www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper se 32 jádry přijde na trh 13. srpna

Threadripper se 32 jádry přijde na trh 13. srpna
, , aktualita
Už za měsíc přijde na trh druhá generace procesorů AMD Threadripper, která se bude prodávat (alespoň zatím) v podobě dvou modelů, a to 32jádrového a 24jádrového. K tomu přijdou i nové desky. 
reklama
AMD Ryzen Threadripper 2990X se 32 jádry a 2950X s 24 jádry se chystá v HEDT sektoru pořádně přitopit pod kotlem a zatopit také Intelu, který se bude někdy v dalším období snažit tento nástup zachytit pomocí přepracovaného serverového Xeonu Platinum s 28 jádry. Ostatně v tomto ohledu si s AMD nemají co vyčítat, neboť i Threadrippery jsou pouze a jen upravené serverové procesory EPYC.
 
 
Nyní už bylo ohlášeno, alespoň server WCCFTech to prezentuje jako hotovou věc, že tyto procesory budou uvedeny na trh 13. srpna, takže za měsíc a tři dny. Krom dvou uvedených modelů tu nemá být žádný další Threadripper druhé generace, což je v podstatě logické, protože využije se stále stejná platforma s čipsetem X399, na jemnějším nastavení turba zde tolik nezáleží, a tak nám 24 a 32jádrový procesor staré modely nenahradí, ale doplní. I tak ale budou vyráběny novým 12nm procesem, který představuje novou verzi původního 14nm.  
 
 
AMD Ryzen Threadripper 2000 byly ostatně oficiálně odhaleny už na Computexu, 12nm čipy Zeppelin AMD vyrábí už dávno, a tak zbylo je prostě jen dostat do pouzdra pro patici TR4 a propojit. Zajímavé je, že AMD vůbec neplánuje využít 12nm čipy v generaci EPYC, i když to je celkem logické, protože nelze očekávat výrazné zlepšení v rámci daných limitů spotřeby. Na rozdíl od toho nám první generace Threadripperů nabídla maximálně "jen" 16 jader, takže zde bylo co vylepšovat, a to samozřejmě pomocí nové verze čipů Zeppelin.  
 
Ryzen Threadripper 2990X a 2950X budou oba podporovat SMT, takže půjde o konfigurace 32C/64T a 24C/48T. Model 2990X má mít takty 3,4 až 4 GHz a s Precision Boost prý dokonce až 4,2 GHz, což vypadá velice dobře, ale jsou to zatím ještě nepotvrzené informace. Také se ale mluví o TDP 250 W a velice slušné ceně 1500 USD. Samozřejmě nejde o nic pro běžné zákazníky stojící o prostý osobní počítač, ale když si vezmeme, že 18jádrový Intel Core i9 má oficiální cenu 2000 dolarů, je to od AMD více než dobrá nabídka. Ale nepředbíhejme, zmíněná cena ještě také nebyla potvrzena.
 
Specifikace procesoru Ryzen Threadripper 2950X zatím nejsou známé, ale očekává se, že se bude prodávat za 999 USD, čili původní cenu 16jádrového modelu. Co se týče nových desek, zde půjde spíše o iniciativu samotných výrobců. Očekávat můžeme především silnější napájení a zatím víme o modelech MSI MEG X399 Creation a AORUS X399 Extreme.
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář