www.svethardware.cz
>
>
>

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače
, , aktualita
Nedávno lidé z Vox Media/The Verge znovu vytáhli na světlo světa věc, kterou už raději měli nechat spát. Kvůli údajnému porušení vlastnických práv nechávali YouTube mazat kritická videa. Lidé se začali bránit a The Verge ustoupil, ale chybu uznat nechce.
K oblíbeným
reklama
Původně se na YouTube objevilo video, které zasvěceným způsobem ukazuje stavbu počítače, ovšem ta byla ve skutečnosti provedena značně neodborně a zcela právem byla kritizována v různých videích, jež obsahují i původní materiál. To je v rámci podmínek služby Google umožněno a ostatně nyní bychom se už ani na ono původní video nemohli bez reakcí podívat, protože autoři je už dávno smazali. Není tak složité pochopit, že by nyní velice rádi nechali z webu zmizet všechny stopy po svém neúspěchu a videa ostatních lidí jsou pro ně trn v oku, takže zkusili využít svá vlastnická práva a požadovat po YouTube, aby videa sám smazal. 
 
 
YouTube jim v některých případech vyhověl a my se dozvídáme od Nilaye Patela z The Verge, že se tak stalo konkrétně ve dvou případech u videí, která měla obsahovat příliš dlouhou část z původního videa. Jde o video od ReviewTechUSA a pak od Bitwit. 
 
Kyle z Bitwit už zveřejnil odpověď od YouTube na námitku ohledně smazaného videa. YouTube přiznal chybu, že video vlastnická práva The Verge neporušuje, a tak bylo obnoveno. To samé později oznámili lidé z ReviewTechUSA a Nilay Patel se později přihlásil k tomu, že sám do YouTube zaslal e-maily, v nichž sám žádal o obnovení obou videí a stahoval své obvinění. Nicméně přinejmenším v případě Bitwit bylo video obnoveno ještě dříve, než e-maily Patela odešly, takže v YouTube se rozhodli dle sebe. 
 
Server The Verge však svůj postoj nemění a říká, že obě videa dle jeho názoru porušují vlastnická práva, ale vypadá to, že už není zájem provádět další kroky. Tohle prostě neprošlo, takže se jede dál. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat? AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz
Zrovna včera jsme mluvili o tom, že s vhodnou úpravou registrů se můžeme pokusit o výrazné přetaktování nových Radeonů. Umožněno je tak jít i nad 2,2 GHz v případě taktu grafického procesoru a nyní už tu máme příklad s testy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu
NASA slaví 50 let od přistání prvních lidí na Měsíci, ovšem tomuto tématu se nechceme věnovat, neboť připomínky této události na nás prší ze všech stran. Podívejme se spíše na přítomnost a do budoucnosti, jako ji vidí šéf americké agentury.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt
Server TechCrunch přinesl očekávaný souboj architektur procesorů Intel a AMD. Nový test si všímá IPC, čili výkonu na takt a srovnává tak moderní i starší procesory, které pracují se stejným počtem jader na stejném taktu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře