www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?
, , aktualita
AMD má od včerejšího dne na trhu jednak nové Threadrippery, ale také Ryzen 9 3950X se 16 jádry. Ten je v nabídce českých obchodů už řadu dní, ale s velice nepřívětivou cenou. Změnilo se v tomto ohledu něco? 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 3950X má oficiální cenu 750 USD, takže by měl stát ideálně o polovinu víc než Ryzen 9 3900X s cenovkou 500 dolarů. Není žádný problém jej přitom sehnat za 15 tisíc korun, a to i necelých, čili Ryzen 9 3950X by se měl prodávat za cca 22.500 Kč a pro začátek by se daly odpustit i mírně vyšší ceny. 
 
 
Prodejci ale začali uvádět ceny pohybující se zhruba mezi 33 a 38 tisíci, což jsou samozřejmě částky naprosto mimo realitu, nicméně daný procesor nebyl do včerejšího odpoledne oficiálně na trhu, takže se za takové peníze mohl těžko prodávat.
 
Zvláště těm renomovaným a známým prodejcům by přitom jistě nedělalo čest, kdyby se snažili takto stanovené prodejní ceny nadále držet, takže nyní je už opravdu čas na to, aby šly dolů a zmizely z nabídky i dočasně stanovené částky. Realita je zatím taková, že v drtivé většině případů přemrštěné ceny zůstaly, ale konečně se už objevují i slušné nabídky. 
 
Jako první reagují největší prodejci jako CZC.cz, T.S.Bohemia nebo Alza, kteří stanovili vcelku přívětivou částku bezmála 22 či 23 tisíc korun s daní. Dalším tak logicky nezbývá než jít s cenami dolů, nicméně na to je v podstatě ještě čas. S dostupností je to totiž zatím obecně špatné, ovšem dají se najít i skladové zásoby, takže Ryzen 9 3950X skutečně dorazil. 
 
Některé obchody však zatím přijímají předobjednávky, i když ty už by měly být dávno pasé, někde se dozvíme i nesmysly o dostupnosti během první poloviny října, takže je vidět, že se do českých obchodů zatím asi moc kusů ještě nedostalo, ale snad to bude lepší. Ostatně tato situace se může změnit v okamžiku. 
 
A co Threadrippery 3. generace? Ty už se konečně začaly také objevovat v nabídce, přičemž Threadripper 3960X (1400 USD) dostal cenovku cca 38 až 39 tisíc korun a leckde by měl být dostupný ještě během tohoto pracovního týdne, anebo je rovnou skladem. 
 
Výkonnější Threadripper 3970X se 32 jádry (2000 USD) můžeme pořídit už od 54 tisíc korun, ale i podstatně dráž, přičemž pro dostupnost platí to samé co pro 3960X.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář