www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?
, , aktualita
AMD má od včerejšího dne na trhu jednak nové Threadrippery, ale také Ryzen 9 3950X se 16 jádry. Ten je v nabídce českých obchodů už řadu dní, ale s velice nepřívětivou cenou. Změnilo se v tomto ohledu něco? 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 3950X má oficiální cenu 750 USD, takže by měl stát ideálně o polovinu víc než Ryzen 9 3900X s cenovkou 500 dolarů. Není žádný problém jej přitom sehnat za 15 tisíc korun, a to i necelých, čili Ryzen 9 3950X by se měl prodávat za cca 22.500 Kč a pro začátek by se daly odpustit i mírně vyšší ceny. 
 
 
Prodejci ale začali uvádět ceny pohybující se zhruba mezi 33 a 38 tisíci, což jsou samozřejmě částky naprosto mimo realitu, nicméně daný procesor nebyl do včerejšího odpoledne oficiálně na trhu, takže se za takové peníze mohl těžko prodávat.
 
Zvláště těm renomovaným a známým prodejcům by přitom jistě nedělalo čest, kdyby se snažili takto stanovené prodejní ceny nadále držet, takže nyní je už opravdu čas na to, aby šly dolů a zmizely z nabídky i dočasně stanovené částky. Realita je zatím taková, že v drtivé většině případů přemrštěné ceny zůstaly, ale konečně se už objevují i slušné nabídky. 
 
Jako první reagují největší prodejci jako CZC.cz, T.S.Bohemia nebo Alza, kteří stanovili vcelku přívětivou částku bezmála 22 či 23 tisíc korun s daní. Dalším tak logicky nezbývá než jít s cenami dolů, nicméně na to je v podstatě ještě čas. S dostupností je to totiž zatím obecně špatné, ovšem dají se najít i skladové zásoby, takže Ryzen 9 3950X skutečně dorazil. 
 
Některé obchody však zatím přijímají předobjednávky, i když ty už by měly být dávno pasé, někde se dozvíme i nesmysly o dostupnosti během první poloviny října, takže je vidět, že se do českých obchodů zatím asi moc kusů ještě nedostalo, ale snad to bude lepší. Ostatně tato situace se může změnit v okamžiku. 
 
A co Threadrippery 3. generace? Ty už se konečně začaly také objevovat v nabídce, přičemž Threadripper 3960X (1400 USD) dostal cenovku cca 38 až 39 tisíc korun a leckde by měl být dostupný ještě během tohoto pracovního týdne, anebo je rovnou skladem. 
 
Výkonnější Threadripper 3970X se 32 jádry (2000 USD) můžeme pořídit už od 54 tisíc korun, ale i podstatně dráž, přičemž pro dostupnost platí to samé co pro 3960X.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář