reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače

18.2.2019, Jan Vítek, aktualita
The Verge stahuje nařčení YouTuberů kritizujících zfušované video o stavbě počítače
Nedávno lidé z Vox Media/The Verge znovu vytáhli na světlo světa věc, kterou už raději měli nechat spát. Kvůli údajnému porušení vlastnických práv nechávali YouTube mazat kritická videa. Lidé se začali bránit a The Verge ustoupil, ale chybu uznat nechce.
Původně se na YouTube objevilo video, které zasvěceným způsobem ukazuje stavbu počítače, ovšem ta byla ve skutečnosti provedena značně neodborně a zcela právem byla kritizována v různých videích, jež obsahují i původní materiál. To je v rámci podmínek služby Google umožněno a ostatně nyní bychom se už ani na ono původní video nemohli bez reakcí podívat, protože autoři je už dávno smazali. Není tak složité pochopit, že by nyní velice rádi nechali z webu zmizet všechny stopy po svém neúspěchu a videa ostatních lidí jsou pro ně trn v oku, takže zkusili využít svá vlastnická práva a požadovat po YouTube, aby videa sám smazal. 
 
 
YouTube jim v některých případech vyhověl a my se dozvídáme od Nilaye Patela z The Verge, že se tak stalo konkrétně ve dvou případech u videí, která měla obsahovat příliš dlouhou část z původního videa. Jde o video od ReviewTechUSA a pak od Bitwit. 
 
Kyle z Bitwit už zveřejnil odpověď od YouTube na námitku ohledně smazaného videa. YouTube přiznal chybu, že video vlastnická práva The Verge neporušuje, a tak bylo obnoveno. To samé později oznámili lidé z ReviewTechUSA a Nilay Patel se později přihlásil k tomu, že sám do YouTube zaslal e-maily, v nichž sám žádal o obnovení obou videí a stahoval své obvinění. Nicméně přinejmenším v případě Bitwit bylo video obnoveno ještě dříve, než e-maily Patela odešly, takže v YouTube se rozhodli dle sebe. 
 
Server The Verge však svůj postoj nemění a říká, že obě videa dle jeho názoru porušují vlastnická práva, ale vypadá to, že už není zájem provádět další kroky. Tohle prostě neprošlo, takže se jede dál. 
 
Zdroj: KitGuru


reklama