www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper se 32 jádry přijde na trh 13. srpna

Threadripper se 32 jádry přijde na trh 13. srpna
, , aktualita
Už za měsíc přijde na trh druhá generace procesorů AMD Threadripper, která se bude prodávat (alespoň zatím) v podobě dvou modelů, a to 32jádrového a 24jádrového. K tomu přijdou i nové desky. 
reklama
AMD Ryzen Threadripper 2990X se 32 jádry a 2950X s 24 jádry se chystá v HEDT sektoru pořádně přitopit pod kotlem a zatopit také Intelu, který se bude někdy v dalším období snažit tento nástup zachytit pomocí přepracovaného serverového Xeonu Platinum s 28 jádry. Ostatně v tomto ohledu si s AMD nemají co vyčítat, neboť i Threadrippery jsou pouze a jen upravené serverové procesory EPYC.
 
 
Nyní už bylo ohlášeno, alespoň server WCCFTech to prezentuje jako hotovou věc, že tyto procesory budou uvedeny na trh 13. srpna, takže za měsíc a tři dny. Krom dvou uvedených modelů tu nemá být žádný další Threadripper druhé generace, což je v podstatě logické, protože využije se stále stejná platforma s čipsetem X399, na jemnějším nastavení turba zde tolik nezáleží, a tak nám 24 a 32jádrový procesor staré modely nenahradí, ale doplní. I tak ale budou vyráběny novým 12nm procesem, který představuje novou verzi původního 14nm.  
 
 
AMD Ryzen Threadripper 2000 byly ostatně oficiálně odhaleny už na Computexu, 12nm čipy Zeppelin AMD vyrábí už dávno, a tak zbylo je prostě jen dostat do pouzdra pro patici TR4 a propojit. Zajímavé je, že AMD vůbec neplánuje využít 12nm čipy v generaci EPYC, i když to je celkem logické, protože nelze očekávat výrazné zlepšení v rámci daných limitů spotřeby. Na rozdíl od toho nám první generace Threadripperů nabídla maximálně "jen" 16 jader, takže zde bylo co vylepšovat, a to samozřejmě pomocí nové verze čipů Zeppelin.  
 
Ryzen Threadripper 2990X a 2950X budou oba podporovat SMT, takže půjde o konfigurace 32C/64T a 24C/48T. Model 2990X má mít takty 3,4 až 4 GHz a s Precision Boost prý dokonce až 4,2 GHz, což vypadá velice dobře, ale jsou to zatím ještě nepotvrzené informace. Také se ale mluví o TDP 250 W a velice slušné ceně 1500 USD. Samozřejmě nejde o nic pro běžné zákazníky stojící o prostý osobní počítač, ale když si vezmeme, že 18jádrový Intel Core i9 má oficiální cenu 2000 dolarů, je to od AMD více než dobrá nabídka. Ale nepředbíhejme, zmíněná cena ještě také nebyla potvrzena.
 
Specifikace procesoru Ryzen Threadripper 2950X zatím nejsou známé, ale očekává se, že se bude prodávat za 999 USD, čili původní cenu 16jádrového modelu. Co se týče nových desek, zde půjde spíše o iniciativu samotných výrobců. Očekávat můžeme především silnější napájení a zatím víme o modelech MSI MEG X399 Creation a AORUS X399 Extreme.
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek