Původně se na YouTube objevilo video, které zasvěceným způsobem ukazuje stavbu počítače, ovšem ta byla ve skutečnosti provedena značně neodborně a zcela právem byla kritizována v různých videích, jež obsahují i původní materiál. To je v rámci podmínek služby Google umožněno a ostatně nyní bychom se už ani na ono původní video nemohli bez reakcí podívat, protože autoři je už dávno smazali. Není tak složité pochopit, že by nyní velice rádi nechali z webu zmizet všechny stopy po svém neúspěchu a videa ostatních lidí jsou pro ně trn v oku, takže zkusili využít svá vlastnická práva a požadovat po YouTube, aby videa sám smazal. 
 
 
YouTube jim v některých případech vyhověl a my se dozvídáme od Nilaye Patela z The Verge, že se tak stalo konkrétně ve dvou případech u videí, která měla obsahovat příliš dlouhou část z původního videa. Jde o video od ReviewTechUSA a pak od Bitwit. 
 
Kyle z Bitwit už zveřejnil odpověď od YouTube na námitku ohledně smazaného videa. YouTube přiznal chybu, že video vlastnická práva The Verge neporušuje, a tak bylo obnoveno. To samé později oznámili lidé z ReviewTechUSA a Nilay Patel se později přihlásil k tomu, že sám do YouTube zaslal e-maily, v nichž sám žádal o obnovení obou videí a stahoval své obvinění. Nicméně přinejmenším v případě Bitwit bylo video obnoveno ještě dříve, než e-maily Patela odešly, takže v YouTube se rozhodli dle sebe. 
 
Server The Verge však svůj postoj nemění a říká, že obě videa dle jeho názoru porušují vlastnická práva, ale vypadá to, že už není zájem provádět další kroky. Tohle prostě neprošlo, takže se jede dál. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala