www.svethardware.cz
>
>
>

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače
, , aktualita
Nedávno lidé z Vox Media/The Verge znovu vytáhli na světlo světa věc, kterou už raději měli nechat spát. Kvůli údajnému porušení vlastnických práv nechávali YouTube mazat kritická videa. Lidé se začali bránit a The Verge ustoupil, ale chybu uznat nechce.
K oblíbeným
reklama
Původně se na YouTube objevilo video, které zasvěceným způsobem ukazuje stavbu počítače, ovšem ta byla ve skutečnosti provedena značně neodborně a zcela právem byla kritizována v různých videích, jež obsahují i původní materiál. To je v rámci podmínek služby Google umožněno a ostatně nyní bychom se už ani na ono původní video nemohli bez reakcí podívat, protože autoři je už dávno smazali. Není tak složité pochopit, že by nyní velice rádi nechali z webu zmizet všechny stopy po svém neúspěchu a videa ostatních lidí jsou pro ně trn v oku, takže zkusili využít svá vlastnická práva a požadovat po YouTube, aby videa sám smazal. 
 
 
YouTube jim v některých případech vyhověl a my se dozvídáme od Nilaye Patela z The Verge, že se tak stalo konkrétně ve dvou případech u videí, která měla obsahovat příliš dlouhou část z původního videa. Jde o video od ReviewTechUSA a pak od Bitwit. 
 
Kyle z Bitwit už zveřejnil odpověď od YouTube na námitku ohledně smazaného videa. YouTube přiznal chybu, že video vlastnická práva The Verge neporušuje, a tak bylo obnoveno. To samé později oznámili lidé z ReviewTechUSA a Nilay Patel se později přihlásil k tomu, že sám do YouTube zaslal e-maily, v nichž sám žádal o obnovení obou videí a stahoval své obvinění. Nicméně přinejmenším v případě Bitwit bylo video obnoveno ještě dříve, než e-maily Patela odešly, takže v YouTube se rozhodli dle sebe. 
 
Server The Verge však svůj postoj nemění a říká, že obě videa dle jeho názoru porušují vlastnická práva, ale vypadá to, že už není zájem provádět další kroky. Tohle prostě neprošlo, takže se jede dál. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková