www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?

AMD Ryzen 9 3950X je na trhu, jaké jsou ceny a dostupnost?
, , aktualita
AMD má od včerejšího dne na trhu jednak nové Threadrippery, ale také Ryzen 9 3950X se 16 jádry. Ten je v nabídce českých obchodů už řadu dní, ale s velice nepřívětivou cenou. Změnilo se v tomto ohledu něco? 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 3950X má oficiální cenu 750 USD, takže by měl stát ideálně o polovinu víc než Ryzen 9 3900X s cenovkou 500 dolarů. Není žádný problém jej přitom sehnat za 15 tisíc korun, a to i necelých, čili Ryzen 9 3950X by se měl prodávat za cca 22.500 Kč a pro začátek by se daly odpustit i mírně vyšší ceny. 
 
 
Prodejci ale začali uvádět ceny pohybující se zhruba mezi 33 a 38 tisíci, což jsou samozřejmě částky naprosto mimo realitu, nicméně daný procesor nebyl do včerejšího odpoledne oficiálně na trhu, takže se za takové peníze mohl těžko prodávat.
 
Zvláště těm renomovaným a známým prodejcům by přitom jistě nedělalo čest, kdyby se snažili takto stanovené prodejní ceny nadále držet, takže nyní je už opravdu čas na to, aby šly dolů a zmizely z nabídky i dočasně stanovené částky. Realita je zatím taková, že v drtivé většině případů přemrštěné ceny zůstaly, ale konečně se už objevují i slušné nabídky. 
 
Jako první reagují největší prodejci jako CZC.cz, T.S.Bohemia nebo Alza, kteří stanovili vcelku přívětivou částku bezmála 22 či 23 tisíc korun s daní. Dalším tak logicky nezbývá než jít s cenami dolů, nicméně na to je v podstatě ještě čas. S dostupností je to totiž zatím obecně špatné, ovšem dají se najít i skladové zásoby, takže Ryzen 9 3950X skutečně dorazil. 
 
Některé obchody však zatím přijímají předobjednávky, i když ty už by měly být dávno pasé, někde se dozvíme i nesmysly o dostupnosti během první poloviny října, takže je vidět, že se do českých obchodů zatím asi moc kusů ještě nedostalo, ale snad to bude lepší. Ostatně tato situace se může změnit v okamžiku. 
 
A co Threadrippery 3. generace? Ty už se konečně začaly také objevovat v nabídce, přičemž Threadripper 3960X (1400 USD) dostal cenovku cca 38 až 39 tisíc korun a leckde by měl být dostupný ještě během tohoto pracovního týdne, anebo je rovnou skladem. 
 
Výkonnější Threadripper 3970X se 32 jádry (2000 USD) můžeme pořídit už od 54 tisíc korun, ale i podstatně dráž, přičemž pro dostupnost platí to samé co pro 3960X.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek