www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper 3970X už láme rekordy, ovšem není divu

Threadripper 3970X už láme rekordy, ovšem není divu
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen Threadripper 3970X můžeme považovat za nejvýkonnější HEDT model současnosti, a tak není divu, že si jej vzali do parády profesionální overclockeři a počali s jeho pomocí lámat rekordy. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen Threadripper 3960X a 3970X si už může pořídit každý, kdo o ně má zájem, a to samozřejmě včetně desky s čipsetem TRX40. Overclockeři hledající možnost, jak zlomit stanovené rekordy, sahají přirozeně po 32jádrovém modelu Threadripper 3970X. Ten je prostě a jednoduše dosud nejvýkonnější HEDT procesor, jaký se kdy dostal na trh, ačkoliv přirozeně nemusí excelovat ve všech testech. Pokud jde ale o hrubou výpočetní sílu více jader, do nástupu ještě lépe vybavených Threadripperů tu prostě nic lepšího nebude a nebylo. 
 
 
Nové taktovací pokusy zaštítil především Asus, neboť právě výrobci základních desek se tak obvykle snaží propagovat svou nabídku. Konkrétně se uplatnil model ROG Zenith II Extreme TRX40, který dnes využili profesionální overclockeři na Tchaj-wanu a dokázali stanovit celkem 11 nových rekordů. A neměli to ostatně vůbec těžké, neboť v rámci každé kategorie šlo o rekord spojený s 32jádrovými procesory. 
 

Overclocker

Kategorie

Výsledek

Jeong Soonho

Geekbench 3 - Multi Core

185.114 bodů

Jeong Soonho

Cinebench - R15

10.672 bodů

Jeong Soonho

GPUPI for CPU - 1B

31,067 sekund

Mike Nees

Geekbench 4 - Multi Core

62.483 bodů

Mike Nees

Cinebench - 2003

6.184 bodů

Mike Nees

GPUPI for CPU - 100M

2,874 sekund

Mike Nees

GPUPI v3.3 - 1B

37,747 sekund

Mike Nees

GPUPI v3.3 - 100M

2,838 sekund

Mike Nees

3DMark11 Physics

20.074 bodů

Alexandru Nedelcu

HWBot x265 Benchmark - 1080p

290.214 bodů

Robert Sannino

wPrime - 1024m

14,154 sekund

 
Nezbytná výbava zahrnovala jako obvykle chlazení využívající tekutý dusík. Jeong 'safedisk' Soonho krom zmíněného procesoru a základní desky využil také 1300W zdroj a chladič od Kingpin Cooling. Kolega Mike 'keeph8n' Nees pak s vlastnoručně spravovanou sestavou zlomil rovnou šest rekordů a nakonec Alexandru Nedelcu a Robert Sannino po jednom. 
 
Zatím jde ale o narychlo připravené pokusy v rámci propagace desek Asus a zvláště ROG Zenith II Extreme se 16 fázemi s aktivně chlazenými TDA21472.  a my můžeme očekávat, že později proběhnou další. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek